Adaptirano mleko

cupko:
Mene to isto interesuje, naime sin mi je napunio sest meseci pre nedelju dana i probala sam da mu dam kravicu ali nije hteo ni da cuje. Jednom je malo popio i pijuci povratio sve. Nakon toga sam mu napravila bebelac (jer njega pije od samog starta i dobro mu prija, napreduje lepo itd.) medjutim cim je video flasicu poceo je da place, tako da sam morala da cekam da prvo odspava i "zaboravi" pa tek onda da mu dam bebelac. Sutradan ista prica, tako sam na kraju odustala. Sad se nesto mislim sta da radim. Da li da probam neko drugo mleko, da li da ga razblazim sa molo vode, dodam malo secera, prokuvam ili koji vec trik da primenim. Doktor kaze da kravica ne mora da se kuva !?! drugi da mora, i koga god da pitam svako ima drugu pricu. Ajmo iskusne mame da cujem i vas da li ste imale ovu vrstu problema i kako ste ga resile. Pls.

Jednostavno nemoj da insistiras i nista na silu ako nece kravicu nece, pa sta, neka nastavi bebelac, verovatno se navikao i kad vec lepo napreduje zasto mu to menjati. Jede li jos sta osim sto pije mleko? Odgovorila sam u prethodnom postu sta sam ja uradila. Meni je nekako sigurnije da mleko prokuvam.
 
7sins:
Jednostavno nemoj da insistiras i nista na silu ako nece kravicu nece, pa sta, neka nastavi bebelac, verovatno se navikao i kad vec lepo napreduje zasto mu to menjati. Jede li jos sta osim sto pije mleko? Odgovorila sam u prethodnom postu sta sam ja uradila. Meni je nekako sigurnije da mleko prokuvam.

Ma jede i drugo (slani obrok, vocni, supicu...) ali htela bih da pocenem da mu spravljam jela sa mlekom kao sto je plazma, zatim razne hippove kasice, pire itd i zbog toga bih volela da pocnem sa "obicnim" mlekom a ne formulom. Mada mi je jedan od lekara rekao da sve to mogu da mu spravljam i sa bebelacom... Reci mi jos nesto: da li ima potrebe da sipam malo vode ako mleko ima 3,2 % masti, i do kad si koristila blender za hranu. Naime ja mu jos uvek hranu miksam blenderom pa neznam kad mogu poceti da mu dajem samo malo ispasiranu a ne skroz izmiksanu hranu. Da ponovim on sada ima 6 meseci i 6 dana. Thanks
 
Nema potrebe da razblazujes mleko jer je on vec veliki decak :) Ta kupovna mleka su ionako razblazena pa ako pije kravlje bar nek pije punomasno. Ako si vec resila da pocnes sa kravljim probaj prvo da mu pravis te kasice od kravljeg dok se navikne na ukus, nemoj odmah flasicu. Rekla si da je sve povratio kad je popio kravlje, budi oprezna mozda je to ta alergija koju pominju na kravlje mleko, ili mu prosto ne prija. Ja jos blendam hranu, beban ima tri zubica dole ali ne ume bas jos da zvace, ali mu damo recimo parce jabuke ili breskve pa on tako struze zubicima i tako ponesto i pojede, isto mu dajemo i parce plazme da tako gricka. Ali slano mu jos blendam mislim da jos ne ume da zvace bojim se da se ne zadavi.
 
Hvala za odgovor! Posto radim, ovog vikenda krecem sa "experimentom" koje mleko ce prihvatiti i na koji nacin. Kod nas je izbor mleka stvarno siromasan.Ima samo "moja kravica","alpsko mleko", neka kratkotrajna i jos neka strana (turska...) koja bas ne bih da probam.Povratio jeste ali dok je pio mleko i nakon toga nisam primetila nikakvu reakciju na kozi ili nesto drugo sto bi mozda ukazivalo na alergiju. Mislim ipak da mu se ne svidja. Voli mali bebelac pa to ti je (mada je po meni grozan). Zubice jos nema mada ih iscekujem vec par meseci unazad jer pokazuje sve simptome da ce se ubrzo pojaviti. U svakom slucaju videcu, necu insistirati, ako bas nece onda prelazimo na bebelac2 . Jos jednom hvala za odgovor.
 
Zdravo svima..ja sam svoju bebu dojila 4 puna meseca i zbog svog zdravlja,tacnije lecenja sam morala da prestanem.Mislila sam da ce prelazak na bilo koje mleko biti ok,medjutim nije tako bilo.Prvo smo poceli sa Humanom,tvrda stolica previse pa smo se bacili na Novalac ali i od toga tvrda stolica i ne odg.Sledece mleko je bilo Hipp probiotic ali i od toga tvrda stolica,,,paa onda Aptamil i posle prve flasice kaka je bila normalna,zelena ali to je zbog gvozdja.Za Aptamil sam se odlucila iz vise razloga..presla sam sve forume na tu temu i skontala da vecina koristi Aptamil,nasla sam anketu gde je Aptamil bio na prvom mestu i kao trece na nagovor prijateljica...ali svaka beba je prica za sebe :)z:)
 

Back
Top