Adaptirano mleko

77

Početnik
Poruka
43
Imam bebu od 5 nedelja koju nazalost ne dojim jer nemam vise mleka, pa je hranim adaptiranim mlekom .
U pocetku je to bio bebelak ali posto sam cula da izaziva zatvor kod beba presla sam na milupa mleko ali od tog mleka beba kaki zeleno i smrdljivo, nije gladna i kaka je bas obilna samo je takva kako sam opisala (izvinjavam se na opisu)
Interesuje me koje ste mleko vi koristile ako jeste i kako se pokazalo.
 
Ja moju bebu iskljucivo dojim ali kada smo tek dosli iz porodilista dala sam joj milupa mleko i nemam losa iskustva za tako kratko koriscenje!Tvoja bebica verovatno ima grceve i boli je stomacic pa je stolica takve boje ne znam dali znas ali adaptirano mleko nesmes cesto da menjas zbog privikavanja bebe na odredjenu vrstu formule tako kaze moja drugarica koja nije svoju decu dojila!Nemoj da te brine mojoj bebi je ponekad stolica isto takva samo sto ona pored toga kako si ti opisala ima i proliv super napreduje i nas pedijatar kaze da je sve ok!Evo ti telefon dezurng centra pa njih mozes da pitas sve sto te zanima u vezi tvoje bebe O113237-357,3237-358.Saljem ti pozdrav
 
Imam te telefone i zovem ih ali mi nista konkretno ne govore kazu takva je stolica zato sto te formule sadrze gvozdje ili ako joj dajem kapi ili sirup protiv grceva ,a kad sam pitala za mleko oni su mi rekli da je najbolje da dojim i ubedjivali me da jedem spavam i odmaram i da ce biti mleka.
A posto nisam mogla po ko zna koji put da se ubedjujem sa njima oko toga da mi je u pocetku mleko bilo lose i beba gladna i da mi mleko sad prestaje mesec dana po porodjaju,rekla sam dobro,pa vas sad pitam ako neko ima neki predlog u vezi sa adaptiranim mlekom.
 
Ја нисам имала млека и од првих дана па све до 5. - 6. месеца моја деца су добијала Бебелак. Имале су мало тврђу столицу, све остало је било ОК.
 
Ako joj je stolica zelena, verovatno da je to mleko teško bebici za varenje, ne stiže žuč sve da obradi, pa je stolica zelena (tako je meni pedijatar objašnjavao). Bolje se vrati millupi. Ja sam bebici davala aptamil i veoma sam bila zadovoljna.
 
Ja sam mom detetu davala Milupu i bilo je sve OK. Dugo sam joj davala, na zapadu preporucuju do 18 meseci, samo se menjaju formule prema uzrastu. Problem je jedino nastao kada je sa 1 presla na 2, ja sam joj samo zamenila, a nisam znala da treba postepeno da se uvodi nova formala (za veci uzrast) tako da je tada imala zatvor.
Koliko ja znam ne treba menjati vrste, ali se mora menjati dok se ne nadje ono sto odgovara bebi.
 
Aptamil je najbolji, mada svako vestacko mleko izaziva blagi poremecaj u stolici, narocito do cetvrtog meseca dok jos beba ima grceve. Ja imam bebu od 10 meseci i hranila sam je bas tim mlekom, odlicno se pokazalo.
 
Mi smo koristili Humanu. Neuporedivo je bolja od bebelaka i ima uravnoteženiji sastav hranljivih materija i mikroelemenata. Moguće je da je stolica zelena ako u hrani ima više gvožđa. Naši prijatelji su koristili Aptamil, pa smo i mi probali jednom, ali je naše dete to odbilo.
 
Joj ,hvala na pomoci, moja beba otkako pije milupu nema grceve ali zato kad prdne ili se ukaki smrdi kao kod odraslih nije onako kako su opisali da treba da bude kod beba ,pa me strah da joj mozda zeludac ne radi dobro ,mada ne znam mozda je to normalno tako.
 
Za prvo dete, Bebelak kao dohranu od 2. nedelje pa sve do 4. mes. a onda samo Bebelak( od 6. mes. i dr. hranu) i sve je bilo ok.
Za drugo dete dojenje do 5 mes. a onda dohrana do 6 mes. sa Humanom, i sad Humana( do 1. god.) i ostala hrana, sve je za sada odlicno.
 
Meni su rekli da je najbolji NAN, ali nemam iskustva sa tim stvarima, pošto sam decu samo dojila.
Inače, moja je majka odrasla od prvog dana na razblaženom kravljem mleku, i nije joj ništa falilo...
 
aptamil.
normalno je da bude zelenkasto i da smrdi(do zla boga)
ima dosta gvožđa i ostalih bla bla dodataka.
ja sam zaboravila kako beše...ali ima neka razlika između aptamila i milumila...
ako neko zna nek joj objasni..ja zaboravila...
 
Ne brini za to sto se bebici desava, i moja je isto tako, bez obzira sto sam je dojila, imala povremeno tu vrstu stolice. To je ili od grceva ili od nesvarene hrane. Inace, posle sam ga prebacivala polako na Bebelac kad sam ga odvikavala od dojenja i bilo mu je ok. Takodje sam i svojevremeno starijem sinu isto davala Bebelac i nije bilo problema. Sto se tice grceva, tu leka nema, samo moyes da mu malo pomognes sa sirupom Nurse Harveys, dosta olaksavaaaaaaaa! Topla pelenica na stomacic, privijanje na grudi i to bude slatko i za mamu i za bebu. U svakom slucaju, moras da vidis sta bebici najvise prija.
Svako dobro!
 
Koristili smo bebelac pre milupe i nije mi bio dobar imala je grceve od njega jer se dosta naguta vazduha a i od njega ne kaki, dok je milupa dobra nema grceve od njega ali puno povraca ,mada veceras sam kupila aptamil pa cu da probam da vidim nadam se da joj nece skoditi to cesto menjanje mleka.
 
Povraćanje i bljuckanje nisu isto!
Ako povraća (mlaz) onda to nije dobro, ako bljucka, to ima veze sa jednjakom koji nije divoljno jak da zaustavi vraćanje hrane (ispravite me ako grešim) i to se kod beba događa do 6 meseci i to je normalno...
Mislim i gutanje vazduha je tu presudno i mora da podrigne lepo.
 
Presla sam na aptamil mleko i prezadovoljna sam stvarno, a sto se tice bljuckanja ili povracanja desava se da odmah posto podrigne ona malko i povrati cak i kasnije ako lezi pa se nesto napreze na kontroli drugoj beba je dobila 1300gr i doktorka je pregledala cak sam i napomenula za to povracanje ona mi je rekla da je to ok.
 
mozda sam zakasnila za komentar, ali evo jos nekoliko reci o Aptamilu. I ja ga dajem svojoj bebi, sada ima 10 meseci i koristimo br.3. Na ovoj hrani je od prvog dana jer ja nisam imala mleka uopste. Jedino sto sam primetila da pakovanja ove hrane nisu ista> tj u prodaji postoji Apatmil sa natpisom na nemackom jeziku i taj je krupnijeg granulata, vise je zut.- od ovog je bebac dobio grceve i proliv . Postoji i Aptamil sa natpisom na slovenackom jeziku i taj se u nasem slucaju pokazao bolji - vise je puderast, malo svetlije boje a meni se cini i da je manje masna flasica kad je perem. Sad kad kupujem u apoteci Aptamil i trazim taj slovenacki vidim da i oni znaju za razliku.
sve najbolje i da porastete veeliki!
 
Ja baš danas kupila pakovanje Aptamila i primetim tu razliku ... Sad mi bedak kad sam pročitala tvoj post. Večeras sam mu dala prvi obrok, nadam se da će dobro podneti. Ako ne, tražim ovo drugo pakovanje.
 

Back
Top