Samousavrsavanje

Kiss_me

Aktivan član
Poruka
1.516
Pre par nedelja sam krenula na kurs sminkanja i manikira. To zelim vec duze vreme, i sad mi se ukazala za besplatan kurs te tu priliku i ugrabih.
Inace mislim da imam talenta za make up ali mislim da treba uvek raditi na sebi i da nema niko ko bas sve zna, pa cak i iz jedne oblasti.
Ovo kazem, jer su neke moje drugarice prokomentarisale "Ih sta ce mi to, pa ja znam da se nasminkam i bez kursa"...
Ja licno mislim da uvek treba raditi na sebi duhovno, mentalno i fizicki. Iako cu dobiti sertifikat Udruzenja Kozmeticara Srbije da se tim mogu baviti i profesionalno, meni je ovo znacajnije kao licna nadogradnja za rad na sebi.
Ja vec jedno zanimanje imam i zato mi ovo dodje vise kao hobi, ali ko zna mozda mi bude i dodatni dzeparac, jer mi instruktorka rece da lepo napredujem i da imam talenta.
I sama instruktorka je socijalni radnik, ali i kozmeticar, i samim tim, ni jedno zanimanje nije "manje vredno" niti ispod nivoa.

Drage moje, sta vi mislite o ovoj teoriji, da li ste vi spremne raditi na sebi, ili vas dodatne stvari ne zanimaju?
 
naravno samo ako imas energije
ja sam nekako vise da nesto naucim a da ne primetim da ucim ako razumes
nego da javljas sve fore mene to bas zanima onako profesionalno mozda na onoj temi tehnike sminkanja ?
 
da, svasta me zanima....
od serijskih ubica do astronomije...:)
imam faze kad se ubacim u jednu oblast pa citam sve sto mi dodje pod ruku, preturam po bilblioteci satima...
i zanimljivo je da me privlaci sve sto nije u mojoj struci....valjda mi treba da se bavim i drugim stvarima....
 
anakin:
da, svasta me zanima....
od serijskih ubica do astronomije...:)
imam faze kad se ubacim u jednu oblast pa citam sve sto mi dodje pod ruku, preturam po bilblioteci satima...
i zanimljivo je da me privlaci sve sto nije u mojoj struci....valjda mi treba da se bavim i drugim stvarima....

Da da i ja imam puno interesovanja, i po nekad bas znam da se rasplinem. Mada mislim da je dobro biti informisan u raznim oblastima.
 
Kiss_me:
Pre par nedelja sam krenula na kurs sminkanja i manikira. To zelim vec duze vreme, i sad mi se ukazala za besplatan kurs te tu priliku i ugrabih.
Inace mislim da imam talenta za make up ali mislim da treba uvek raditi na sebi i da nema niko ko bas sve zna, pa cak i iz jedne oblasti.
Ovo kazem, jer su neke moje drugarice prokomentarisale "Ih sta ce mi to, pa ja znam da se nasminkam i bez kursa"...
Ja licno mislim da uvek treba raditi na sebi duhovno, mentalno i fizicki. Iako cu dobiti sertifikat Udruzenja Kozmeticara Srbije da se tim mogu baviti i profesionalno, meni je ovo znacajnije kao licna nadogradnja za rad na sebi.
Ja vec jedno zanimanje imam i zato mi ovo dodje vise kao hobi, ali ko zna mozda mi bude i dodatni dzeparac, jer mi instruktorka rece da lepo napredujem i da imam talenta.
I sama instruktorka je socijalni radnik, ali i kozmeticar, i samim tim, ni jedno zanimanje nije "manje vredno" niti ispod nivoa.

Drage moje, sta vi mislite o ovoj teoriji, da li ste vi spremne raditi na sebi, ili vas dodatne stvari ne zanimaju?

u pravu si
uvek je lepo znati jos i jos
pa ces i nas ovde nauciti ponesto lepo
i odrzati jedan lep kurs za nas uspavane lepotice

:))))
 
slatko volim :)):
i ja odoh u pravnike, a pre par meseci sam isto zavrsila kurs sminkanja :)

a sad opet krecem na casove crtanja i slikanja..

Zelja mi je da idem na casove salse, da usavrsim engleski i naucim jos grcki i italijanski..Ako Bog da zdravlja, uskoro :)

Hehe izgleda da smo bas slicne :)
I ja zelim da jos usavrsim engleski, mada cu sad na kurs francuskog :D

Koji si horoskopski znak? Ribe (ja) smo poznate po ovakvoj naravi
 
Kiss_me:
Hehe izgleda da smo bas slicne :)
I ja zelim da jos usavrsim engleski, mada cu sad na kurs francuskog :D

Koji si horoskopski znak? Ribe (ja) smo poznate po ovakvoj naravi

ja sam francuski ucila u osnovnoj i gimnaziji, i bio mi je malo nezgodan, da ne kazem tezak..

Vodolija-rak sam, al kazu da sam po karakteru riba, jer su mi sve glavne planete u ribama..valjda ...
 
gurmanci:
Kada vise nemas zelja za napredovanjem onda vise i ne zivis u pravom smislu. Postajes depresivan, dzangrizav, zavidljiv (jer svi oko tebe nesto rade i grabe napred), ne stojis u mestu vec nazadujes.

Mora se stalno raditi na sebi da bi covek ziveo i osecao se kao dostojanstveno ljudasko bice!
Bili nekad neki ljudi, bavili se ljudskim potrebama :-)
Sada razmišljam da li da održim kratko predavanje na ovu temu pošto mi je već mozak potpuno ispran time (trenutno).
U osnovi, po Alderferovoj ERG teoriji (najkraća je, pa je zato navodim) postoje tri nivoa potreba
egzistencijalne
relacione (socijalne, tj. povezanosti)
potrebe rasta

egzistencijalne su najjače i ako nisu zadovoljene, one druge nemaju uticaja, ako postoji frustracija u vezi sa potrebama na višem nivou dolazi do regresije, pomeranja težišta motivacije na dole
Međutim, kada dođe do zadovoljenja najviših potreba (potreba rasta) ovo dovodi do pojačanja tih istih potreba i tako...
 
slatko volim :)):
ja sam francuski ucila u osnovnoj i gimnaziji, i bio mi je malo nezgodan, da ne kazem tezak..

...



Ja mislim da za ucenje jezika najvecu ulogu ima sam predavac,tj. profesor....Francuski uopste nije tezak...Samo je bitno kakav ti pristup prema jeziku nametnu i koliko zelis da ga naucis...
Ne mogu da kazem da znam perfektno francuski jer ga nisam koristila vise od 5 godina,ali ono sto sam naucila u skoli mi je ostalo, jer sam imala perfektnu nastavnicu a kasnije i profesorku u gimnaziji...
Sad sam resila da upisem italijanski na filoloskom te sam se s toga bacila na ucenje istog kako bi i prijemni polagala na italijanskom,jer je mnogo laksi od bilo kog drugog...mislim na engleski,nemacki,ruski i francuski...ali ako ti nije isao francuski..ne znam koliko ce italijanski...toliko su slicni da je to neverovatno, ja cak 80% reci razumem, a da ne pricam za gramatiku koja je jako slicna,do duse malo laksa od francuske...
Tako da, trazite profesore po preporuci...mnogo znaci...
mada sam se ja usudila da ucim sama italijanski...kupila knjige i cd-e...ali to je mozda i zato jer mi jezici idu ko od sale...
e142.gif
 
gurmanci:
Kada vise nemas zelja za napredovanjem onda vise i ne zivis u pravom smislu. Postajes depresivan, dzangrizav, zavidljiv (jer svi oko tebe nesto rade i grabe napred), ne stojis u mestu vec nazadujes.

Mora se stalno raditi na sebi da bi covek ziveo i osecao se kao dostojanstveno ljudasko bice!

Da da potpuno si u pravu, i naposletku su ti svi drugi krivi, a ti si jadan zrtva spleta okolnosti i propale drzave.
Ne kazem, tesko je, ali se uvek treba boriti. Ako nista ne radis, neces nista ni postici.
 
slatko volim :)):
i ja odoh u pravnike, a pre par meseci sam isto zavrsila kurs sminkanja :)

a sad opet krecem na casove crtanja i slikanja..

Zelja mi je da idem na casove salse, da usavrsim engleski i naucim jos grcki i italijanski..Ako Bog da zdravlja, uskoro :)
Ti si kao neki ženski lik iz romana Jane Austen
pleše, crta, peva, svira, veze, šminka, štrika, šije... pa čak i čita i piše
 
ra-ta-tat:
Ti si kao neki ženski lik iz romana Jane Austen
pleše, crta, peva, svira, veze, šminka, štrika, šije... pa čak i čita i piše


e na zalost nisam, gresis ;)
ne plesem--bar ne jos
ne pevam & ne sviram , ne daj Boze, nemam uopste sluha
ne vezem
sminkam samo sebe, za sad :D
ne strikam
ne sijem

al zamisli, znam da citam i pisem :D
 

Back
Top