III A grupa vaginalnog sekreta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mimma

Početnik
Poruka
40
Prvo cu napomenuti da sam procitala sve sto gore pise i ovaj put nisam nasla odgovor koji bi me zadovoljio a pitanja su sledeca: Sta tacno znaci III a grupa i sta je uzrocnik? Imala sam VI grupu pre par meseci i izlecila sam je Canesten vaginaletama. Zanima me zasto mi se ove infekcije desavaju uopste (sto se tice VI nisam pila antibiotike, nije mi opao imunitet, nemam dijabetes ni nikakvu drugu hronicnu bolest i nista drugo sto bi je izazvalo). Da li treba leciti i partnera jer koliko sam procitala ove infekcije se ne prenose. Ovaj put mi je ginekolog opet dao Canesten vaginalete i kremu za njega. Trebamo li se uzdrzavati od sexualnih odnosa dok traje terapija? Trebam li ici na kontrolu ili uraditi neke dodatne analize (Papa test je pre par meseci bio ok). Samo cu jos napomenuti da oduvek imam problem sa pojacanim sekretom i da sam probala sa raznim vaginaletama ali da nista nije zaista pomoglo, mozda one Albothyl na kratko).
Jos cu se jednom izvinuti ako je o ovome konkretno bilo reci, nisam nasla.
 
Mimma:
Prvo cu napomenuti da sam procitala sve sto gore pise i ovaj put nisam nasla odgovor koji bi me zadovoljio a pitanja su sledeca: Sta tacno znaci III a grupa i sta je uzrocnik? Imala sam VI grupu pre par meseci i izlecila sam je Canesten vaginaletama. Zanima me zasto mi se ove infekcije desavaju uopste (sto se tice VI nisam pila antibiotike, nije mi opao imunitet, nemam dijabetes ni nikakvu drugu hronicnu bolest i nista drugo sto bi je izazvalo). Da li treba leciti i partnera jer koliko sam procitala ove infekcije se ne prenose. Ovaj put mi je ginekolog opet dao Canesten vaginalete i kremu za njega. Trebamo li se uzdrzavati od sexualnih odnosa dok traje terapija? Trebam li ici na kontrolu ili uraditi neke dodatne analize (Papa test je pre par meseci bio ok). Samo cu jos napomenuti da oduvek imam problem sa pojacanim sekretom i da sam probala sa raznim vaginaletama ali da nista nije zaista pomoglo, mozda one Albothyl na kratko).
Jos cu se jednom izvinuti ako je o ovome konkretno bilo reci, nisam nasla.

Mislim da treba da uradis testove na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu, kao i cervikalni i vaginalni bris, jer iza trece grupe sekreta se najcesce krije neka infekcija koja se ne otkriva obicnom mikroskopskom analizom sekreta uz redovan ginekoloski pregled. Ujedno trazi i antibiogram kako bi u slucaju da postoji infekcija odmah znala koje antibiotike da koristis.
Iste testove bi trebalo i partner da uradi, a naravno kao musko bris uretre.
To je sto se tice trece grupe, tu oznaku A bi mozda neko strucniji mogao da ti objasni, jer ja nisam lekar.
O ovome je pisano, kao i o gljivicama mnogo vise, pa ne bih da duzim...
 
Ma napisano je sve zivo.
Devojko malo detaljnije citaj!
Brisevi, mikrobiologija!!!Izvinjavam se ako sam malo gruba ali lepo sam zamolila da teme ovakvog tipa ne otvarate, imate pitanje, posaljite na pp, nije mi problem da odgovorim, objasnim, posavetujem ali sam alergicna na otvaranje istih tema 34529-ti put.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top