Uspesna karijera?

sanja&darko

Zainteresovan član
Poruka
435
Vrlo je relativna stvar pojam " uspesna karijera". Za nekog je uspesna karijera ako dobro i uspesno radi posao koji voli, za nekog je to zavrsen fakultet i posao u struci, za nekog magistratura, nekom ni to nije dovoljno pa zeli doktorat, itd. Da li uspesna karijera u glavama nasih primitivnih ljudi obavezno mora da znaci super luksuzna kancelarija, sa najluksuznijom foteljom i zivotinjom od kompa i obavezno negde u oblacima da bi se pod nogama imao ceo svet?
Pa ako je to , onda smo zaista glupi i primitivni. Sta vi mislite?
 
Meni se bas svidja ono sto si napisala,
ja bih to zelela.Ne vidim zasto je to lose,
sigurno necu da gradim karijeru tipa> vidi kako dobra domacica moze da od niceg razvuce do prvog,
ili magistar pranja i kuvanja, ne hvala ne.
 
uspeh za mene znaci stabilna porodica novac deca prvi brak a ne oni koji trce za novcem imaju ga a neznaju kada im supruga ima rodendan u koji razred idu deca da nekazem deca im se drogiraju a oni nemju vremena da to primete .Da nekazem imju vec 3 zenu i 6 dete iz 3 braka i zaboravili su sebe od trke za novcem.BLAGOSTANJE je bit svega i znati dve stvari kada smo redeni i ZASTO smo rodeni
 
Sily:
Meni se bas svidja ono sto si napisala,
ja bih to zelela.Ne vidim zasto je to lose,
sigurno necu da gradim karijeru tipa> vidi kako dobra domacica moze da od niceg razvuce do prvog,
ili magistar pranja i kuvanja, ne hvala ne.
Pa nisam cula za magistra pranja i kuvanja, ali za glavnog sefa kuhinje u npr. Hajatu jesam. A i biti dobra domacica nije lako i za to treba inteligencija, ko tvrdi suprotno ne razume se u kucne poslove i brigu o porodici.
Nego tu kancelariju mozes da imas i kod kuce, zar ne?
 
sanja&darko:
...zivotinjom od kompa...
:lol: :lol: :lol: Svi moji compovi se zovu ZVIJER. Ne bez razloga. Naravno da mora da bude odličan komp, to mi je osnovno sredstvo za rad.
A i prava stolica - nemam kičme za bacanje.

:arrow: Šta je uspešna karijera?
Odlično si plaćen za ono što voliš da radiš
i u tome svakoga dana u svakom pogledu sve više napreduješ. 8-)
 
8-)
CaLiMeRo:
:lol: :lol: :lol: Svi moji compovi se zovu ZVIJER. Ne bez razloga. Naravno da mora da bude odličan komp, to mi je osnovno sredstvo za rad.
A i prava stolica - nemam kičme za bacanje.

:arrow: Šta je uspešna karijera?
Odlično si plaćen za ono što voliš da radiš
i u tome svakoga dana u svakom pogledu sve više napreduješ. 8-)

Za sve one koji ozbiljno rade na racunaru znaci programere, graficare i ostale korisnike zahtevnijih i strucnih programa naravno da komp mora da bude odgovarajuc.
Nego ima onih koji znaju samo osnove rada na racunaru, sta ce njima te ZVIJERI?
A vec posle par sati nijedna stolica ne pomaze pa nek je od oblaka, nego skoci na noge lagane pa razgibavanje ( prstici, vrat, kicma, noge).
A sta je to odlicno placen posao u zemlji gde su cene Evropske a plate 10 i vise puta manje nego za isti posao u EU?
 
CaLiMeRo:
:lol: :lol: :lol:
:arrow: Šta je uspešna karijera?
Odlično si plaćen za ono što voliš da radiš
i u tome svakoga dana u svakom pogledu sve više napreduješ. 8-)

Baš tako bih i ja definisala uspešnu karijeru.

A što se tiče "odličnog plaćanja", u ovim uslovima i u ovoj zemlji, dobri prihodi bi mi značili to da mogu da ostanem moralna a ne postanem instrumentalna; ne moram da se secam izmedju dve plate, da u tom periodu mogu normalno da kupujem ono što mi je neophodno, i ono što mi nije neophodno već samo potrebno, i ono što mi nije neka potreba ali mi prija, i ono čime ću se povremeno častiti; da mogu da realizujem štednju kojom ću u razumnom roku priuštiti sebi udobno namešten stan, funkcionalan auto, odmor gde mi padne na pamet, a da pri tom ne ugrozim preterano svoje dnevne prehrambene, higijenske (i zdravstvene), obrazovne, kulturne, modne i socijalne potrebe (i neophodne i neneophodne); da me onda bude baš briga kolike su plate u EU i bilo gde u svemiru.
 
a kad ti dosadi menjaš posao - ali po pozivu, ne po konkursu....
idealno. Važno je stalno učiti!
meni ne mogu toliko da plate ali imam slobodnih dana na pretek :?
a i nemam qratz.(doslovce) bolje da ipak pređem u domaćice pa da JA uživam u plodovima SVOGA rada :mrgreen:
uh..nadrndana sam danas :?
 
sanja&darko:
8-)
Nego ima onih koji znaju samo osnove rada na racunaru, sta ce njima te ZVIJERI?
A vec posle par sati nijedna stolica ne pomaze pa nek je od oblaka, nego skoci na noge lagane pa razgibavanje ( prstici, vrat, kicma, noge).
?


jau jau
da ne radimo mi u istoj prostoriji? :P
i ovde takve gaje :mrgreen:
 
Fantina:
Baš tako bih i ja definisala uspešnu karijeru.

A što se tiče "odličnog plaćanja", u ovim uslovima i u ovoj zemlji, dobri prihodi bi mi značili to da mogu da ostanem moralna a ne postanem instrumentalna; ne moram da se secam izmedju dve plate, da u tom periodu mogu normalno da kupujem ono što mi je neophodno, i ono što mi nije neophodno već samo potrebno, i ono što mi nije neka potreba ali mi prija, i ono čime ću se povremeno častiti; da mogu da realizujem štednju kojom ću u razumnom roku priuštiti sebi udobno namešten stan, funkcionalan auto, odmor gde mi padne na pamet, a da pri tom ne ugrozim preterano svoje dnevne prehrambene, higijenske (i zdravstvene), obrazovne, kulturne, modne i socijalne potrebe (i neophodne i neneophodne); da me onda bude baš briga kolike su plate u EU i bilo gde u svemiru.
Pa sta da kazem sem, ko ima vece prohteve i veca ocekivanja moze samo lakse da upadne u tugu i depresiju a ko je naucio da bude zadovoljan i onim sto ima vise ce se radovati.
 
Ako volis taj posao, ako ima izgleda i za bolju platu, ako za sada pokrivas bar osnovne troskove,
ako imas ideje i planove u vezi tog posla, ako te ne odvaja previse od porodice pre svega deteta onda po meni imas uspesnu karijeru.
 
sanja&darko:
8-) A sta je to odlicno placen posao u zemlji gde su cene Evropske a plate 10 i vise puta manje nego za isti posao u EU?
Ako pitaš šta bi po mom mišljenju bio odlično plaćen posao u Srbiji danas?
1500€.
I da, saglasila bih se da su cene u Srbiji evropske (izuzimam hranu, ona je ipak jeftinija), ali to nije bila tema...:arrow:
 
CaLiMeRo:
Ako pitaš šta bi po mom mišljenju bio odlično plaćen posao u Srbiji danas?
1500€.
I da, saglasila bih se da su cene u Srbiji evropske (izuzimam hranu, ona je ipak jeftinija), ali to nije bila tema...:arrow:
Moze li se to danas u Srbiji zaraditi postenim poslom, sa univerzitetskom diplomom i radom kod poslodavca koji prijavljuje svoje zaposlene?
 
Nemam pojma.
Nisam anketar - sociolog.

Mislim da jedna moja drugarica ima toliku platu... Marketinška agencija... Prijavljena skroz. A nema fakultet... Ali, devojka je faca.
Jedan prijatelj ima i 4000 eura... radi odavde za stranu kompaniju. Sve legalno.
Druga dva prijatelja napravili svoj softver i prodaju ga kao firma... zarađuju i više.

Dakle, može. Ali to su sjajni izuzeci, ne uobičajnena priča.

Međutim tema je bila uspešna karijera. Za mene uspeh u karijeri neizostavno uključuje dobar novac.
Tu diskusije nema. Naravno, ne samo novac.
 
Slušaj, nisam pravila statističku analizu uspešnosti Srba,
nego davala lično mišljenje o tome šta je za mene uspešna karijera.
To je bila tema koju si postavio/postavila.

A ako tebi treba opravdanje ili sažaljenje jer zarađuješ 230 eura, ja sam poslednja osoba od koje ćeš ga dobiti.
Ja ne smatram da mi život išta duguje i borim se fer za ono što mi treba.
A kako ne sažaljevam sebe, ne sažaljevam ni druge.
 
Uh , uvek kad uporedim neke cifre dodjem do pravog Bozijeg cuda, pa samo Bog pomaze nama jadnima da sa tim parama nekako prezivimo i koliko toliko, zadovoljimo najosnovnije potrebe.
Neki ce reci i zahvaljujucu Kinezima ,ali ja se trudim da se ne upecam na njihove mamce.
Znam da ovo nije bas tema ali uspesna karijera ne moze da iskljuci i novac.
Za cenu hrane ne bi se slozila da je generalno jeftinija ( jeftinija je samo zelena pijaca tj. domace voce i povrce, ostalo je isto a meso skuplje nego negde u EU).
 
CaLiMeRo:
Slušaj, nisam pravila statističku analizu uspešnosti Srba,
nego davala lično mišljenje o tome šta je za mene uspešna karijera.
To je bila tema koju si postavio/postavila.

A ako tebi treba opravdanje ili sažaljenje jer zarađuješ 230 eura, ja sam poslednja osoba od koje ćeš ga dobiti.
Ja ne smatram da mi život išta duguje i borim se fer za ono što mi treba.
A kako ne sažaljevam sebe, ne sažaljevam ni druge.
Ma ja se slazem sa tvojim misljenjem i ne treba mi sazaljenje, sve je uredu znam da istina uvek boli.
 
hanibal77:
e jbg ja napredujem u poslu koji volim ali nisam dobro placena :?
nisam adekvatno placena za trud koji ulazem
i ne znam da l onda imam uspesnu karijeru

samo ti napreduj i bez brige
rano je SAD da revidiraš život i karijeru, nemaš ni 30 još ;)
(mislim i ja se uzdržavam od toga, ide sve to lepo i to je sasvim ok)
 

Back
Top