MOJE MALE ŠARENE EMOCIJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pov05iR.jpg
 
BLUDNE MISLI NJENE

mene svake ponoci snene
pohode bludne misli njene

mene u oknima nocnim
njene ruke prisile na sve

i na smrt je jednom prizivala jasno
kad je bilo tako
u jednoj jeseni kasnoj
ona u gradu jednom drugom
daleko od mene

koliko je kilometara moja ljubav putovala
otvorila vrata
i mrak joj skocio u zjene

jedinice moja krasna
lutacice kroz zivot
andjeoski strasna
geometrija zivota nas dijeli i spaja

i ja joj se divim

divim joj se cijelo vrijeme
za sve promasene stvari u zivotu
ja joj se divim za njen naglasak otmjen
i malo lukavstva
za njen hod graciozan smjeli
za njen dah vreli koji mi usne pali

ona je kao nitko drugi
zanosna i zanesena
meka i ostra
podatna

i ona je zena koja sanja
najljepse od svih kurtizana

i od najljepse ruze
trnovita i lijepa

ona je budna uvijek
ona je vidovita i slijepa
ona ljubi i gubi
dobija i daje

njoj zivot ne traje kao svima
njeno je ime kao snijeg
u prelijepoj noci
najljepsa rima

svjetska ljubomora u njoj spava
u njoj su oci umornih mornara
tugu kao od sale stvara
za nju ne postoji kraj

u njoj su izvori ljepote
i sve boli svijeta

ona je oprostite molim
potomak i nasljedje cvijeta
kojoj se klanjam
koju mrzim
i iznad svega volim

Željko Krznarić
 
Dobrog domaćina prepoznajemo još iz daleka,kako mu prilazimo kući - mačka šmugne,pas zalaje,svakojakve životinje se onda oglase,ali obavezno -tamo negde ima košnicu sa pčelama,jer od njih se i najbolji uče - svemu.U kući mu dugačak astal za ručak,da mogu odjednom svi da sednu,ponegde i više generacija.Sedajući za ručak prvo sa rečima molitve, upućene tvorcu svega, zahvale se.Onda tek uz blage reči i prijatnim temama ,utoljevaju svoju glad ...

Balkan nije Švajcarska,zato se branimo lepotom.
 
Sve ce proci jednom.
Umrece tiho,bez reci.
Vatre ce nestati,nece biti ni zara,ni pepela nece biti.
Mozda ce negde drugde,na nekom drugom mestu,sigurno lepsem od ovoga,moja dusa naci mir.Neki drugi ja koji se mene nece secati ce ziveti zivotom lepsim od moga.Pocece ga bolje,bolje ce ga ziveti.Nece ga moriti osecanja,uspece u onome sto ja nisam.A ja necu postojati.Onog momenta kada ja umrem rodice se on tamo negde u drugoj zemlji,suprotnom ovoj.Moci ce da voli slobodnije od mene.Nece biti rob emocijama kao ja.Ako je on moja suprotnost,sigurno ce biti bolji.Volece ga drugacije od mene.Slobodnije.Nece ga se plasiti niti se bojati da ga plase.Padace mu ljubavi odmah u zagrljaj,a on ih nece zeleti toliko.Bice mozda i opsednute njime,a on uopste njima nece.Ali ipak duse su nam iste.Da bi postojale moraju ziveti naizmenicno.Jedna da pati,druga da bude srecna.Ali oboje moraju da cene to sto su imale, taj trenutak da ga zive.999 999 ih nije imalo ni kod mene ni kod njega,jer nije trebalo da ga imaju.On i ja smo trebali.Zato trebamo biti srecni.On u svojoj sreci i pomalo bola,a ja u svom bolu i ponekom zrncu srece.Bicemo ponosni na svoj deo kruga,neznajuci jedno za drugo iako jednu dusu delimo.
Mora biti da je tako.
 
Poslednja izmena:
'Moras biti jaka'' - uvek govorim sebi ili mi kazu drugi....Oduvek je bilo tako,vise ne pamtim vreme kada nisam morala biti jaka...Padnem,pa ustanem i nastavim dalje.Hvatam se ukostac sa zivotom.Pomislim da nemam vise snage,i ne mogu,pa ipak moram...Do kada cu vise biti jaka ? Da li treba da zavidim svim onim zenama sto se prave slabe i svi im pomazu ? Sto placu zbog slomljenog nokta,a muskaraci misle da je to bas zenstveno i osecaju potrebu da takvu zenu zastite...
Umorna sam od toga da budem jaka....umorna sam od toga da se pravim vesela i kada mi se srce cepa,da ljudi ne vide i ne pricaju....I znam da mnogo nas JAKIH veceras mozda place,a onda obrisemo suze,ustanemo,jer moramo biti jake za sve one sto nas vole


DUNJA W ,Blog Krstarice

superthumb.jpg
 
Dodje trenutak kada se nadjes na ivici.
Tada rasiris krila i prepustis se vetru.
Ako je vetar povoljan, poletis, a ako nije, padas.
U oba slucaja imas dovoljno vremena da sagledas zivot:
sve promasaje, zablude, uspehe, nadanja, htenja.
I shvatis da je sasvim svejedno da li letis ili padas,
jer ne mozes promeniti ni proslost, ni sadasnjost,
ni buducnost. Niti se mozes vratiti na ivicu.
 
Mrak je vec davno pao,a ja lezim na mekom krevetu umotan u ponjave i pustam osecanjima da me plave.
Dosao je topao vetar,ja sam ga zagrlio jako i pustio da me nosi. Dosao je isto kao i olujni. Niotkuda,bez najave. Zelim ga iskoristiti isto kao i laste,jer cu snagu izgubiti jednom,a ovaj vetar ce proci i opet doci olujni. Zelim ga iskoristiti do maksimuma,necu mu ostaviti ni trun topline.
 
Branko Miljković
29.o1.1934. Niš - 12.o2.1961. Zagreb

Zamorena pesma

Oni koji imaju svet neka misle šta će s njim,
mi imamo samo reči i divno smo se snašli u toj nemaštini..

Utešno je biti zemlja, ponosno je biti kamen,
premudro je biti vatra, pobožno je biti ništa..

Prljav od suviše opevane šume
pesnik peva uprkos poeziji
bez srca bez nasilja i bez žara
kao reč koja je prebolela muziku..

Sloboda je zastarela,
moje pravo ime čeka da umrem.
Ptico iza sunca usred rečenice
kojom nasilnički ljubimo budućnost
sve izgore; to je praznik..

Poslušni pepeo, brašno ništavila
pretvara se iza mojih leđa u šugavog psa,
ispred mene u žar pticu,
govori mi istinu iza leđa...

Grlice, ti si pravi naglasak umrle nežnosti,
načini zoru od našeg umora,
miris je vreme koje je posedovao cvet,
al nereč kaže: "kasno je",
necvet kaže: "noć je",
neptica kaže: "plam je",
a je kaže: "nije"..

Na to ptica opsuje,
cvet kaže to je pakao,
prava reč se još rodila nije..
 
Eto konacno se i taj san zavrsio.Bio je gotov on odavno,ali sam ga ja nekako produzavao.Sad je se zavrsio.Neznam,bas danas poslednji put sam ga pokusao odsanjati jos jednom.Istim zarom istom snagom.Sve te emocije su buknule,kao da nisu bile zagasle ni malo.Medjutim nije dobro poceo.Kao da je tim vrljavim pocetkom nagovestavao da ce biti gadan.Polako se sve rusilo kao i obicno,jedno za drugim i u toj zbrci skrsi se i on.Ali nekaga.Cudno je to da iako znam da je bio ipak divan nemogu da izbacim ovo olovo iz grudi.Trebao bih zahvaliti nekome,necemu na tako neznoj lekciji koju sam doziveo.Ali nemogu. Sada nemogu.Suvise je sveze sve.Jos je sve previse jako.
Jeb..m ti ovako jaka osecanja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top