fotografije

S

SINDI

Gost
da li ste fotogenicne?ja nisam..nekad na nekim fotkama i licim na ljudsko bice..ali, kad su neke bitne prilike u pitanju, uglavnom izgledam ko kvazimodo na fotkama:?
sta radite sa takvim "nepozeljnim "fotkama?sakrivate? unistavate na licu mesta? :D :D :D
i sta vise volite..dobre stare albume sa slikama, pozutelim od stajanja..ono, slicice iz drugog osnovne..pa izleti...drugari..i to..vec me hvata melanholija:wink:
ili, ovo savremeno cudo..sve na racunaru:roll:

ps.pozdrav novim lepim temicama:wink:
 
obozavam da se slikam i da slikam.Voli me foto aparat i jesam fotogenicna. Nikada ne bacam i ne skrivam nijednu sliku, i uzivam kada gledam svoje stare slike, i slike na kojima sam ispala k'o kreten - ismejem se najsladje na svetu. I volim momente koje fotoaparat moze da uhvati. I uzasno sam staromodna po pitanju slika - sve je super i kamera, i slike narezane na cd i stavljene na komp..ali album je album!
 
Nisam fotogenična, i baš ne volim sebe na fotografijama. Pre nekoliko godina mi se dogodilo da me je fotografisao jedan dobar prijatelj, profesionalni fotograf. Nisam bila zadovoljna kako izgledam na fotkama, zamolila sam ga da me slika ponovo. Nasmejao se i rekao: "Devojčice, ja samo fotografišem, ne lečim komplekse!"
 
Uhhhhh ja nisam fotogenicna. :roll: Na nekim slikama ispadnem stvarno lepo a ne nekim uzas. :( Uglavnom ne bacam slike, jako retko, ako su bas-bas grozne. Moj decko mi ne da nijednu da izbrisem sa foto aparata, njemu sam na svakoj lepa. :roll: Dosadan je! :lol:
I volim vise albume ali nazalost u poslednje vreme ne izradjujem slike. :-( :-?
A fotke kada sam bila mala obozavam, super su i imam ih bas puno. :)
 
Nisam nešto fotogenična, ali obožavam da se slikam i da slikam ... fotoaparat je jedna od stvari koje bih ponela i u najgorim životnim situacijama. Imam toliko lepih fotografija ... imam pregršt fotografija ... i one na neki način čine moj život - ne bih ih se odrekla nikad.
 
Niti sam nesto fotogenicna, niti ispadnem toliko ruzna da ne mogu da se gledam. Zavisi kako kad, ali nisam od onih koje se namestaju pred fotoaparatom, ne pravim nikakve grimase ni poze, jednostavno me slikaju pa kako bude. Hvata me neka seta kad gledam slike od pre mnogo godina. A ove moje i njegove od ovogodisnjeg odmora sam gledala sto puta, odmor nam je prijao, bilo je prelepo i svi koji su gledali slike kazu da nam se na licima vidi da smo bili zadovoljni i srecni. Sada slikamo digitalnim aparatom, prebacimo na CD ali ja najvise volim "prave" slike tako da bez obzira mi ih sami izradjujemo kod kuce na nasem printeru sto nam je jos jedan poseban dozivljaj gledajuci kako nastaju fotkice. :razz:
 
swe zavisi od fotografa....zapravo najveci deo.
uglavnom kada slika neko ko nema previse iskustva, osoba moze da bude ne tako lepa na slici.....ali svako moze da bude fotografisan i da bude lep!
zato fotkajte se do besvesti i cuvajte lepe fotke, bice vam drago za nekoliko godina kada ih vidite.
ja cuvam sve fotke, al ih ne pokazujem.
 
moj decko i ja se slazemo u tome da nisam fotogenicna, mada ostatak sveta misli suprotno. e sad, zabole mene za svet meni kad se ne svidja ja to cepam.mada! sa ovih okupljanja ima par fotografija koje mi se bas dopadaju, pa sve nesto zelim da ih okacim na sve postove da se divim sebi.kad dignem temu a ono- ja se kezim, ja se durim, ja se plezim, ja zamisljena i td. to je mislim bas kul.
imam gomile fotografija mog sina.tu sam kao i svaki roditelj blago opsesivna. on kada digne prst, on kada malo pomeri dignuti prst i sl. fotografije su super. sluze da ne zaboravis momenat, kriju citavu pricu iza sebe. lepo je to.
 
Ja neobično mnogo volim da se slikam, ali nisam fotogenična. Na fotkama uvek složim neku facu, čak i kad se trudim da budem što lepša. Zavidim svim "kraljicama fotogeničnosti"
 
Struja:
moj decko i ja se slazemo u tome da nisam fotogenicna, mada ostatak sveta misli suprotno. e sad, zabole mene za svet meni kad se ne svidja ja to cepam.mada! sa ovih okupljanja ima par fotografija koje mi se bas dopadaju, pa sve nesto zelim da ih okacim na sve postove da se divim sebi.kad dignem temu a ono- ja se kezim, ja se durim, ja se plezim, ja zamisljena i td. to je mislim bas kul.
imam gomile fotografija mog sina.tu sam kao i svaki roditelj blago opsesivna. on kada digne prst, on kada malo pomeri dignuti prst i sl. fotografije su super. sluze da ne zaboravis momenat, kriju citavu pricu iza sebe. lepo je to.

Aj makar okači fotku u profil...missiiim to je baš cool.....a i volim da vidim s kim pričam......8-)
 
Taman sam htela da odem kad Sindika otvorila temu. :D
Ranije nisam podnosila da se fotografisem i onda mi jedna moja prijateljica lepo rece:
" Sto vise bezis od fotografisanja, bices sve manje fotogenicna."
Kljucno je da se covek oslobodi i ponasa prirodno. I tako sam ja postala manijak, slikam se i snimam kad god stignem. Kamera me npr. vise voli, od fotoaparata. Opet hvala bogu, digitalna tehnologija je cudo, mozes da brises fotke koje ti se ne svide (tako da onih gde bezveze ispadnes prakticno i nema) i mozes da skljocas koliko ti dusa iste.
Najvise mrzim one glupe fotke kad te neko fotografise, a ti kao stanes kao nekakav kip. Lepse su one kad te neko slika, a da ti ne znas. Kad odem na putovanje, tesko dajem fotoaparat drugom u ruke, cak i dragom, jer on pojma nema. Onda se vratimo kuci, i od 1000 fotki, 700 je mrtva priroda i neki nepoznati ljudi. :lol:
Drugo, volim da samu sebe fotografisem, tad sam skroz opustena i te su fotke najbolje. ;)

A one od ranije gde sam bezveze, kazem sebi, ma to nisam ja! :lol:
Ne cepam ih. Uveseljavaju me i uglavnom se smejem.
 
Digitalna tehnologija jeste čudo i to vrlo praktično čudo... biraš fotke na kojima si dobro ispala, možeš i da ih obradiš u photoshop-u, izbrišeš one koje ti se ne svidjaju, izradiš one the best i kad listam svoj album i jesam prilično fotogenična : )))

Ali opet, iako užasno volim da fotografišem ljude i svet oko sebe (kao i sebe) ...i nosim digitalni fotoaparat kud god krenem, fali mi malo ono uzbudjenje kad nemaš pojma šta si uslikao, pa odneseš slike na izradu, pa nestrpljivo čekaš da se izrade pa sav srećan konačno pregledavaš po prvi put fotke...
 
Sindi i ja imam trip da izgledam loše.
Ali ono što sam naučila dok sam radila na tv-u, bilo je da je važno da dišeš dok te neko slika. He, glupo zvuči - ali stvarno pali.
Ljudi se skamene dok ih neko fotografiše, prestanu da dišu i izgledaju neprirodno.
 
Ljudi mi kazu da jesam fotogenicna i retko se desi da slika ispadne lose. Sta radim sa tim losim slikama? Normalno da ih ne unistavam, vec ostavim da se slatko ismejemo kad god naletimo na nju.
Volim stare albume, ko ne voli da se podseca uspomena na taj nacin. Ali cak i digitalne fotografije isprintam i bacim ih u album. Nekako mi je to lepse nego da mi se ljudi sjate oko racunara sa sve kaficom u rukama.
 
SINDI:
da li ste fotogenicne?ja nisam..nekad na nekim fotkama i licim na ljudsko bice..ali, kad su neke bitne prilike u pitanju, uglavnom izgledam ko kvazimodo na fotkama:?
Naravno da nisam fotogenična.
Imam asimetrično lice i kriv nos.
Ukratko - smešna sam, bre. :lol:
Neka bog poživi digitalne fotoaparate!!!
Metodom probe i greške dolazi se do famoznih rezultata...:D
 
Stvarno sve lepsa tema od lepse. :-D
Obozavam fotografije i fotografisanje, samo ako sam ja iza aparata..
Zato sto mislim da nisam fotogenicna, ali to opet samo ja mislim, no nema veze, nikad od mene nece biti fotomodel.:mrgreen:
Ne mogu da se odlucim izmedju starog i digitalnog aparata. Koristim jos uvek i jedan i drugi.
I radim digitalne fotografije u papiru. I imam gomilu albuma i jos vecu gomilu nepopakovanih slika. Uh, kud se podsetih.:?
A "predmet" koji najvise slikam je moj sin. U svim mogucim i nemogucim pozama i situacijama.
Skupljam pare za jedan canonov fotoaprat 1500€ i onda se bacam na pravo fotografisanje.:-D
 

Back
Top