Boga oca

dive

Legenda
Poruka
61.140
hranim jutro moju retriverku, 15 punih godina i jede kao jeti..pojede svoje, pa bi i dzukelicino
evo sad brekce pored mene, pa me nervira..sutra ce na dijetu

i setim se kad sam bia dete kako sam deo svakog leta provodila kod nje i dede
ona i deda su ziveli u jednom manjem gradu, a pradeda nekih 30km dalje u selu na imanju
pradeda je tada imao preko 70 godina
i secam se da smo jednom otisli kod pradede kako bi oni sredili tih dana vinograd
baka spremila mekike, spakovala ih u korpu za uzinu
u isto vreme postavila dedi i pradedi da jedu..dedi napolju za stolom jer je nesto radio, a pradedi unutra
i kaze meni baka dajuci mi cinijicu sa sescerom - idi odnesi dedi, voli secer sa mekikama
i ja odnesem pradedi (obojicu je oslovljavala sa deda)
posle desetak minuta deda vikne iz dvorista - hocu li ja da dobijem taj secer oci moje
baka pita - pa jesi mu odnela?
nisam njemu, pradedi sam
ne pradedi, taj boga oca moze da pojede!!! i otca baka i ote pradedi cinijicu

tad sam bila dete pa nisam znala o cemu prica
i bilo mi je nekako zao pradede, i bilo me sramota sto mu je baka otela secer sa stola
a onda sam shvatila da bi ga taj secer ubio, jer on uvek pojede sve sto se stavi ispred njega
sto kaze moja baka - boga oca :)

jeste li vi primetili da ste postali jesni sto ste stariji?
 
hranim jutro moju retriverku, 15 punih godina i jede kao jeti..pojede svoje, pa bi i dzukelicino
evo sad brekce pored mene, pa me nervira..sutra ce na dijetu

i setim se kad sam bia dete kako sam deo svakog leta provodila kod nje i dede
ona i deda su ziveli u jednom manjem gradu, a pradeda nekih 30km dalje u selu na imanju
pradeda je tada imao preko 70 godina
i secam se da smo jednom otisli kod pradede kako bi oni sredili tih dana vinograd
baka spremila mekike, spakovala ih u korpu za uzinu
u isto vreme postavila dedi i pradedi da jedu..dedi napolju za stolom jer je nesto radio, a pradedi unutra
i kaze meni baka dajuci mi cinijicu sa sescerom - idi odnesi dedi, voli secer sa mekikama
i ja odnesem pradedi (obojicu je oslovljavala sa deda)
posle desetak minuta deda vikne iz dvorista - hocu li ja da dobijem taj secer oci moje
baka pita - pa jesi mu odnela?
nisam njemu, pradedi sam
ne pradedi, taj boga oca moze da pojede!!! i otca baka i ote pradedi cinijicu

tad sam bila dete pa nisam znala o cemu prica
i bilo mi je nekako zao pradede, i bilo me sramota sto mu je baka otela secer sa stola
a onda sam shvatila da bi ga taj secer ubio, jer on uvek pojede sve sto se stavi ispred njega
sto kaze moja baka - boga oca :)

jeste li vi primetili da ste postali jesni sto ste stariji?

Jok vala.. sve manje i manje jedem... gadna mi hrana, gadni mi ljudi koji se prejedaju... možda imam neki poremećaj.. al' kad neko krene da priča o hrani, ja se udaljim iz prostorije, često i iz života te osobe ako baš preteruje... gurmani su mi vazda bili odvratni... stvarno možda je i neki poremećaj.
 
Па могу да поједем епонимне количине хране, али тов ми не иде од руке.
Но реално да речем моји родитељи, а и Џенини ипак видно мање једу него некада.
 
I kod mene u Slavoniji je postojala ta izreka " boga oca " a bilo je još i " jede kao mećava ",
" pojeo bi i topolovu dasku " i dr . Moj ćale je jeo kao mećava ( što znači da sve kao mećava počisti )
ali nije nikada imao grama sala . Kažu da oni prokleti ( ljuti , bijesni , kratkog fitilja ) ne mogu da se udebljaju .
 
Jedem isto, ili za nijansu manje. U zivotu vise ne bih mogla da pojedem odjednom 100 g cokolade, nekada mi ti nije bilo nista. Jedem manje slatkisa i hleba.
 
Mogu da pojedem boga oca. Vrlo cesto upotrebljavam taj izraz. Ali se ne gojim.
Kad sam srecna jedem kad mi se jede. I od kako sam bila les, volim da me ima. Nek malko preliva sto bi rekli.
Kad sam u problemu ne jedem, muka mi je, pusim i idem u wc. Izgubim 5 kg za dva dana.
 
S godinama to ide...Sad bih pojeo boga oca,ali sam disciplinovani asketa I dalje...
Malo Pranajame I koncentracije na rešavanje nečeg I ode glad...Ali pivkane prosto
tamanim...Egipćani su bili pametni ljudi...
A anoreksićnim damama poruka:izgladnjivanje I sex ne idu zajedno...
(Devojke sam uvek prvo dobro naranio pa tek onda ...udri u tambure!Boga oca!:rumenko:)
 
15 punih godina i jede kao jeti..pojede svoje, pa bi i dzukelicino
evo sad brekce pored mene, pa me nervira..sutra ce na dijetu

živa bila majci :Aplauz:

Nisam.... manje jedem, najviše sam jeo sa 15, što je i normalno...3 plljeskavice do ručka, al sam i trošio kako valja.

Usporen nam je metabolizam sa godinanama, ili što bi babe rekle "sve se lepi", tako da... ne jedemo više, verovatno, nego nam se vidi to što proždrnemo.
 
Poslednja izmena:
ja nemam taj problem sa godinama, ja sam oduvek mogla da pojedem boga oca:mrgreen:

- - - - - - - - - -

uhebacu se kada budem baba, ima da imam trista kila :lol:

- - - - - - - - - -

inace danas sam pretrcala 7 km na traci doduse prvo 5 km, pa vezbala u teretani, pa onda jos 2...i to sto sam zurila sa drugaricom da pijem kafu..trcala bih jos. :zaljubljena:

- - - - - - - - - -

aj sto juedem, nego sto mogu da popijem..brate mili...

- - - - - - - - - -

inace opet sam malo cugnula, al ne ko pre neko vece..skromno pola litre vina

samo me brine dokle ce me organizam tolerise. :think:
 
ja nemam taj problem sa godinama, ja sam oduvek mogla da pojedem boga oca:mrgreen:

- - - - - - - - - -

uhebacu se kada budem baba, ima da imam trista kila :lol:

- - - - - - - - - -

inace danas sam pretrcala 7 km na traci doduse prvo 5 km, pa vezbala u teretani, pa onda jos 2...i to sto sam zurila sa drugaricom da pijem kafu..trcala bih jos. :zaljubljena:

- - - - - - - - - -

aj sto juedem, nego sto mogu da popijem..brate mili...

- - - - - - - - - -

inace opet sam malo cugnula, al ne ko pre neko vece..skromno pola litre vina

samo me brine dokle ce me organizam tolerise. :think:
Valja da piješ dobro vino I ja ti preporučujem sasvim suva vina posle dobrih klopa!
Ja posle kobaja s vatre (kakav žar-ko to da dočetka!:hahaha:)rizlinga,ali suvog-boga-oca...Par litri ko ništa...
Onomad na Vinkovu (izlet u šumu s ekipom,kobaje I slaninica,vino I simbolična sadnja mladica loze)popio
tri -četiri litre I posle peške 3km iz šume -ljuljajući...:per:
 
Valja da piješ dobro vino I ja ti preporučujem sasvim suva vina posle dobrih klopa!
Ja posle kobaja s vatre (kakav žar-ko to da dočetka!:hahaha:)rizlinga,ali suvog-boga-oca...Par litri ko ništa...
Onomad na Vinkovu (izlet u šumu s ekipom,kobaje I slaninica,vino I simbolična sadnja mladica loze)popio
tri -četiri litre I posle peške 3km iz šume -ljuljajući...:per:

jao ja sam se ovako zeznula sa drugom re dve godine
porucimo sangriju na adi, neko drustvo u prolazu, porucimo i za njih
a oni kazu, mi zurimo hvala
e jbg
svako od nas je popio po litar i pojeo svo ono slatko voce - jabuke, narandze, ananas, tresnje..
znaci morali smo da naciljamo tacku da bi isli pravolinijski do vode..napolju 35C, uzas..voda pretopla..jedva smo se otreznili
tad i nikad vise
 
Jedem isto kao i uvek. Znači mnogo i izdašno.
Jedino me hebe što skoro više uopšte ne vežbam pa se sada ta hrana razlila na sve strane i preliva.
Ali ja se držim ponosno kao klisurine i ne hebem dva posto to što preliva. Jer mi važnija harmonija u glavi nego u telu.
Ne volem da se suzdržavam pa to ti je. Radim što mi se hoće i tako ceo život dok ne crknem. Da budem srećna i zadovoljna i kad mrem.
 
...trenutno jedem nesto vise nego obicno ali nacelno imam neki svoj ritam uz koji se ne gojim ali i ne drzim dijete.
...jos uvek mogu sebi da dopustim slatkise i sve sto uz slatkise ide, ali mi je ranije slatko prijalo kao uzina izmedju dorucka i rucka...sada preterujem, verovatno mi nedostaje energija.

...primetila sam da mi je pojedina hrana teska, ne bih mogla vise suhomesnato, rostilj takodje, peciva i moj, ranije omiljeni burek...sada mi je od tih stvari muka...cokoladu sam projela, ranije nisam volela, sladoled sam omanjila, ranije sam isti tamanila:lol: ali kao i svaka baba dajem prednost salatama, supama, ribi i domacem 'lebu...kolicina se nije promenila ali izmena ukusa se desila oko 26-27 godine i ne popusta iako sada ne jedem kako bih volela...
 

Back
Top