MOJE MALE ŠARENE EMOCIJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad prodje ova neobicna mjesecina

koja je prevalila daleki put od mene do tebe,

plasljivo obojena srebrom,

kad odleti drhtava ptica koja zivi od topline

moje ruke, i jos me osvaja,

sitnim koracima priblizava nebo

mojim otvorenim ocima,

kad prodje ovo sporo i tesko ljeto

vezano svojim remenom za jesen,

kad stanu svi satovi koji su otkucavali

opojne i bujne vrtove

poslije tople kise,

kada sve prodje,

pretvorit cu se u zrna pijeska sto ga nosi vjetar

prema sredistu usamljene zvijezde

bit cu voda koja ispire sljunak

i od toga postaje mutna

i umorna,

bit cu prazan trg sa sjenom necijih stopa

stablo obraslo sutljivim brsljanom sto vene,

samo sjecanje na samu sebe,

u casu umiranja,

jednostavna rijec zaboravljena u grlu

nikad izgovorena,

pokusaj smijeska koji se hrani

podnebljem jedne pjesme,

koju nisam znala ispjevati

ni prozivjeti.


30jhgg0.jpg
 
Vejalo je celu noc. Lezali smo u nasem toplom stanu, u nasem toplom krevetu. Pokriveni, zagrljeni. Okrenuta tebi ledjima, uzivala sam u tvom disanju koje sam osecala. Gledala sam negde daleko kroz prozor, i nisam zelela da se pomerim, da te ne bih probudila. Znala sam da jos spavash. Bila je nedelja. Dan kada nismo isli na posao, nas dan.
Stan je bio mali, u potkrovlju. Imali smo beli cupavi tepih u dnevnoj i spavacoj sobi. Nismo zeleli krevet, samo dusek, veliki. Prodavac duseka nam se smehkao, i uzivao u nasoj sreci, pozelevsi da i on nadje svoju. Nadao se da je negde ima, bas onakva kao sto je i nasa. Imali smo ogromnu kadu, za cetvoro, a celo kupatilo je bilo plavo.
Dohvatila sam daljinski od stuba sa poda. Barry White...I'll do for you anything you want me to..tiho nam se pridruzilo. Tvoje usne na moje golo rame, ne skroz skupljene, ostavile su nezan poljubac. Okrenula sam se ka njima, dodirnula ih svojima. Dobro jutro i tebi, ljubavi moja.
Pao je sneg, sapnula sam tiho na tvoje uvo, i izvukla se iz kreveta. Svuda si osecao moj miris, ali u tom trenutku je bio poseban, godio ti je. Sklopio si kapke, da bi ga sto jace osetio. Kada si ih otvorio, stajala sam na prozoru, oblivena svetloscu sneznog dana. Otvorila sam ga, i pruzila ruku na koju je palo nekoliko krupnih pahulja. Radovala sam se snegu, a ti si se radovao meni.
U dva poteza, navukla sam svilenu, ne suvishe kratku spavacicu na sebe. Znao si da cu se vratiti sa dve solje kafe. Obozavao si slatku toplu kafu u krevetu, znala sam to.
 
untitlekpoaa0.png


...pisat ću o svemu,svojim razmišljanjima,trenutcima,doživljajima,o padovima,usponima... a najvažnije je da nakon svih bura dolazi bonaca i čovijek može dalje ako ne gubi vjeru u sebe i ima volje hodati naprijed i boriti se za ono što istinski želi...uz sve to mislim da je potrebno da ima i neki čvrsti oslonac koji je uvijek tu bez obzira na sve, to može biti osoba,ali i nešto drugo što čovijeka čini snažnim...BEZ TOGA SMO IZGUBLJENI...
 
Okupani rosom, ljuljaju se po vazduhu,crtaju arabeske, hijeroglife i ko zna kakve poruke iz ko zna kojih kutaka kosmosa,opijeni nektarom, crtaju cveće i srca probijena strelama i svaki ima svoju priču o Romeu i Juliji i svaki bi hteo da još jednom poživi...da sunčani zrak poljubi,da nam ispriča još jednom sve svoje iz sveta ljubavi, tamo gde je uvek dan i gde lete ljudi na krilima snova...svaki leptir bi želeo da bude čovek da pati od čežnje, da luduje,da morima luta,da suncu odleti...Tamo gde se sastaju dimenzije,svetovi i duše svih zaljubljenih leptira i ljudi...
Gde se krije reč prvobitna svih dimenzija,svetova, leptira, ljudi...

I bi reč..I ta reč beše ljubav...
 
Ne znam gde da te nadjem
Ne znam kako da te dozovem
Cujem tvoj glas u vazduhu
Osecam te ispod moje kože
Svim srcem i dusom
Ja te čekam...
Svih ovih noći bez tebe
Okružena svim mojim snovima
Ja te gledam i dodirujem tvoje lice...
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 
Poslednja izmena:
Emocije, zivot bez njih bio bi surov, neopipljiv, razgolicen...prazan...
Raspon emocija je veliki... u svakome od nas spava jedna iskra koja se rasplamsa zavisno od toga sta se nama dogadja i sta prozivljavamo ....volim emocije, ali ne volim biti emotivno povredjen...
Deo mene smatra kako je to sasvim nepotrebno, ali takve emocije uvlace mi se pod kozu bez pitanja i predhodne najave, jednostavno me zgrabe...
Trenutak kada me emocije ponesu, jedna posebna faza...zivim i osecam kroz njih kako sam bice cije srce zaista kuca ispod rebara, cija dusa ima ogroman prostor iz kojeg jednostavno isijava...
Bolno je biti emotivno porazen, ostaju oziljci koji tesko zarastu ... ostaju frustracije kojih se tesko resavamo...divno je biti emotivno zanesen... osetiti trenutak ...sacuvati trenutak...
I upravo sada dogadja mi se nesto lepo...dogadja se nesto sto sam ocekivao da ce se dogoditi ali nisam znao kada...uvukla se bez pitanja i prethodne najave ali me nije zgrabila...jednostavno se scucurila u meni i ne mrda...usla je nesigurno ali je osetila svu ljubav... toplinu...neznost... namenjenu samo njoj...ljubav...toplinu...neznost...koja joj pripada...a ja cekam da se oporavi od strahova i bola koje je dozivela...da se uspravi i da me zagrli svom snagom njene ljubavi...
 
aquarius--Bolno je biti emotivno porazen, ostaju oziljci koji tesko zarastu ... ostaju frustracije kojih se tesko resavamo...

Koliko oziljaka nosim sobom
namerno i ne namerno urezanih
Koliko oziljaka sam urezala
svesno i nesvesno ....


A emocije

Samo Tebi je ovog trenutka upucena svaka moja zelja, osmeh, uzdah, poljubac, ljubav... sve moje mili, sve je upuceno Tebi. Zeljna sam Te Mili moj. Zeljna sam Tvoje blizine, neznosti, glasa, ljubavi .... zeljna sam tisine koja uz Tebe jednako divnog kao i najdivnija muzika. Zeljna sam da budem uz Tebe voljeno moje. Da Te poljupcima umirim, zagrljajem obgrlim ... da Ti pokazem da si voljen. Mili moj zelim da svakog trenutka znas da imas nekog ko Te neizmerno voli. Ljubavi zelim da kada tones u san sapatom istkam najdivnije snove koje ces sanjat, a jutrom da ih ostvarim. Jer, moja se zelja, san vec ostvariio ljubavi, ne sve ali seo sna je dosao u javu . Vidim te sretnog, nasmejanog.... Vidim najdivnije ljudsko bice. Hvala Bogu na njegovoj milosti sto me je nagradio Tvojom blizinom i ljubavlju. Mili moj zelim da svaku Tvoju zelju ostvarim.... samo potrebna mi je magija ljubavi. Potreban si mi Ti. Ti posedujes najuzviseniju magiju o kojoj pricaju najstarije bajke, naistinitije price. Ljubavi svaka Tvoja rec je jedna carolija koja me jos vise umotava u veo ljubavi i ceznje. Postala sam zavisnik te magije. Trebam te ljubavi. Trebam Te i volim. Moje srce i dusa uz Tvoje ime izgovaraju reci ljubavi.

Volim Te.

Milo moje cekam Te. Cekam da usnama Ti ispricam sve moje zelje. Da dodirom i neznoscu razbuktam jos vecu vatru koja gori u nama. Cekam da Usnama volim Tvoje usne.... Da budemo jedno...
:heart:
 
Zivotni tempo ponekad iscrpi i zadnji atom snage iz mog tela ... gotovo da me svaki deo tela boli od umora i napora koje od mene trazi ovo vreme u kojem zivim...put koji sam odabrao je zahtevan i puno se trudim...dajem maksimum od sebe...zelim udovoljiti... zadovoljiti... pruziti... priustiti...dati ono sto je najbolje u meni... pustiti da izadje na svetlo dana i tim cinom omoguciti da se dopre do mene... nisam nedodirljiv... ali ponekad sam samo malo umoran...
Osvrcem se i hranim svoju dusu trenucima koji me cine jacim...snaznijim i sposobnijim... Ona je ucinila da zanemarim fizicku bol...pogurala me je napred jednim divnim emocionalnim stanjem koje mi zaista puno puno znaci...njeno postojanje i nadahnuce koje nosi sa sobom je postalo centar mog malog sveta...cak sam i sebican na momente jer zelim osetiti strast... onu zivotnu zivotinjsku koja me podize sa kolena i baca u njen zagrljaj iako me odbija... zelim je udahnuti jer mi ona zivot znaci i izgubiti se u njoj...
 
Poslednja izmena:

Ljudske su Emocije kao Podivljali Vranci
Što Uzde sami kidaju...
I ne dopuštaju da vežu ih lanci...
Ranjavaju nam tijelo... pa iste rane vidaju...

Kočiju od ljudskog tijela dolinama vuku...
Stvarajuči pri tome zaglušljujuću buku...
Pa se Duša pita u trenucima vrelim;
Tko sam Ja...
I kamo idem...
Što u ovome životu naučiti želim?

Al' od silne vreve i galame ništa se ne čuje...
Galopom dok jurišaju ... kotači samo zuje ...
Preplavljen tad Um je naš kao nabujala rijeka..
Srce željno očekuje malo mirnog tijeka...
Da napojimo tad vrance Mirom i Tišinom
Umirujuć' ih mislima...Svjetlom i Bjelinom.

mojplanetsnovawz3.jpg
 
Danas poklanjam Nježnost samoj sebi
Jer takav je dan i baš mi se hoće
Želja mi je prenijeti taj osjećaj i Tebi
Otpustiti zrnca uzimljene hladnoće ...


U nježnim trenucima nalik smo na lane
Ili mekanog zečića naćulenog uha
Koji na topli dlan čovjeku stane
Samo i za Nježnost treba imat' sluha...


Biserno cvijeće mekan tepih stvara
Kako uhvatilo bi sjajnih zvijezda roj
Sa kojim Duša u nježnosti razgovara
I oblikuje svjetlosni unutarnji poj ...

15191thumb1yi.jpg
 
DAN SEDMI

Sastavila sam te kao pjesmu,
od simbola,
i sada ne znam što značiš.
Jedino što spoznah
jedino što ljubljah
bijaše moj napor da te stvorim.


Danas
stojiš preda mnom tuđ i dalek
u meni svršen,u sebi započet
o što sam ono htjela tobom reći?

Vesna Krmpotić
 

Nek tvoji prsti kao melodija dobuju mojim bedrima
nek tvoj dah opije moja chula..
Zarobi mi ruke da ne mogu pobeci od srece
kojom me ispunjavash...u ovo prohladno popodne..
Uhvati mi misli, stopi ih sa tvojim..
i cela vasiona nek nam bude postelja..
Kidnapuj mi uzdah...i u njega ubaci slatkorechivost..
kojom mislish da osvojish svet...
Nateraj me da ti poverujem
zavedi me osmehom....

 
Imala sam los dan. Koliko god se trudim da budem pozitivna, nekada me zivot natera da se slomim i preispitam.Prosla noc je bila losa,bez sna.I kada sam na kraju zaspala bio je to san kao da su neki demoni usli u mene i nisu mi dali mira. Jutro ili bolje receno skoro podne, bilo je pomalo napeto bez da sam znala zasto. Zeludac mi se stegao.Kao da sam nesto slutila..Pokusala sam da radim.Nije mi islo.Uhvatila me nekakva nervoza koja je verovatno posledica moje urodjene preosetljivosti.Sama svest o tome da nismo zajedno i da to zavisi od mene cinila me je takvom..Bila sam suvise napeta, sto je rezultiralo mini nesporazumom.Mojim napadom na njega i besom na samu sebe sto mi se zavrteo secaj nepoverenja.Osecaj ljubomore koji me je protresao celu.Glupost, zbog koje mi je sada zao.Treba da vezbam da mi suze ne krecu tako lako.Smetaju mi.Totalno je glupo sto ovo pominjem ali sam isprovocirala samu sebe ovakvom nesarenim emocijama

1170830817wonderfulmaldfb0.jpg


Sojenica,more,pesak i tisina..pokusavam astralno da se prenesem ali mi ne uspeva..bar ne samoj..:heart:
 
Uvek postoji neko ili nešto

što čeka na tebe,

nešto jače, inteligentnije,

poganije, humanije, izdržljivije,

nešto veće, nešto bolje,

nešto gore, nešto s očima

tigra, čeljustima ajkule,

nešto luđe od ludosti,

razumnije od razuma,

uvek postoji neko ili nešto

što čeka na tebe

dok navlačiš cipele

ili dok spavaš

ili dok prazniš kantu za đubre

ili maziš kučku

ili maziš mačku

ili pereš zube

ili slaviš praznik

uvek postoji neko ili nešto

što čeka na tebe.

Budi totalno svestan toga

pa kad se desi

bićeš maksimalno spreman.

U međuvremenu, dobar ti

dan

ukoliko si još tu.

Ja mislim da jesam -

evo baš sam oprljio prste

ovom

cigaretom.


ModiglianiBig60.jpg
 
Samo Ti...

Ti zivis u svim mojim slovima,u svim mojim pesmama,
Svaka moja prica s tobom pocinje,s tobom zavrsava
Hodas kroz njih,zivot im donosis
Budis me u snovima…
Danima tuge,prkosis…

U svakom razmaku,izmedju reci
Svakom zarezu,setno napisanom
Dodjes i odes…
Ostavljas srecu da me leci..

U mirisnom polju snova
Tamo,gdje sam zarobljena
Koraci te meni donose
San,postaje ostvaren..
Al ,zelje mi te odnose..
Tuga je moja
Da ostanem,vecno zarobljena

Ovo su samo,reci lude
Iz neke lude glave
Glave,lude od ljubavi
Iako su samo reci
U njima si,ipak,samo ti

I ostaces..tamo. snova i reci uvek cu imati
Moji snovi nikada nece prestati…
Sve reci,nikada necu napisati..

947445404smallkc8.jpg


Zovu je "Dzindzer i Rodzers"..Jos dok su je gradili nisu je voleli..Ne vole je previse Prazani ni danas.Mozda zato sto se svojom savremenoscu i neobicnom izgledu ne uklapa u sve one prelepe stare zgrade na obali Vltave..Ja je volim .Gledam je kao Ljubav,snaznu i postojanu.Dvoje,oslonjene jedno na drugo..gledaju u Hradcane i ispisuju svoju pricu..Svoju ljubav..Kao usamljeni ljubavnici, verujuci jedno drugom..:heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top