Vetrenjace

Pera_Zdera

Domaćin
Poruka
3.555
To su one osobe koje se povijaju kako vetar duva.

Na primer: Pre x godina bila jedna devojka sa nama u drustvu i onda kad bi me neka devojka nesto ispalila ili napljuvala onda me ni ona nije volela, a kad me neka devojka nesto muvala ili kad sam imao devojku onda me je ona kao obozavala i zelela da bude sa mnom.
Ali nije rec o meni vec o njoj jer se isto tako ponasala i prema drugim tipovima. Kaze joj neka drugarica onaj je dobar...i onda ona zapuca na njega ko lija na zeca...a da pre toga uopste o njemu nije ni razmisljala. Totalno se povija kako vetar duva.

Meni je ovaj fenomen uvek bio potpuno stran i nejasan. Da li neko ima objasnjenje za ovo? I koliko je to rasprostranjeno uopste? Da li ste vi "vetrenjace"?
 
Pera_Zdera:
To su one osobe koje se povijaju kako vetar duva.

Na primer: Pre x godina bila jedna devojka sa nama u drustvu i onda kad bi me neka devojka nesto ispalila ili napljuvala onda me ni ona nije volela, a kad me neka devojka nesto muvala ili kad sam imao devojku onda me je ona kao obozavala i zelela da bude sa mnom.
Ali nije rec o meni vec o njoj jer se isto tako ponasala i prema drugim tipovima. Kaze joj neka drugarica onaj je dobar...i onda ona zapuca na njega ko lija na zeca...a da pre toga uopste o njemu nije ni razmisljala. Totalno se povija kako vetar duva.

Meni je ovaj fenomen uvek bio potpuno stran i nejasan. Da li neko ima objasnjenje za ovo? I koliko je to rasprostranjeno uopste? Da li ste vi "vetrenjace"?
Imas ti 100 puta gorih vetrenjaca od te koju si ti opisao.Ja tu devojku opravdavam.Na primer imas ti ljudi-vetrenjaca koji procitaju na bilbordu: TARAMOUNT FILM, i odluce,to vece otici ce u bioskop.Ili izvuku rec iz konteksta,i upravljaju se po tome.To su prave vetrenjace.Hvala Bogu otkacila sam neke okorele ljude-vetrenjace iz mog zivota,a inace smatram ih ljudima-robotima i delom nezive prirode.Ili kad ih jedna rec pokoleba u odluci koju su doneli,ako uopste takvi ljudi i donose odluke,i to su ljudi-vetrenjace koji se povijaju kako vetar duva.A to sto je ta jedna devojka radila,sigurno je imala neke svoje razloge,opisao si sve dogadjaje koji su usllovljavali njeno ponasanje,a koji se ne mogu nazvati vetrom.Mozda je to lozi,a mozda su joj pricali i o nekim tipovima na koje ona nije zapucala,ali u svakom slucaju to nije vetar sto je pokrece.
 
Verovatno da i njima samima nije bas lako..... Takve beskicmenjake bi trebalo izolovati i poraditi na necemu sto se zove "povratak sopstvenog JA"..... Zamislite samo njihov sexualni zivot???
 
zmaj013:
Verovatno da i njima samima nije bas lako..... Takve beskicmenjake bi trebalo izolovati i poraditi na necemu sto se zove "povratak sopstvenog JA"..... Zamislite samo njihov sexualni zivot???

AH draga, jeste draga u pravu si draga, da draga,
i ja tako mislim draga, da draga jeste draga, moze draga , sve moze...
Ne draga , nisam draga, znam da je tako draga, uradjeno draga,...

Tako nekako valjda..
Inace u toj kategoriji su verovatno i
POLTRONI koji imaju neko Ja ali ga vesto kriju
PAPUCICI/CE koje se odricu sopstvenog ja
POLITICARI koji Ja menjaju po potrebi

Zna neko jos neki primer?
 
Sily:
To se ne kaze tako

to su KAMELEONI menjaju boje u skladu sa sredinom, ima toga i ovde na forumima...
Odacu vam jednu tajnu.Lozim se na kameleone.Pametni su i uzbudljivi.A nisu pametni oni koji lazu,kao sto je neko napisao,procitala sam malopre u okviru ovog foruma.A kameleone zenskog pola cenim.Kameleoni su izazov,zar ne? A oni koji lazu su taaaako klasicni i stereotipni.
 
@SINNKE
Jeste!Al sto bi moja keva rekla
ko zna zasto je to dobro!

@lutkica

Ja sam strelac

Meni uvek zameraju sto ne umem da lazem pa saspem istinu u lice,

mozda bi trebalo da predjem u reptile?
 
E sad da se ja ne bi zamerio svim "vetrenjacama" ili mozda i nekima koji to nisu ali su igrom slucaja naleteli u takvu situaciju. Ja moja misljenja ne donosim preuranjeno i neargumentovano, tako da treba biti trezvene glave i prvo dobro i celokupno sagledati nekog pre nego ga okarakterisati ovako ili onako...
A za neke znam da to jesu... i opet ce vetar dunuti na ovu ili onu stranu 1000 puta...
 

Back
Top