MOJE MALE ŠARENE EMOCIJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
msmsbr9-1.jpg
 
Kad ponovo razmislim, sada, u srcu mi eksplodiraju beskrajne, silovite emocije, kojima ne mogu da odredim znacenje, zato sto najdublja osecanja imaju pravo da postoje samo u njima samima i nigde drugo. Jos manje postoje u logici i, ponajmanje, u stvarnim dogadjajima. Volela sam te kao sto mi se nikada ranije nije desilo i kako mi se nikada vise nece desiti.
Volela sam te u vremenskom razmaku koji se ne moze odrediti u stvarnosti, mozda zato sto ni danas ne razumem da li smo se voleli koji mesec ili koju godinu, koji tren ili koju vecnost...



3doba.gif


 
Adagio
Ne znam gde da te nadjem
Ne znam kako da te trazim
Ali cujem glas koji
kroz vetar prica o tebi
Ova dusa bez srca
Ceka tebe

Noci bez dodira
Snovi bez zvezda
Slike tvoga lica
Koje trenutno prolaze
Jos uvek mi daju nadu
Da cu te naci

Zatvaram oci i vidim te
Pronalazim put koji
Me vodi dalje
Od agonije

Osecam otkucaje u sebi
Te muzike koju
Sam smislila za tebe
Ako znas kako da me nadjes
Ako znas gde da me trazis
Zagrli me u mislima

Sunce mi izgleda ugaseno
Zapali nebo tvojim imenom
Kazi mi sta si
Ono sto bih zelela
Je da zivim u tebi

Suce mi izgleda ugaseno
Zagli me u mislima
Zalutalim bez tebe
Kazi mi ko si i verovacu
Da si muzika.

 
Pricaj mi.
Pricaj mi! Pricaj mi, pricaj... bilo sta...
Govori o vremenu, prepricaj mi neki osrednji holivudski davez od filma, podeli sa mnom sve sitne i nebitne stvari koje te muce, raduju, sacinjavaju, prazne... Samo ne prestaj da govoris... sipaj reci na mene... jos, jos... ne prestaj. Molim te ne prestaj... samo mi govori.
Govori o bilo cemu.
Pricaj mi o kisi koja te je zatekla dok si se vracala umorna sa posla, pricaj o neizbacenom djubretu, o cenama prehrambenih proizvoda, novim cipelama koje ces kupiti od sledece plate...
Govori o detinjstvu, o mladosti, o planovima... cemu zelis.
Jadaj mi se. Hvali se.
Govori mi.
Slusam te...
Tu sam i slusam.
Ne prestaj.
Ne dozvoli,bar ti, da tisina prodre u moje vreme.
Pricaj mi o alkoholu, spomeni cigarete, ispleti ceo trac o komsinici iz broja 22, opisi jedan prosecan dan na poslu i onog daveza od sefa koji misli da sve zna najbolje...
Govori o sebi... ili kome vec zelis...
Samo... me ne pitaj nista... i ne dozvoli da tisina kao pokrov padne po meni...
Ne daj joj da me se dohvati...
jer... ako dodje...
Ako tisina zaista dodje... prikrade se, osvoji, prisvoji, zavlada i ostane... plasi me sta bih sve mogla da cujem u njoj...


duh2.jpg
 
Pseca molba

Moj zivot traje 10 do 15 godina. Svaki rastanak od tebe za mene znaci patnju. Razmisli o tome pre nego sto me uzmes. Voli me onakvog kakav sam, jer si me ti birao. Ja nemam tu mogucnost da biram prijatelja i gospodara. Daj mi vremena da shvatim sta od mene trazis. Pre nego me u toku obuke izgrdis preispitaj sebe. Mozda ti gresis ili ja ne mogu shvatiti sta ti zelis. Imaj ljubavi za mene, pa ja od toga živim! Ne ljuti se na mene i ne kažnjavaj me. Ti imas svoj posao, svoje prijatelje, svoju razonodu, a ja imam samo tebe. Pricaj sa mnom! I ako ti se cini da te ne razumem, ja ipak znam sta mislis i osecas. Pomisli, pre nego me udaris, kako te ja s lakocom mogu ugristi, ali ja to nikad ne radim. Ne uzimaj me kao igracku dok sam
mali i sladak, da bi me kasnije odbacio, jer je moja ljubav i vernost prema tebi vecna. Kad mene vise ne bude bilo, nemoj tugovati, vec usreci nekog drugog psa i voli ga kao sto si i mene voleo..


35askzo.jpg
 
I onda se opet vracam na pocetak, kolena odranih od puzanja, ociju crvenih od potisnutih suza, ruku ispucalih od vetra i srca koje jos kuca u istom ritmu i ostaje jedino koje se jos nije predalo. Jesam li uopste imala pravo bilo sta da ocekujem? Zar me zivot makar tome nije bio naucio?

Nista se ne menja, povlaci se samo tanka, mala linija izmedju proslosti i ovog trenutka, ko zna koja po redu koju cu preskociti hitajuci ka buducnosti, ziveci linearno vreme. Koliko samo uzaludno potrosenih reci? Mizernih pokusaja da svoj krug ispunim kvadratima, a da ne puknem i ne pokidam kruznicu, rascepim je na parcice i prisilim da se oblikuje prema mojoj volji. Ako je kocka, gubim, ako je krug, pustam ga da kruzi. Tamo gde prestaje noc, nastupa iluzija, jer dan je zapravo, noc u boji.

A meni se svetlost lomi kroz veliku prizmu elemenata, osecanja i trenutaka da bi u spektru boja ispisala jednu istinu, od ljubavi do tuge postoji samo mala linija, opet mala linija, koju je lako preskociti kao i svaku drugu Oh, noc sve zna, nisam spremna da ne budem srecna, ne ponovo....


20071125dvoje.jpg
 
n1592332166_30169962_5931511.jpg


razmazio si me...
od one bitange,postala sam prava princeza.
crvena i samo tvoja.
volim te.
volim kad se na nashoj "plazi" igramo kao djechica.
volim kad me chuvash da ne upadnem u rijeku.
volim kad me ljubish u oko.
i kad kazesh da sam tvoja mala,crvenokosa,prljava krmachica.
ne mogu sebe vishe zamisliti bez tebe.


[na fotkici smo mi...<3
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top