Gastritis

VictorySun

Ističe se
Poruka
2.715
Gastroenterolog mi jeutvrdio da imam gastritis i da mi je sluznica zeluca dosta "unistena". Prepisao mi je lekove. Koju hranu bi trebalo da jedem, a koju da izbegavam?

Hvala svima na odgovoru!
 
Svai pacijent sa problemom gastritisa ima neki svoj spisak namirnica koje mu smetaju.
Uglavnom nemoj da pusis, pijes kafu, gazirana pica, alkohol, nekome smeta luk, kiselo, ljuto, ne previse zacinjenu hranu.
Sama vidi sta ti smeta i to nemoj konzumirati.
 
Gastritis moze da bude posledica dijabetesa, raka, itd.

zaboga, tolilko unistena sluznica je ozbiljan simptom! Idite hitno da se pregledate kod nekog ozbiljnog doktora.. Mada u Srbiji toga tesko da ima.
 
Boze dragi, oces li ti prestati da lupetas, majke ti mile?! Ne prepadaj ljude bez ikakve potrebe, devojka nema rak, bila je kod lekara, i prestani vise da delis 'pametne' savete - idi negde drugde pa budi tako vispren, a ne ovde gde ljidi mogu tvoje gluposti da shvate za ozbiljno! :evil:
 
WithdrawnWater:
Boze dragi, oces li ti prestati da lupetas, majke ti mile?! Ne prepadaj ljude bez ikakve potrebe, devojka nema rak, bila je kod lekara, i prestani vise da delis 'pametne' savete - idi negde drugde pa budi tako vispren, a ne ovde gde ljidi mogu tvoje gluposti da shvate za ozbiljno! :evil:

Ma pusti...vidis da je decko ( valjda? ) " biser " . :evil:
 
VictorySun:
Gastroenterolog mi jeutvrdio da imam gastritis i da mi je sluznica zeluca dosta "unistena". Prepisao mi je lekove. Koju hranu bi trebalo da jedem, a koju da izbegavam?

Hvala svima na odgovoru!


--------------------------------------------------------------------------------
Klinicku sliku gastritisa upravo i cine mucnina,nagon na povracanje,neprijatan zadah,.....,a lecenje najpre podrazumeva profilaksu tj. odvikavanje od:
-vrele hrane i pica
-pazljiva upotreba lekova (salicilati,Nesteroidni antiinflamatorni lekovi- ili ti srpski:andol,aspirin,brufen,...),narocito se ne smeju uzimati na prazan zeludac
-kafe (stimulise gastricnu sekreciju)
-alkohola(ostecuje zeludacnu sluzokozu)
Preporucuju se blage dijete-mleko,pavlaka,nezasladjen caj.
Mada se kladim da je Aiwi vec to lekar objasnio,pa joj je i preporucio Bedoxin.No, nije naodmet da pokusa da koriguje nacin ishrane,ukoliko je on uzrok njenih tegoba.

Pozdrav svima
 
Gospodine

Klinicku sliku gastritisa upravo i cine mucnina,nagon na povracanje,neprijatan zadah,

Kao sto vidite, ovo je izmedjuostalog karakterise naprednu fazu dijabetesa. Bilo bi zaista vazno da date krv da vam se pegleda.
Nadajmo se da nije dijabetes!
 
scharfschuetze:
Gospodine

Klinicku sliku gastritisa upravo i cine mucnina,nagon na povracanje,neprijatan zadah,

Kao sto vidite, ovo je izmedjuostalog karakterise naprednu fazu dijabetesa. Bilo bi zaista vazno da date krv da vam se pegleda.
Nadajmo se da nije dijabetes!


A koja je to "napredna faza dijabetesa"? :shock:
Dijabetes sa sobom nosi jasne simptome koje ni jedan lekar ne moze da ne uoci kada mu dodje pacijent i kaze kakve simptome ima!
Za vasu informaciju simptomi dijabetesa su sledeci:

-susenje usne duplje (izrazeno)
-ucestalo mokrenje (narocito nocno)
-zedj
-gubitak na tezini (pored dobrog apetita)
-opsta malaxalost

i jos gomila simptoma...
gastritis nema veze sa tim!
 
VictorySun:
Gastroenterolog mi jeutvrdio da imam gastritis i da mi je sluznica zeluca dosta "unistena". Prepisao mi je lekove. Koju hranu bi trebalo da jedem, a koju da izbegavam?

Hvala svima na odgovoru!


e...samo jedno pitanje : kako ti je to utvrdio?
 
Da si ti ziva i zdrava ja sam prezivela ne jednu nego 5 gastroskopija, i lecila taj grozni gastritis punih godinu dana ali sustina je da cim pocnes sa uzimanjem terapije bolje je, posle par dana, doduse malo i lekovi prave mucninu ali to ce proci, sanirace se i bices ko nova.
Samo hrabro.
 

Back
Top