Vremenska kapsula

LePiaf

Domaćin
Poruka
4.859
Zamislite da treba napraviti jednu hermetichki zatvorenu i neunishtivu kapsulu u kojoj bi se nashlo 10 predmeta koji u najlepshem svetlu prikazuju chovechanstvo do dana danashnjeg. Znachi, za sluchaj da ljudski rod i sve shto je stvorio jednog dana nestanu sa lica zemlje. Delfini, svinje, psi i machke bi verovatno neometano evoluirali do stadijuma kada bi razvili visoku inteligenciju i osnovali svoju civilizaciju. Jednog dana neka od tih inteligentnih svinja/delfina/pasa/machaka pronalazi zakopanu kapsulu i u njoj........

Shta biste im podarili?
 
uh malo je nezgodno....
uopste ne mogu da se setim sta bi to prikazalo ljudsku rasu u najlepsem svetlu...valjda sam jos pod utiskom "Hotel Ruanda"....al da pokusam
1. Fotografija (mada pitanje je cega...verovatno bih odabrao neku fotografiju Rodnija Smita)
2. CD :) mp3 kompilacija muzike Franka Zappe
3. DVD, na koji bih narezao filmove Baraku, Powaqqatsi, Koyaanisqatsi, Naqoyqatsi
4. opet neki dvd sa kolekcijom spanskih serija
5. opet dvd sa detaljnom istorijom 19 i 20 veka
6. slike moje macke...valjda se tako uslihtam buducim inteligentnim mackama ;)
7. hmm ne znam dalje
u svakom slucaju, ono sto sam boldovao gore je kljucno...
mislim da ti filmovi zasluzuju ne samo da ostanu da ih vide 'buduca pokolenja' nego i vanzemaljci....
 
nozh
mitraljez
omchu
utikach za aparat za brijanje koji chesto stoji pokraj ogledala u qpatilu
onaj dildo iz nechijeg profila
neke silikonske grudi
neq sliq s chovekom koji ubija drugog choveka chekitjem
sijalicu(da im zajebem civilizaciju)
nargilu s kilo kanabisa i semenkama

i ne mogu da se setim zadnje.....al tju malko vishe pisati n ovoj temi....pa tje vidimo .....
 
E pa ne znam koja knjiga i ostalo.Nisam imala na umu nista odredjeno,ja mogu da sudim po mom licnom misljenju,ali avaj, ko sam ja da kazem sta je najbolje za covecanstvo.:) mislila sam na jedinu preostalu knjigu na svetu pa koja bude itd. a sto se tice ljubavi i dalje tu ne stima.Srce jeste simbol ali moze da spada u nakit,ali sumnjam da bi macke razumele.Kondomu isto ne bi nasli namenu.
 
@bl
kako ces da materijalizujes ljubav i spakujes je negde????

@Peruzzi
ja bas mislim da bi digitalne podatke najlakse shvatili, i da bi im ti podaci bili u stvari od najveceg znacaja....cisto zbog koncetracije informacija na odredjenjom mestu :)
 
LePiaf:
Zamislite da treba napraviti jednu hermetichki zatvorenu i neunishtivu kapsulu u kojoj bi se nashlo 10 predmeta koji u najlepshem svetlu prikazuju chovechanstvo do dana danashnjeg. Znachi, za sluchaj da ljudski rod i sve shto je stvorio jednog dana nestanu sa lica zemlje. Delfini, svinje, psi i machke bi verovatno neometano evoluirali do stadijuma kada bi razvili visoku inteligenciju i osnovali svoju civilizaciju. Jednog dana neka od tih inteligentnih svinja/delfina/pasa/machaka pronalazi zakopanu kapsulu i u njoj........

Shta biste im podarili?


Takva kapsula je poslata u vasionu i sadrzi zlatan disk na kome je zapisano sve sto je ikad vredelo na ovoj jadnoj Zemlji.
 
@Peruzzi
ja bas mislim da bi digitalne podatke najlakse shvatili, i da bi im ti podaci bili u stvari od najveceg znacaja....cisto zbog koncetracije informacija na odredjenjom mestu :)[/QUOTE]

ma da...i oni bi bas mogli da provale da ebeni cd ima u sebi urezane nano- rupice koje u stvari predstavljaju binarni kod. dobro to bi mozda i provalili. al djoku bi provalili acsii kod i sistem potreban za citanje cd-a...


najbolje da ubacimo u kapsulu sledece:

neki komp sa extra velikim hard diskovima u koje ce se napakuje svasta
neki extra solidan generator za struju
kablove
uputstvo za upotrebu (na macjem, kerecem, svinjskom i jeziku superintelignetnih skakavaca)
epruvete sa ljudkim genomom
uputstvo za upotrebu kako smuckati choveka
uputstvo za upotrebu kako gajiti choveka

kljuc od kapsule
rezervni kljuc od kapsule

wc sholju
 
Posto tih 10 stvari treba da oslikavaja samo lepo onda'k:

- Globus

- Ogroman album sa slikama: svih svetskih prestonica (poneka fotka sa najkarakteristicnijim detaljem)

-Uramljenu fotografiju (nesto na fazon Benetona-po jedan predstavnik svake nacije - svi mladi, lepi, nasmejani...)

-CD 1 -klasicna muzika mix - svi kompozitori

-CD 2 - muzika razno mix od 50-tih do kraja sveta?

- Beninijev - Zivot je lep

-Bibliju

-So

-Cokoladnu bananicu (1 kom-pa nek se kolju) i euro-krem

-Flasu Coca-cole
 
flashu koka kole?.......poslala bi civilizaciji flazhu kokakole?......poslala bi im film?.....muziq i slike?....

zashto svi pretpostavljaju da bi ta civilizacija mogla da gleda filmove?....mislim sasvim je realno z ochekivati da bi se razvili u okeanima il neshto....aj sve sve....svakojaka lupetanja....al kokakola.....majko mila....neverovatno....

vid shto je marlon nachitan....ko bi reko da je shupalj....c c c
 
Ne vidim zasto se sablaznjavas toliko????Em dobiju staklenu flasu (nek igraju masne fote), em probaju pice koje godinama pije pola covecanstva? A filmovi i muzika - jel si citao od pocetka? Oni su uzasno napredni bla,bla bla..i inteligentni...onda mogu sve, pa i pod vodom ili ne?
 

Back
Top