Moze ljubav na daljinu?

grk

Početnik
Poruka
7
Koliko je moguce veza da ima uspeh ako oni su ma daljinu ? Moze on ili ona da bude verni i da imaju psihicnu snagu? Kazu da ljubav se proba kad budemo u daljini ! Sta vi mislite? Imate takve iskustva i neku savetu da predlazite?
 
Ljubav na daljinu? Moguća je ako oba partnera prihvataju njena ograničenja. Samo je sve to malo zayebano i teško... :roll: Mada mislim da može... Znam neke primere. A propos toga moram priznati da ima odnosa koje ni ja baš ne smatram previše normalnim (različiti kontinenti ili različite države, napr...).
 
grk:
Koliko je moguce veza da ima uspeh ako oni su ma daljinu ? Moze on ili ona da bude verni i da imaju psihicnu snagu? Kazu da ljubav se proba kad budemo u daljini ! Sta vi mislite? Imate takve iskustva i neku savetu da predlazite?

imam puno na ovu temu da kazem .moja veza na daljinu trajala je tri god bez i jednog prekida .
a bilo je najvaznije poverenje koje smo imali jedno prema drugom .one licne fizicke potrebe su normalne da ti nedostaju kad je veza na daljinu u pitanju ali jedna prevara ako mogu tako da je nazovem nije nista strashno ,po meni je to normalno !!!!
ja sam mu verovala naravno da cemo uspeti jednoga dana kao sto i jesmo .uspeli smo da se napokon spojimo i pocnemo zivot u dvoje.
pitanja :da li me vara sa nekom tamo ? ili sta ja znam tome slicna nisam postavljala cesto ..jednostavno sam samo verovala u nas

e sad ,iskustva su razlicita naravno nije svako me ko meni sad niti je svako me kao sto je meni bilo
ali sve zavisi i od osobe sa kojom i kakvog si ti karaktera
treba se ipak pomiriti sa tim cinjenicama da ste razdvojeni a da se ipak voli te
zivi optimisticki

srecno
 
smoki 2004:
imam puno na ovu temu da kazem .moja veza na daljinu trajala je tri god bez i jednog prekida .
a bilo je najvaznije poverenje koje smo imali jedno prema drugom .one licne fizicke potrebe su normalne da ti nedostaju kad je veza na daljinu u pitanju ali jedna prevara ako mogu tako da je nazovem nije nista strashno ,po meni je to normalno !!!!
ja sam mu verovala naravno da cemo uspeti jednoga dana kao sto i jesmo .uspeli smo da se napokon spojimo i pocnemo zivot u dvoje.
pitanja :da li me vara sa nekom tamo ? ili sta ja znam tome slicna nisam postavljala cesto ..jednostavno sam samo verovala u nas

eee vidis sta znaci biti uspesan covek.Pa,ti si moj idol.Najiskrenije! :D :D :D :D :D :D
 
Sledeci tekst govori nesto o tome.Ja sacuvala kad mi je trebalo:)

Dešava se u nekim vezama da jedan od partnera mora da putuje zbog posla. To može imati jako loš uticaj na vezu; oba partnera će se zbog razdvojenosti osećati loše, partner koji ostaje kod kuće često postane sklon depresiji. Moguće je i da dođe do "hlađenja" između partnera a s vremenom i do raskida veze. Evo šta možete da uradite kako biste ublažili loš uticaj razdvojenosti na vašu vezu.
Razgovor: veoma bitan i kad ste zajedno, a još više kad ste razdvojeni. Pričajte što češće možete i ne ustežite se od dugih razgovora. Može da pomogne i pominjanje raznoraznih sitnica - bitno je da partnera (partnerku) od kojih ste razdvojeni uključite u sve sfere svog života da bi se održala bliskost. Delite osećanja i prepričavajte sve što vam se desilo. Seksi razgovor, ukoliko vam takva vrsta razgovora nije u startu odbojna, pomaže da se održe bliskost i strast.
Iznenađenje: ako je moguće, priredite svom dragom ili svojoj dragoj iznenađenje u vidu posete ili poklona, ili se najavite pa ih posetite. Ovakav gest uvek razneži i obraduje.
Ne zatvarajte se u kuću: ukoliko se samo zatvorite u četiri zida, vrlo brzo ćete postati deprimirani i prepustiti se očajanju. Izlazite i što je moguće više družite se sa prijateljima; takođe, to nije loš period da se "bacite" na posao ili na spremanje ispita - pored toga što će vam tako brže proći vreme, postići ćete i dobre rezultate, što će vam sigurno koristiti.
Foto-dnevnik može da bude odlična ideja: svakog dana se slikajte u situaciji koja vam je obeležila taj dan. Uz fotografiju može da ide i zanimljiv komentar. Tako ćete partneru ili partnerki pokazati kako ste provodili vreme bez njih, a njima će ti dani biti bliži, da i ne spominjemo da će im imponovati to što ste sve vreme mislili na njih.
Ne zaboravite: na kraju ćete se opet zagrliti - a taj period razdvojenosti može i da još jače razbukta strast.
 
grk:
Koliko je moguce veza da ima uspeh ako oni su ma daljinu ? Moze on ili ona da bude verni i da imaju psihicnu snagu? Kazu da ljubav se proba kad budemo u daljini ! Sta vi mislite? Imate takve iskustva i neku savetu da predlazite?
Mucno je i nije svako spreman na to. Ako si toliki srecnik da nadjes neku koja ima snage da istraje do kraja, onda je naravno moguce.
Iskusio sam i zao mi je sto nije uspelo, a bilo je kao u snu, na pocetku.
 
lara#1:
Ne verujem da takva veza moze uspeti. Uspesnom vezom smatram onu koja pored podrazumevane ljubavi i postovanja, ukljucuje i uzajamnu vernost.

I u vezama na daljinu partneri mogu biti verni. Ne treba po difoltu pretpostavljati da jedno drugoga varaju. Štaviše, znam nekoliko uspešnih primera takve ljubavi. Ako ti je to jedini argument protiv, onda nije dovoljno jak da podrži taj tvoj stav.
 
iluzionista:
I u vezama na daljinu partneri mogu biti verni. Ne treba po difoltu pretpostavljati da jedno drugoga varaju. Štaviše, znam nekoliko uspešnih primera takve ljubavi. Ako ti je to jedini argument protiv, onda nije dovoljno jak da podrži taj tvoj stav.

Poverenje je nesto sto se gradi i nastaje vremenom, i to vremenom provedenim UZ partnera. Ako ste razdvojeni, teoretski to moze uspeti, ali za mene samo teoretski. Nisam imala priliku da se uverim u to kao ti.
 
Tja. Ako su zajedno bili pre, onda može da izdrži neki period ali ne predugo.
Ako nisu bili onda nije ni bitno da li neko nekog vara sve dok ponovo ne budu zajedno, kad opet to postaje bitno. U slučaju da su se smuvali pre kraćeg vremena, pa razdvojili, to može da traje duuuugo, sve dok ne budu zajedno (nekako). E, onda puca garant. Jer niko nije onakav kakav se predstavio da jeste. 90% slučajeva.
Ono za depresiju partnera koji je ostao a drugi je na putu, sam i sam iskusio. Ali to ne važi za one koji nisu privrženi ili baš zaljubljeni. U suprotnom ih boli uvo.
Jao kako sam down...
:(
 
veza na daljinu po meni nema neke veze s vernoscu.vise sa osecajem frustriranosti i nezadovoljstva zbog nedostupnosti partnera...a iz toga moz' da nastane stosta,pa i prevara.
elem,mogla bi da uspe i na ne normalnu daljinu ako je 100% sigurno da je ta geografska prepreka privremenog karaktera i ako je taj par imao stabilnu vezu pre razdvajanja.
a postavlja se pitanje i sta je "daljina"?! nekom je i 20km daleko,a drugima ni svetlosna godina ne predstavlja problem...pitanje koncepta veze...blah...
 
Ja sam imala vezu sa dečkom koji je živeo u Kotoru, a ja u Beogradu .... Trajala je godinu dana. On je imao velike planove za budućnost, volela sam ga ali je meni ta razdaljina baš smetala. Nije bio tu kad mi je najviše trebao (ne bitno je da li su to neki srećni ili tužni trenuci). Ponekad jednostavno poželite da osobu koju volite vidite na 5 minuta .... a ova veza to onemogućava. Uostalom, takvu osobu nikada ne možete da upoznate na pravi način.
 

Back
Top