Stopiranje

Nesi

Domaćin
Poruka
3.767
Sinoc sam po ko zna koji put bila prinudjena da stopiram, prevoz ide retko, vikend, pa jos vece, a hladno i ja kasnim na posao...
Nije mi bilo bas sve jedno, em sedam nekom nepoznatom u kola (a mama me je ucila da ne pricam sa nepoznatima :lol: ), em je vec mrak pao...Ispostavilo se da mi je stao sasvim OK decko, u nekom novom Mercedesu (mada u principu izbegavam da sedam u takva kola), i da smo se lepo ispricali...poso decko na basket :wink:

Elem to mi dade ideju da vas priupitam. Stopirate li? Stajete li stoperima? Jel imate neke tripove, tipa u ova kola ulazim u ova ne ulazim...ovom stajem, ovom ne stajem? Jel su vam se desila neka ruzna ili zanimljiva iskustva u oba slucaja?
 
stopirala sam nekad
ovde niko ne stopira tj vrlo retko i ne pada mi na pamet da stanem-strah i niista drugo
jednom sam ustopirala ivana gavrilovica
najsigurnije sam se osecala za vreme bombardovanja svi su nekako bili solidarni pa me nije bilo strah
 
nekad sam stalno stopirala...i bas je bilo super..nikad me nije bilo strah..e, da..kad je bilo bombardovanje..nisu isli busevi..pa sam i stotine kilometara prelazila tako...

vise ne stopiram..em sam zena u godinama, em ima gradski prevoz:roll: :D :D :D
 
Ja sa kolegom ponekad idem do Karlovaca oko pola osam uveče, kad se završavaju časovi u gimnaziji, i stajemo ako vidimo neke dObre klinke, a takvih je na pretek tamo, mislim u gimnaziji. Odbacimo ih kući, pokupimo brojeve i uvek ima napaljeno niskomoralnog ženskog društva za vikend na pretek. Idemo opet, čim prođe raspust!
 
Stopirala sam ranije sa prijateljicom,i tada smo uvek kada ulazimo u kola,pamtila ona prva tri a ja poslednja tri broja tablice Nikad nismo imale problema Sad ne stopiram,imam svoja kola I stajem samo devojkama A meni zenska za volanom nikad nije htela da stane Bas glupo Jel vama stane riba kad stopirate?
 
nikad nisam stopirao...jer nisam ni imao potrebe. skola mi na 5 km. sat hoda...sta je to....
a jednom sam cekao bus sa ortakom, ispracao me, i cekamo mi...i stade jedan lik u novom bmwu, vozi ribu neku....svasta. ko bi ga znao

najinteresantnije je to sto je djole izasao u kreator znojavoj prljavoj masnoj guzvavoj uzas majci, farmerkama i papuchama, a ja vukljao gitaru na ledjima...valjda lik gotivi metalcichare, ko bi ga znao :lol:

hvala mu. a mislim i da mi je pobegao autobus u stvari taj dan...



inace djole je popizdeo kad je to video jer njemu nikad niko nije stao, a ja nisam ni stopirao a stao mi covek :D
 
E, al neverovatno je koliko razlicitih "ludaka" tako upoznas...Na svu srecu od svih mojih stopiranja samo su dva bila malo "nezgodna", ali mi se nikad nista stvarno ruzno nije desilo...A pozitivnih je bilo...:P

Jedno od tih nezgodnih je bilo pre par godina...
Cica zima, sneg i led, vetar se neki razduvao, tramvaji naravno ne rade, a ja ranom zorom posla na posao (cak nije bilo ni neko nenormalno doba, jutro bre). Stao mi tip, pitao me dokle mi odgovara da idem (ja rekla da zurim na posao), krenuo tako neki razgovor gde radim bla, bla i vidim ja tako u prici skrenu on u parkove...:shock:. E sad, to je moj kraj i znam svaku stazicu, vec sam razmisljala sta da radim (tipa, da ga zvknem necim u jaja i da istrcim, po nekoj logici ne moze da me juri i da ostavi kola, a uzdam se u duge noge :lol: ), al zeznuto, bas je bilo poledilo svuda. Tako se ja skupila, a kao kuliram, vec se spremila na svasta i cekam sta ce on da uradi, pa da vidim i kako ja da reagujem...a on lepo dovezao kola u sred parka, zavuko ruku i radi li radi :shock: bez reci i ne gleda on mene, ne gledam ja njega. Zavrsio pa kaze: Jel kasnis na posao? Mislim, sta da mu kazem, vec sam zakasnila, pa da onda kaze o onda ti je sad sve jedno...ili da kazem da ne kasnim, pa da bude ono o znaci imas vremena? Ja reko, pa ako pozurim mozda i stignem...a on mrtav ladan kaze: Pa posto kasnis zbog mene odvescu te do posla! :shock: I odveze me stvarno i kad sam izlazila reko: E bas ti hvala!
Mislim stvarno...
Ebote...:lol:
 
Nesi, to ti je lepa priča. Lepše je sa kulturom :) Ili još bolje, nije teško biti fin :D

Išao sam autostopom do Amsterdama i nazad. Bilo je puno zanimljivih priča. Sad se sećam da sam pričao o politici sa Hrvatskim gastarbajterom. Bio sam ubedjen da je Srbin dok nisam video zakrvavljen pogled u pola priče. Onda sam okrenuo temu na muziku :)
 
Nastopirah se onoliko. I po Beogradu, a bogami i po Crnoj Gori. Cak sam se i sa mora vratila stopom. Iskustva uglavnom ok. Jedno jedino neprijatno iskustvo je bilo tad kad smo se drugarica i ja vracale s mora. Nista se nije desilo, zavrsilo se samo na verbalnoj neprijatnosti jer su se njih dvojica lepo dogovorili cija je koja riba i navaljivali da stanemo negde u neki motel, ali zaista nista fizicki nisu pokusali. Uvek stajem stoperima, naravno kad ima smisla, kad mi se voznja ne zavrsava u sledecoj ulici levo. Imala sam cak jednog "stalnog" stopera. Cesto je pratio devojku kuci i uglavnom propustao poslednji prevoz. Desilo mi se da me jedna devojka, pre nego sto je sela u kola, pita koliko imam godina i da li uopste imam dozvolu. Mislila je da imam 15-16 godina. Nije vise ni rec progovorila kad sam joj rekla da imam i dozvolu i muza i dete (tad sam imala nekih 26, recimo). Ne stajem jedino kad su mi deca na zadnjem sedistu. Tad mi malo frka. Necu uopste da razmisljam ko mi je seo u kola i sta mu/joj moze pasti napamet.
 
A drugo "nezgodno" je bilo prosle godine...
Isla sam sa drugaricom u Ostrog, pa posto je i ona opicena ko i ja :lol:, pola puta smo presle peske, a pola stopom...
Kad smo se vracale iz Ostroga zeznule smo se, jer smo sisle u donji Ostrog po neke ikonice, a odande ne voze kombiji, svi krecu iz gornjeg...I tako smo imale opciju da idemo ponovo uzbrdo 3 km do gornjeg Ostroga ili da se "snadjemo". Inace su ti za kombi naplacivali 2 EU po osobi...Sisao je jedan bio sa kombijem i kao prisatao da nas vozi, al da mu platimo 50EU :shock:. E reko, nisam trazila da ti kupim kombi nego da nas odvezes! I tu ti nas dve krenemo pesaka, pa stopiraj usput...A verovatno su neki manijaci bili prijatelji od tog sa kombijem kog smo otkacile i krenuli su za nama i kao stali da nas povezu. Njih dvojica u kolima, isto kao krenuli neku pricu: A oklen ste djevojke :lol: bla, bla i posto smo nas dve opicene bile super raspolozene i kikotale se sve vreme, odjednom taj sto je vozio izvuce noz :shock: i kaze: Jel ti sad smesno? Al ludo je ludo :lol:, tu tek nas dve dobijemo napad smeha :lol:, i tek onda krenem tako da se zezam na kontu tog noza, da bi se njih dvojica zgledali i prokomentarisali: Ove dve stvarno nisu normalne...Aj dosta smo vas vozili i stanu nam negde na sred puta...:?
E, sad, ja u principu stvarno ne stopiram kad ne moram, al tad sam bas ostala onako zaprepascena, ebo te, pa isle smo iz manastira :shock:, sveto mesto...kazu da ne smes da imas ni gresne misli, a kamoli da ocekujes takve manijake na takvom mestu, a bili su tu lokalni nije da nisu znali za manastir...
Al ebi ga, nije svetinja za svakog svetinja...
Ipak smo dobro prosle...izgleda da je tacno da ludog i bog cuva :lol:
 
uh....to je bash....u savrshenom

daklen...ne stopiram tako chesto...i nikada ne biram u koja tju kola sesti...to je privilegija zhena...zadnje stopiranje mi je pre 3-4 meseca za bg...ja i drugar smo stopirali jedno dva i po sata...uzhas...kad god sam stopirao to je trajalo po sat i qsur...

a stajem skoro uvek....skoro jer kad vidim nekog zabagrelog alkosa od 50 leta....nije mi do takvog drushtva da budem iskren...mada u vetjini sluchajeva ne progovaram...pre 15tak dana stao sm liq koji je poqsho da ode kod sestre u austriju...ona ga chekala na nekoj pumpi nisam razumeo najbolje al mislim 500m od horgosha il tako neshto...njega proshvercovo komshija u kamionu u onom delu za spavanje valjda...pa ga navatala murija...oduzela pare na kontu kazne...i vratili ga nazad...putovo nesretjnik 2 dana do gornjeg milanovca...a zhivi dal u bjelom polju il tako negde...ma pish zhivi

e al ovo je jako....vratjam se pre 2god iz sela....ja sam u kolima....lepo neko vreme....zavario jix...muzika...ma super...kad stopiraju 3 klinca....provalim krenuli u shkolu u chachak i bash bi im odgovaralo da sednu s mene sva 3jica...ja stanem....otvorem prozor..."jel momci....jel slushate vi cecu i karleushu?"....."slushamo....slushamo....mozhe do chachka?"...."e ne mozhe...aj zdaoooo"....i po gasu....pojacham kasetofon....ostaju omladinci u oblaq prashine....s sepulturom u ushima....

druga scena....vratjam se letos iz bga...u vreme guche...i kod skretanja za valjevo...dva lika s tablom gucha....ja stanem....dva cheha....jedan ne zna rech engleskog....drugi natuca neshto bash jedva se sporazumesmo....posle neke kake take priche....skontam da pushu drogu....i zavarimo se zajedno....i teo sam da ik odvezem do guche...al mi kola zajebavala neshto....i posle sam teo d odem tamo da ik nadjem....al nisam....jbga...mada slabo se razumemo...al znash kaki su....onako neshto zhute kose...s pegama....u nekoj braon odetji...ma haos

i bilo je josh zanimljivih likova....al ne mogu vishe da pishem...
 
Mare:
Ja sa kolegom ponekad idem do Karlovaca oko pola osam uveče, kad se završavaju časovi u gimnaziji, i stajemo ako vidimo neke dObre klinke, a takvih je na pretek tamo, mislim u gimnaziji. Odbacimo ih kući, pokupimo brojeve i uvek ima napaljeno niskomoralnog ženskog društva za vikend na pretek. Idemo opet, čim prođe raspust!


ja sm uchio u medecinskoj....i zamisli likove koji znaju kad je tamo odmor....a onda sednu u mashine....puste neke turke....il crnce....i obilaze ceo odmor oko shkole....a zamisli tek bagru koja poskaqje u ritmu....da ne verujesh....dobro je stho tada nisam imao nekog otrova da sipam u aparat za kafu....gde sam ja proveo dane....dobro sam i vaki
 
Све време студирања сам викендима стопирала од НС до куће и назад, прво са другарицама...а после и сама... и никада нисам имала неко непријатно искуство. Имале смо правило: првих пола сата не стопирамо фиће и камионе...Али то је било зезање.
Најлепше ми је било једне зимске вечери кад сам се смрзла стопирајући, и стане ми једна огромна хладњача. А унутра...ко у баба-јагиној кућици.. топло, миришљаво, тип је путаштао неки фини џез и није смарао причом , а аутомобили су ти негде дубоко испод ногу...моћно!

Иначе, било је много анегдота и интересантних доживљаја са стопирања , али ме сад мрзи да пишем.... И данас понекад стопирам по граду, кад ме мрзи да чекам бус.
 
u savrshenom mi je pomalo uzrechica....kao i zabagreo....i anus....to su neki termini koje bahato razbacujem oko sebe....vidi deca stoje na ladnotji nasred ulice....ma boli ih anus....pazi kad mi je mesar naplatio 50 din vishe....ma shta te bole anus ti si moralni pobednik....i tako dalje....neki zli jezici smislishe da sam u galiji....tipa asterix i ekipa....zvao bi se....boliganus (:

nnnnnnnnnnnnnnnnnnnn verujemo u horoskop....
 
ja sam stopirala samo 3 puta u zivotu...

prvi put kad sam stopirala bila sam sa dve drugarice i upoznale smo jednog strawa tipa koji zivi kod mene u kraju. ono, tip je bas bio extra i ne mogu sebi da oprostim sto ga nisam zvala sutradan /samo meni je ostavio telefon, a obe ortakinje su izbecile oci za njim ;) /, ali mi je bio bas glup trip sam taj nacin na koji smo se upoznali...:roll:
jbg, bila sam mnogo manja nego sad i mislila sam da takvi poceci ne bi trajali...:(

pitanje za zenkice: da upoznate super tipa tako sto ste ga ustopirale da li biste ga zvale sutradan /ako vam se svidja/, ili bi vam bio cim??? :confused:
 
E, a jednom sam zamalo dobila batine...:shock:
Stopiram ja, stadose mi muz i zena i taman zaustila da pitam dokle idu, dreknu muz, ajde ulazi brze, onako nervozno... Ono stvarno nakupise se zacas vozila iza i pocese da sviraju i ja uskocih na brzaka. Jos nisam ni zinula, kad se njih dvoje pokrvise najstrasnije...kad smo stigli do mog odredista, jedva sam se usudila da kazem: Izvinite, ja se stvarno izvinjavam sto vas prekidam, al` `el mogu ja ovde da sidjem? :?
Hm, aj da ne zezam, rekla sam im: Ne bih da budem nekulturna i nezahvalna, al sta ste mi stajali koji moj uopste pa se sad dernjate? Ispostavilo se da ga je zena naterala da mi stane on nije hteo, a vec su pre toga bili u svadji...
Ziv covek svasta dozivi :?
 
ovde sve avanturisti
jednom pre .....hm...3? godine...
3 nocu zemun...pre toga sm se "posvadjala" s ivanom koji je bio "dehcko"...tj kod njega u kraju neshto smo se jurili on je bezhao ili kako vec uglavnom ostanem na ulici a pare koje mi je dao mi negde ispale.
i ja onako sta cu stanu mi neka kola unutra 3 tipa pishe VA registracija ja impulsivno udjem ono krstacha neka visi. pitaju oni mene shta sam ko sam.....ja im kazhem posvadjala sam se s ivanom
a ko je ivan.....aj reko pa dechko..
blabla i neammo sex odnose kao to je problem tu oni mene saslusju...ja kao opushtena
a onako neki polukrimosi...a mozhda i studenti recimo fon-a.
i tako oni mene malo slushali kao ne znam shta su rekli, da l se meni on svidja ovo ono..bili ok..malo sam se presekla kad su zavili neki krug oko slavije...reko kad me odvedu negde..ali lepo me istovarili na terazijama...ovaj jedan mi trazhio telefon. posle cak i zvao
posle vishe nisam to radila tako.. mada sedala sam u kola....sad da udjem verovatno ne bih proshla dobro..nadam se da necu morati.. :II
 

Back
Top