Ako se pitate - zasto

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Можда се питате, можда сам већ и рекао зашто се бавим толико НР Кином и још понеком земљом, променом односа снага у свету и сличним стварима...
Знате да ја јесам за европске интеграције (не и НАТО, то је нешто друго), противник сам „пишања уз ветар“ и сличних глупости. Па зашто онда?

Баш сам се сетио нечега што је једном писало у чедистичком уводнику „Економиста“, па сам се и потрудио да баш то нађем, јер веома је индикативно. Ерго:
Ima Evrope i sveta po firmama, ima ih u nekim prilagođenim zakonima, ima ih u političkim pričama. Nema ih u glavama...
Дакле како су мени потребни Европа (и свет) којих нема по фирмама, прилагођеним законима или политичким причама?!? Осим тога, ова кратка и јасна реченица индицира постојање неке „генеричке Европе“ која је „у главама“ – што ће рећи да је у глави неког Португалца и неког Литванца исто, а то у глави Србина није. Или је можда Европа „у главама“ Румуна, али није „у главама“ Срба, па зато Румуни улазе у ЕУ ваљда 2007, а Срби неће скоро. НО, знамо ми да није тако... Питање је да ли то знају наши политкомесари који су реч „комунизам“ заменили са речју „Европа“.
Пре него што наставим морам истаћи да ја јесам за прилагођавање закона модерним токовима јер само тако можемо средити свој живот. И ти закони да се спроводе, наравно почевши од власти. Наравно да сам за „Европу и свет“ у фирмама – па и у Кини важе капиталистичка правила у привреди. Гледе политичких прича – идеализовање Европе је за мене облик провинцијализма, али ја схватам да је народу потребна и некаква шаргарепа, јер само спровођење стандарда може и да боли... А сад да пређемо на ствар.
Прво – то наметање „Европе у главама“ код „старих Европљана“ је неславно пропало. Народ је на референдумима у Француској и Холандији јасно рекао шта мисли. И резултати недавних избора у Пољској су веома индикативни.
Друго – и одговор на питање са почетка текста: Кажу сами политкомесари да та „промена свести“ може трајати деценијама. Па за тих неколико деценија ће Европа бити смешна к'о цртани филм! Ја сам гледао пројекције раста становништва за 2050 годину и знате ли да је Европа једини континент који ће тада имати мање становника него сада. Колико ће година имати тада просечан Европљанин? Које ће расе и религије бити? И ми сад треба да намећемо некакву промену свести?!? Зашто онда не препустити да ствари иду својим током – природним развојем како је и нормално?!?
Треће – и још један разлог: Да би се свест формирала (па и мењала) природно, потребно је да постоји отворен дијалог о томе ко смо и шта смо. О нашем личном и националном идентитету. О нашој култирној, историјској и политичкој позицији. То се не може постићи сталним мантрањем типа „Европа или пропаст“ или вређањем свега што није (довољно) проевропско. А тек су смешне оне глупости „хоћемо ли у Европу или у Азију“. Па водећи светски аналитичари кажу да ће овај век бити век Азије. Дакле, ако је тако, ако је или-или онда бирам Азију. Њихова је будућност и они ме бар нису бомбардовали.
 
a da li ce te bombardovati, to te zabole...dobro...nisam ja prorok...

nego, jedna digresijica, ali u vezi odredjenog dela teksta...
nema sprovodjenja zakona bez promene svesti...krecem od najbanalnijeg primera...bacanja smeca po ulici...najbolje bi bilo promeniti svest naroda da to ne radi...ali posto to ide malo teze, onda treba promeniti svest vlasti, jer i oni su ljudi...pandur treba da bude taj koji ce da zaustavi nekoga ko je bacio papiric na ulicu, i da mu naplati kaznu...mislis da bi nekome od "belgrade's finest" palo na pamet da to uradi? ljudi bi im se smejali, da ne pominjemo komentare "onaj Dinkic krade milione, a ti mene zajebavas za papiric?!?"
ali oni su tu da im se smeju, da ih vredjaju...sve je to deo njihovog posla...al' najlepse je kad se ne radi...zar ne?
 
Nexus 6:
nema sprovodjenja zakona bez promene svesti...krecem od najbanalnijeg primera...bacanja smeca po ulici...najbolje bi bilo promeniti svest naroda da to ne radi...ali posto to ide malo teze, onda treba promeniti svest vlasti, jer i oni su ljudi...pandur treba da bude taj koji ce da zaustavi nekoga ko je bacio papiric na ulicu, i da mu naplati kaznu...mislis da bi nekome od "belgrade's finest" palo na pamet da to uradi? ljudi bi im se smejali, da ne pominjemo komentare "onaj Dinkic krade milione, a ti mene zajebavas za papiric?!?"
ali oni su tu da im se smeju, da ih vredjaju...sve je to deo njihovog posla...al' najlepse je kad se ne radi...zar ne?

То бацање смећа по улици је згодан пример и елиминисање ђубрета је баш постигнуто ДРАКОНСКИМ КАЗНАМА. Па и неки "реформски талибани" су се позивали на "Сингапурске методе", а ђе ли је тај Сингапур у Европи или Азији. А у Европи, конкретно у Немачкој, није баш као што је некад било. Раширили се Курди, Шипоси и Иранци, па прљају колико им је воља. Имају људска права. А у Истанбулу (лично сам се уверио) је чистоћа на сасвим солидном нивоу - а имају више Курда. Е, али ти Курди немају "људска права"...
Него то је само пример. Хтео сам рећи да је батина из раја изашла. Свест после дође сама по себи. Али да правила важе за све. Јер није само Динкић крао милионе, крао је Чедица - или нико од њих није (ништа није доказано). А Чедица је пун тих прича о "Европи у главама", "промени свести" и томе слично.

Само што нису под "променом свести" они мислили само на бацање ђубрета и слично (мада је то добро као флоскула). Ево мало шири део из тог текста:
I šta sad? Sve je isto, samo njega nema. Sve je isto, samo tranzicija napreduje. A u glavama, operacija "Sablja" kao najgrublje narušavanje ljudskih i građanskih prava, četnici i novi boj na Kosovu. Jači smo od sudbine. Ništa se u ovom društvu nije promenilo osim onog što je silom nametnuto. Ima Evrope i sveta po firmama, ima ih u nekim prilagođenim zakonima, ima ih u političkim pričama. Nema ih u glavama. I to su neki političari jako dobro shvatili. Prilagodiš rečnik svetu, a namiguješ svom izbornom telu. Sloba je, brate, bio mnogo drčan. Mi ćemo to polako i mirno. Što da se tučemo kad smo pametniji pa možemo da ih za....vrnemo. Jedini problem je, izgleda, što je svet toliko glup da prihvata samo činjenice. Sve to ne bi bilo tako tragično da u igru nisu ušli praktično svi. Radikali su se uljudili, demokrate su se pročistile, nacional-demokrate i ne moraju ništa da rade, na to i tako niko ne računa, eksperti misle da se tranzicija odvija samo preko kursa dinara i deficita budžeta. I svima njima je dobro.
Е сад:
- Сабља је била кршење људских права и из "Европе и света" су на то упозоравали - Масари и Монтгомери. А и Уставни суд је рек'о да је било ту противуставних ствари.
- Оно за "четнике и бој на Косову" је типично преувеличавање и измишљање ствари које не постоје. Четници су признати као антифашисти, за нови "Бој на Косову" није ни Тома искрено (за то му се ваљда и не жури на власт).
- Наравно да ћемо да прилагођавамо речник свету, али да останемо своји. Тако је и Милош Обреновић радио. Није од Срба правио Турке. А колико је јака будућност Европе ово поређење није безвезе.
- Да, Слоба је био дрчан. а свет можемо и да заврнемо. Или можда тај "свет" нема исте циљеве као шачица "чедиста". Нисам видео да су се много узбуђавали када је Гонзо ухапшен. А његова права и треба кршити јер је и он кршио права другима.
- Радикали се једу уљудили и ако дођу на власт то ће значити само једно: Амери немају више ништа против њих.

И да не дужимо даље - порука је: Мислите својом а не Сорошевом главом!
 
JABUCHILO:
Te-Nej, da li mislis da je manje opasno stvarati politicki pojam 'azija' - nasuprot pojmu 'evropa' ili 'amerika'?

Код појма "Азија" проблем су само муслимани. То треба рећи отворено.
Али нисам ја само за то. Ја сам више за појам "трећи свет". Заратустра је имао леп потпис - истоимену песму.
А у Библији лепо пише: "Последњи ће постати први."
И то се управо догађа.
 
poenta je bila da mozes da ovlastis pandura da glavu otfikari nekome ko baca smece po ulici, ali ako on to ne radi, dzaba ti...
poenta je da ako pandur ukljuci rotaciono svetlo da bi prosao na crveno, i posle ga iskljuci, dzaba ti...
poenta je da nema normalne drzave bez promene svesti...
 
Duh Sekire:
То бацање смећа по улици је згодан пример и елиминисање ђубрета је баш постигнуто ДРАКОНСКИМ КАЗНАМА. Па и неки "реформски талибани" су се позивали на "Сингапурске методе", а ђе ли је тај Сингапур у Европи или Азији.

Singapur je ociscen za deset dana i postao jedan od najcistijih gradova, samo zahvaljujuci efikasnoj akciji policije koji su u civilu polaroid aparatima slikali gradjane koji bacaju otpatke...u slucaju da se prave naivni :lol: Jos jedan primer su Emirati, narocito Dubai..ne dao vam dragi Bog da vas neko vidi da bacate nesto po ulici. Ako ne podignete, kao turisti dobijate nogu u guzicu, a kao drzavljani opomenu, pa kad se nakupe valjda tri, ista noga u guzicu.
 
За Нексуса:
И за пандуре постоји интерна контрола, како за оно што раде, тако и за оно што не раде.
А ја да те вратим на пример Сингапура који је само формално демократски. Њихов парламентарни систем је преузет од Енглеза, али сву власт држи једна породица - И ТО СВИ ЗНАЈУ. Али имају изграђену свест. А ни у НР Кини није баш анархија...
Него ајде и да се сложимо да нека свест треба да постоји. Што се тиче спровођења закона и тако то...
А сад ја тебе питам, шта ти мислиш - да ли под тим "мењањем свести" подразумеваш и следеће ствари:
- пола сата стида због Сребренице сваки дан
- два минута мржње према свему што је национално и традиционално
- геј бракове
- ископавање хладњача са шиптарима и остале облике самооптуживања
- 12000 лишених слободе тијеком "Сабље"
- евроатланске интеграције које је водио пропали студент Чеда Јовановић
- праштање онима који су нас бомбардовали
- вечну забрану политичког деловања свакоме ко је макар и једном помислио да брани српство деведесетих
- уништавање свега што је радило 90-их и отпуштање свих који су тада добили посао, ошто знамо да је све из периода Милошевића прљаво
- легализовање целокупног богатства стеченог у рукама малог броја људи тих истих 90-их, јер кад дођемо до лове, онда све постаје одједном чисто к'о у апотеци.

Чланови мондијалистичке секте управо већину наведеног посматрају као "промена свести".
 
А вала су са тим звездицама досадили и Богу и људима.
Ставио Богољуб звездице на страначку заставу, сад и ДСС качи неке билборде, шатро "Изводљиво је!" ... Наравно, код ДС и Г17 то се и да очекивати.
Али ако видим да и радикали "злоупотребљавају" европске звездице, вала ћу да поједем сопствено го*но
 
Duh Sekire:
За Нексуса:
И за пандуре постоји интерна контрола, како за оно што раде, тако и за оно што не раде.
А ја да те вратим на пример Сингапура који је само формално демократски. Њихов парламентарни систем је преузет од Енглеза, али сву власт држи једна породица - И ТО СВИ ЗНАЈУ. Али имају изграђену свест. А ни у НР Кини није баш анархија...
Него ајде и да се сложимо да нека свест треба да постоји. Што се тиче спровођења закона и тако то...
А сад ја тебе питам, шта ти мислиш - да ли под тим "мењањем свести" подразумеваш и следеће ствари:
- пола сата стида због Сребренице сваки дан
- два минута мржње према свему што је национално и традиционално
- геј бракове
- ископавање хладњача са шиптарима и остале облике самооптуживања
- 12000 лишених слободе тијеком "Сабље"
- евроатланске интеграције које је водио пропали студент Чеда Јовановић
- праштање онима који су нас бомбардовали
- вечну забрану политичког деловања свакоме ко је макар и једном помислио да брани српство деведесетих
- уништавање свега што је радило 90-их и отпуштање свих који су тада добили посао, ошто знамо да је све из периода Милошевића прљаво
- легализовање целокупног богатства стеченог у рукама малог броја људи тих истих 90-их, јер кад дођемо до лове, онда све постаје одједном чисто к'о у апотеци.

Чланови мондијалистичке секте управо већину наведеног посматрају као "промена свести".

postoji interna kontrola, ali znas tek koja svest tu treba da postoji???
treba skupiti muda da se zameris ljudima koji imaju oruzje i koji su vecinom dosli sa sela ili iz veke bosanske vukojebine...

nego...od gore navedenog ja podrazumevam samo iskopavanje hladnjaca i prastanje onima koji su nas bombardovali (ako se misli na grupu, ne na pojedince)...i eventualno gej brakove, ali nije neophodno...
 
CaLiMeRo:
Jok, nego pitam Duha sekire je li ikad bio u Kini? :) Aziji? :D Dalekom Istoku?:lol:
Ili mu je sve ovo što priča pogled na globus i TV? :?

Био сам у Азији око два сата - Истанбул, видиковац са азијске стране.
А у Европи сам био мнооого - бар у две трећине земаља.
Него, питање ти нема много смисла у време интернета...
 
Duh Sekire:
Него, питање ти нема много смисла у време интернета...
Pitanje ima smisla.
Ono što si napisao u uvodnom postu ne bi nikada napisao da si bio u Kini.
Ali, da ne razglabam dalje. Nema poentu.

P.S. Idi ti Duše, u predgrađe Pekinga. Ne moraš u neku zabitu kinesku provinciju. Pa provedi tamo jedno mesec dana. Onda ću da te pitam šta biraš.8-)
 
CaLiMeRo:
Pitanje ima smisla.
Ono što si napisao u uvodnom postu ne bi nikada napisao da si bio u Kini.
Ali, da ne razglabam dalje. Nema poentu.

P.S. Idi ti Duše, u predgrađe Pekinga. Ne moraš u neku zabitu kinesku provinciju. Pa provedi tamo jedno mesec dana. Onda ću da te pitam šta biraš.8-)

a ti prodji prosetaj OKO menhetna kad skoknes do njujorka. i ne zaboravi da posetis prelepi centar detroita npr., onako, ilustracije radi. a kad sve to zavrsis, prodji se autoputevima teksasa. javi kad, odnosno ako se vratis.
 
CaLiMeRo:
Pitanje ima smisla.
Ono što si napisao u uvodnom postu ne bi nikada napisao da si bio u Kini.
Ali, da ne razglabam dalje. Nema poentu.

Наш форумски Заратустра је лично живео у Кини пар година, па је подржао моју акцију Зора Новог Дана.
Друго, када на интернету прочитам ФАКАТ да само Тајван има веће девизне резерве него цела еврозона, то му нешто значи. А НР Кина 3,5 пута веће резерве (без Тајвана и Хонгконга).

п.с. Радије ћу одабрати смрт него да се сложим са Чедом Јовановићем.
На популарном језику: DEATH BEFORE DISHONOUR
FREIHEIT ODER TOD, на још једном популарном језику.
 
Ja ti samo govorim o tome da si prigrlio civilizaciju o kojoj pojma nemaš.
Nije reč o RUŽNOM predgrađu (ostalim likovima nemam šta da odgovaram, šetajte vi iz teme ako ne umete da diskutujete), reč je o KOMPLETNO DRUGAČIJEM NAČINU ŽIVOTA.
Reč je o ljudima koji ne govore ni jedan jezik sem sopstvenog.
Reč je o ogromnom broju izuzetno siromašnih ljudi.
I o mnogo toga još.

I u Njujorku i na East Endu se govori engleski... kakav takav ali engleski. Novi globalni jezik, ako niste još stigli da uočite.
Kineski to nikada neće biti.
Mislite o tome.
Komunikacija je budućnost.
 
Био је мој буразер сад скоро у Кини... у Пекингу... људи та прича је просто феноменална... каже да тамо ПОСТОЈИ ОД 'ТИЦЕ МЛЕКО... не могу да верујем... а сви наши грађевинари који оволико и убрзано граде - СВЕ ШТО ЈЕ ПОТРЕБНО ЗА ГРАЂЕВИНСКЕ РАДОВЕ, СТОЛАРИЈА И СЛ. УВОЗЕ ОГРОМНИМ КОНТЕЈНЕРИМА УПРАВО ИЗ КИНЕ... то је тамо џабе... џабе... џабе... џабе..
 
За Калимера:
Шта ти знаш о Кинеској цивилизацији?!?
Јеси ли читала Књигу Промене - Ји Ђинг (или I-Ching)???
Или можда нешто о таоизму.
Ево ти пар сајтова да се едукујеш:
http://www.taoism.net/
http://www.jadedragon.com/archives/march98/tao1.html
http://altreligion.about.com/library/glossary/symbols/bldefsihexagram.htm

Осим тога, већ сам рекао, а поновићу онолико пута колико треба:
Кина је у прошлом веку интервенисала само у Тибету, Америка је на најмање 55 места. Кина је за 4000 година своје историје побила мање ДРУГИХ него што је Америка за 200 година. Кина је одбила да врши колонијална освајања око 1420 године, када су имали све могућности за то. Конфучијанство, таоизам и будизам скоро да не познају религијску искључивост а јудеохришћанство и комунизам (као његов дериват) итекако познају... И колико још да набрајам???
 
Ево једне занимљиве поруке:
Ево још нешто из Апокалипсе:
Faraon zvezda i tame:
Озбиљно, Нови завет вам је врло неозбиљан документ. Једино што тамо видим паметно је Откривење Светог Јована Богослова.

16. И број војника на коњма бијаше двјеста хиљада хиљада; и чух број њихов.

china_army.jpg
 

Back
Top