Traziti djavola...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Evo mene opet s jednom temom...Volela bi da cujem misljenje zenskog sveta o trenucima kad je "djavo odneo salu" i kad se treba zaustaviti....Kad to kazem mislim o sukobu u kome znamo da smo sto posto u pravu pa se se situacija opasno zakuvava...ja ne popustam ni milimetar i nisam bas sigurna da cu lako da se izvucem...ali ne mogu jednostavno ne mogu da priznam poraz time sto se povlacim da bi izbegla mozda cak i batine...jeste li bile kad u toj situaciji?
 
Ne .. isuvise sam pametna i mudra da bih sebe dovela u situaciju u kojoj bih bila ugrozena po bilo kom osnovu a po najmanje da dobijem batine.... to mi je ponizavajuce ..ma koliko god bila u pravu.Svoje "ja sam u pravu" ostvarujem ili isterujem kako god hoces ,na drugi ... mudriji nacin i uvek mi je uspevalo ...po nekada sam dobijala i vise od satisfakcije.:-D
 
ariela:
Evo mene opet s jednom temom...Volela bi da cujem misljenje zenskog sveta o trenucima kad je "djavo odneo salu" i kad se treba zaustaviti....Kad to kazem mislim o sukobu u kome znamo da smo sto posto u pravu pa se se situacija opasno zakuvava...ja ne popustam ni milimetar i nisam bas sigurna da cu lako da se izvucem...ali ne mogu jednostavno ne mogu da priznam poraz time sto se povlacim da bi izbegla mozda cak i batine...jeste li bile kad u toj situaciji?


jok ja
ja se jednostvno ne upustam u raspravu
ne i ne
ali uvek dadnem sagovorniku do znanja da se apsolutno ne slazem
tacno moze da zna da je izgubio
i time sam zavrsila raspravu
tako je kako je

ja pobedila
 
ariela:
Evo mene opet s jednom temom...Volela bi da cujem misljenje zenskog sveta o trenucima kad je "djavo odneo salu" i kad se treba zaustaviti....Kad to kazem mislim o sukobu u kome znamo da smo sto posto u pravu pa se se situacija opasno zakuvava...ja ne popustam ni milimetar i nisam bas sigurna da cu lako da se izvucem...ali ne mogu jednostavno ne mogu da priznam poraz time sto se povlacim da bi izbegla mozda cak i batine...jeste li bile kad u toj situaciji?

Pre bih umro nego da popustim :razz:
 
ariela:
Evo mene opet s jednom temom...Volela bi da cujem misljenje zenskog sveta o trenucima kad je "djavo odneo salu" i kad se treba zaustaviti....Kad to kazem mislim o sukobu u kome znamo da smo sto posto u pravu pa se se situacija opasno zakuvava...ja ne popustam ni milimetar i nisam bas sigurna da cu lako da se izvucem...ali ne mogu jednostavno ne mogu da priznam poraz time sto se povlacim da bi izbegla mozda cak i batine...jeste li bile kad u toj situaciji?

Batine? Ne kapiram, zasto bi neko posegnuo za fizickim kaznjavanjem zato jer vam se misljenja sukobljavaju. Sa kakvim se to ljudima zaboga druzis?
Nikad mi se nije desilo nista slicno. Ukoliko dodje do sukoba sa nekim u takvoj meri da ni jedna strana ne popusta obicno se zavrsi prekidom vidjanja, jer ne kapiram zasto bi se iko druzio po cenu svakodnevnog nerviranja oko jedne te iste stvari samo da bi dokazao da je u pravu. Bzvz.
 
Nina2:
Batine? Ne kapiram, zasto bi neko posegnuo za fizickim kaznjavanjem zato jer vam se misljenja sukobljavaju. Sa kakvim se to ljudima zaboga druzis?
Nikad mi se nije desilo nista slicno. Ukoliko dodje do sukoba sa nekim u takvoj meri da ni jedna strana ne popusta obicno se zavrsi prekidom vidjanja, jer ne kapiram zasto bi se iko druzio po cenu svakodnevnog nerviranja oko jedne te iste stvari samo da bi dokazao da je u pravu. Bzvz.

Pa neko sa niskim koeficijentom emocionalne inteligencije npr.
 
ariela:
Evo mene opet s jednom temom...Volela bi da cujem misljenje zenskog sveta o trenucima kad je "djavo odneo salu" i kad se treba zaustaviti....Kad to kazem mislim o sukobu u kome znamo da smo sto posto u pravu pa se se situacija opasno zakuvava...ja ne popustam ni milimetar i nisam bas sigurna da cu lako da se izvucem...ali ne mogu jednostavno ne mogu da priznam poraz time sto se povlacim da bi izbegla mozda cak i batine...jeste li bile kad u toj situaciji?

Izvini ali je poenta u tome da uopste ne moras da se boris i nadjacavas ni sa kim...
gubis energiju bez potrebe...
i uvek mozes da ODSETAS iz situacije..
jednostavno nema te vise i to je to....

pretpostavljam da je neka banalna situacija u pitanju, a ne poslovna, jer u poslovnoj ne postoji rizik da ces dobiti batine.....

trosis svoju energiju na trivijalnosti, i na nesto sto ocigledno nije vredno ni truda a kamoli besmislene borbe koja ne vodi nigde i nicemu..
ako je veza u pitanju, izvini ali sta ce ti veza koja je rivalstvo i borba?
 
kako sam ja bila luda! dakle, ako sam u pravu u stanju sam stoki koja drvi grkljan zubima da iscupam. jbg takva sam.medjutim, sada hvaljen Gospod, odavno nemam slicnih situacija, a naucila sam da budem mirna, mada unutra kljuca vulkan! naucila sam da kazem sta imam hladno i da se okrenem, usput kazem da me boli uvo bas za posledice, ja znam da je tako. i zavrsi se dobro. ako si vec temperamentna takva faza u zivotu mora da postoji, samo je vazno nauciti da se problem moze resiti i na drugaciji nacin. medjutim, kada si pored mrcine tu ti sva hladnoca i trezvenost sveta ne pomaze. tu jednostavno moras da preseces i odes.
 
izvinite sto moram ovako da kazem, ali vi ste totalni degeni!!!!!!

niste ni svesne koliko mozete da nayebete, i uvek se uzdate da ce neko da se iskontrolise ili da vas zastiti........pa na kraju taj neko dobije batine, jer ste vi mislile da ste najpametnije i neprikosnovene:evil:

ma voleo bi samo jedanput da vam se desi da niko ne stane ispred vas da vas brani u takvoj situaciji, pa biste do kraja zivota prvo razmislile, pa tek nda pocele da pricate na swa ust!!!!!
 
ariela:
Evo mene opet s jednom temom...Volela bi da cujem misljenje zenskog sveta o trenucima kad je "djavo odneo salu" i kad se treba zaustaviti....Kad to kazem mislim o sukobu u kome znamo da smo sto posto u pravu pa se se situacija opasno zakuvava...ja ne popustam ni milimetar i nisam bas sigurna da cu lako da se izvucem...ali ne mogu jednostavno ne mogu da priznam poraz time sto se povlacim da bi izbegla mozda cak i batine...jeste li bile kad u toj situaciji?
Ne, poslednje što sam ikada želela je da ubeđujem nekog u nešto što meni izgleda kao ispravno. Bole me baš, nek svako misli i radi onako kako mu odgovara. Prilično sam pasivna kada je u pitanju neka rasprava, govorim svoje mišljenje ali ga ne forsiram - a ako se neko baš okomio na mene, najlakše mi je da ga oteram u pi čku lepu materinu ida odem svojim putem. Stvarno nemam živaca za to.
 
g-rock:
izvinite sto moram ovako da kazem, ali vi ste totalni degeni!!!!!!

niste ni svesne koliko mozete da nayebete, i uvek se uzdate da ce neko da se iskontrolise ili da vas zastiti........pa na kraju taj neko dobije batine, jer ste vi mislile da ste najpametnije i neprikosnovene:evil:

ma voleo bi samo jedanput da vam se desi da niko ne stane ispred vas da vas brani u takvoj situaciji, pa biste do kraja zivota prvo razmislile, pa tek nda pocele da pricate na swa ust!!!!!

U pravu si sto posto - ja sam imala svoju školu davno, davno :roll:
 
Struja:
ali niko na svetu nema pravo da mi ga ugrozi. razumes?ako se ne borim za sebe, ko ce? mozda ti na netu? mislis da zena nema hrabrosti da skoci na nekoga ko moze da je oduva?

da to ti mislis....a kada dojes u situaciju sa nekim maloumnim i iskompleksiranim jadnikom koji to ne zna i koji ce jednim udarcem da ti polomi vilicu i izbije zube, tako da sledecih pet meseci ne mozes ni da jedes ni da funkcionises.....sta onda.......

a to sto mi tako odgovaras govori jedino da nikada nisi bila u takvoj situacili, ali kada porastes.....
 

Back
Top