Moje dete ima uvecane zlezde na vratu!

sindan

Početnik
Poruka
16
Moj sin ima 3 godine i 8 meseci i posao jeu vrtic od jesenas, sto znaci da je vec 2-3 puta bio prehladjen(kijavica,sekret iz nosa , malo je i kasljao)i u tom periodu bi mu se pojavio i ekcem po telu kao i malo uvecane zlezde na vratu. On je sve ove manifestacije imao i ranije kad bi se razboleo i sve je nestajalo kada ozdravi.Lekar bi pregledao zlezde i nikakva dalja ispitivanja nisu preporucivana.Jedna osoba iz moje okoline je bila zgranuta kad mu je primetila zlezde(lekar po struci).Rekla je da mora na ispitivanja.Odvescu ga za svaki slucaj ali, da li ima mesta panici?Sta to moze biti u najboljem a sta u najgorem slucaju?
 
Ne znam nad cime se koleginica zgranula, iskakanje zlezda pri infekcijama veoma je cesta pojava kod dece. Neka deca su, dodatno tome, tzv. 'limfaticne konstitucije', dakle sklona da na sve infekcije reaguju pojavom uvecanih limfnih zlezda (na vratu, pazusnim jamama, preponama). Obzirom da se kod vaseg sina zlezde pojavljuju samo u infekciji i sa prolaskom infekcije potpuno gube (pretpostavljam da drugih problema sa detetom nema, niti drugih simptoma, dok o tome ne pisete?), mislim da nema razloga niti mesta panici. Trebalo bi uraditi krvnu sliku u trenutku kada dete nema limfne zlezde uvecane i u trenutku bolesti kada su uvecane. Ne znam na kakva je ispitivanja mislila Vasa prijateljica, niti mi pada na pamet kakva bi se uopste mogla raditi kod tako malog deteta (izuzev pomenute krvne slike sa sedimentacijom i brojem leukocita), svakako nije valjda mislila na biopsiju limfnih cvorova?! (ne znam, ljudi su cudni i svasta im pada na pamet1).
Ukoliko Vas sin nema nekih drugih promena koje uocavate (zalbe na malaksalost, bezvoljnost, poremecen san i apetit, kenjkavost, odsustvo zelje da se igra ili uziva u svakodnevnim aktivnostima, bled je, ima velike podocnjake, dakle - deluje Vam ne-zdravo i izmedju tih intervala kada je bolestan) - mislim da nemate NIKAKAV poseban razlog za brigu. Opustite se i budite sasvim mirni, necemo uopste da pricamo sta moze da bude 'u najgorem a sta u najboljem slucaju' jer po Vasem opisu nista ne navodi na 'najgore'. Uradite kontrolu vise svog mira radi. POzdrav
 
Ne brinite nista - znam pricu: i moja majka (lekar u penziji) tako je meni dramila da vodim dete da se vidi 'sta mu je' jer su mu isto iskakale limfne zlezde na vratu i iza usiju kad je ko mali bolovao - nisam tad pustila da me uspanice do nivoa gubitka zdrave pameti, logike i elementarne racionalnosti, a ne panicim tako ni sad. Samo polako, i bez tenzije! :)
 
Moje dete ima i uvecanu zlezdu na glavi (u potiljacnom delu) koju sam primetila danas. Godinama ima jednu na vratu za koju pedijatar kaze da je bezopasna, od letos jos jednu iza uha i za nju kazu da je bezopasna, ipak za ovo na glavi ispod kose nisam do sada cula. Do sada su govorili uvek da nema potrebe raditi laboratorijska ispitivanja. Da li da ovog puta insisitram?
 
Ja isto ima "problem"sa tim zlezdama...zapravo limfne zlezde su mi jednom tako otekle da mi je donja vilica stalno "krckala"bila je pomerena donja vilicna kost..Moja mam se prestravila ...
Medjutim to je bila samo neka upala i terapija mi je bila obicna zvakaca guma...:) Tad sam bila u srednjoj skoli.
A sad iza usiju mi se pojavljuju zlezde kad radim i kad se oznojim toliko da mislim da cu pasti od umora...
Mislim da je sve o.k..Mozda bi trebali da posmatrate te zlezde jer su mozda prouzrokovane nekim naporima ili reakcijom na vreme ili bilo sta..mozda te zlezde izlaze od sampona pa ih dosad niste primetili...:think:
U svakom slucaju verujem da je totalno bezopasno...:super:
 
Ja isto ima "problem"sa tim zlezdama...zapravo limfne zlezde su mi jednom tako otekle da mi je donja vilica stalno "krckala"bila je pomerena donja vilicna kost..Moja mam se prestravila ...
Medjutim to je bila samo neka upala i terapija mi je bila obicna zvakaca guma...:) Tad sam bila u srednjoj skoli.
A sad iza usiju mi se pojavljuju zlezde kad radim i kad se oznojim toliko da mislim da cu pasti od umora...
Mislim da je sve o.k..Mozda bi trebali da posmatrate te zlezde jer su mozda prouzrokovane nekim naporima ili reakcijom na vreme ili bilo sta..mozda te zlezde izlaze od sampona pa ih dosad niste primetili...:think:
U svakom slucaju verujem da je totalno bezopasno...:super:
moguce da je bezopano,ali kad se naprimas injekcija od upala linfne zlezde da ne mozes da sedis(moz da zalivas cvece dupetom kad popijes vodu), veruj mi da na svaku promenu skaces:cry:
 
evo da se pridruzim
i moj sin(5 god) ima 5 konstantno uvecanih zlijezda na vratu i iza usiju,kada se razboli one se uvecaju jos vise!!!
dobrog je zdravlja i izgleda,krv je vadio kada je imao 6 mj.i nalazi su bili uredni!!od tada nismo radili analize jer ovde dr.nece da bockaju bez nekog konketnog razloga!!
raspitivala sam se kod milion dr al svako misljenje ili iskustvo vise mi je dobro doslo!
 
Nema razloga za brigu, neka deca (ljudi) su prosto 'limfaticne konstitucije' sto znaci da ce im svaka i najmanja infekcija dovoditi do povecanja limfnih zlezda - jednostavno njihov imun sistem tako reaguje i to je sve. Ukoliko nema drugih simptoma, i vi nalazi su u redu, redovne zdravstvene kontrole i bez sekiracije. POzdrav
 
Pre 10 dana (dan posle malo duzeg puta) su mi se pojavile zlezde na vratu (samo sa desne strane)...prvo sam pomislio da se radi o promaji, jer je put bio dug a sve vreme je prozor bio otvoren, posto se posle par dana nisu izgubile resio sam da se obratim lekaru. Radio sam krvnu sliku koja je u redu (jedino za viruse jos nisam dobio rezultate jer se oni malo duze cekaju) bio sam kod infektologa, a on me je zatim poslao kod hematologa koji je na osnovu dodira rekao da se radio o zlezdama i da misli da nisu strasne (valjda da su reaktivne)...trebam da idem jos na snimanje vrata, pluca (tek 27) i koliko sam razumeo trebaju da mi uzmu bris iz samih zlezda....imam 22 god. i ovo mi se sada 1 put javlja...da li je neko mozda imao slicna iskustva, obzirom da nisam prehladjen, niti sam bio, nit mi se ovo ranije desavalo. Dobro se osecam i u dobroj sam kondiciji :). Ako nesto znate javite da ne brinem. HVALA!!!!
 
Ukoliko Vas sin nema nekih drugih promena koje uocavate (zalbe na malaksalost, bezvoljnost, poremecen san i apetit, kenjkavost, odsustvo zelje da se igra ili uziva u svakodnevnim aktivnostima, bled je, ima velike podocnjake, dakle - deluje Vam ne-zdravo i izmedju tih intervala kada je bolestan) - mislim da nemate NIKAKAV poseban razlog za brigu. Opustite se i budite sasvim mirni, necemo uopste da pricamo sta moze da bude 'u najgorem a sta u najboljem slucaju' jer po Vasem opisu nista ne navodi na 'najgore'. Uradite kontrolu vise svog mira radi. POzdrav

Withdrawn Water, moram da Vas pitam šta bi značilo ako dete pokazuje i ove simptome koje ste vi naveli ?Rođaci su pedijatru skrenuli pažnju da se osim povećanih žlezda kod deteta (5 godina) pojavljuje i malaksalost i odsustvo želje za komunikacijom, ali nakon što su uradili kompletnu krvnu sliku i viruse(CMV, EB, herpex simplex) pedijatar nije imao ideju šta dalje?
 
posto je naziv teme slican problemu koji ja imam, odlucio sam ovde da pitam.....

Problem sa mnom je taj sto su mi u poslednje vreme znatno izrazenije vene na rukama. Ne znam da li je to normalno, ali kada su mi ruke u spustenom polozaju, onda postanu vrlo izrazene, a kada i podignem one se malo povuku.... Razumem da je zbog cirkulacije i normalno da se krv malo sjuri nadole pa da vene nabubre, ali ovo je postalo bas preterano.... Ne idem u teretanu, i nisam sportski gradjen, tako da ne moze da bude posledica dizanja tegova ili slicno...... Desavalo mi se to i ranije, ali nije bilo ovoliko preterano......
Da li je mozda u pitanju poremecen pritisak, ili je mozda nesto na nervnoj bazi, s obzirom na to da nemam nikakvih drugih zdravstvenih problema....?
 
Zbunjuje me samo zasto ste postavili pitanje pod 'Moje dete ima uvecane zlezde na vratu" kad postoje teme o venama? Nit ste dete, nit su limfne zlezde u pitanju, niti na vratu.....:dontunderstand:
A imate koliko godina, radite sta, zivite sa kim, lecite se od...? Mozda da procitate lepljivu "Obavezno procitati pre postavljanja pitanja"?
 
Poslednja izmena:

Back
Top