MOJE MALE ŠARENE EMOCIJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dreamworks_animation_skg_logo.jpg
 
Kako mi je Sumire nestala, shvatio sam da ima mnogo toga sto ja vise u sebi ne mogu da pronadem. Kao kada se more povuce i sa obale zauvek nestanu razne stvari. Ostao mi je samo izoblicen i prazan svet koji za mene vise nije imao smisao.
Svaki covek ima nesto sto moze da dobije samo jednom u odredenom zivotnom dobu. Kao
mali plamen. Oni pazljivi i srecni brizljivo ce ga cuvati, negovati i nositi kroz zivot kao baklju. Ali ako se samo jednom taj plamen ugasi, vise nikada nece moci da se povrati. Ja nisam izgubio samo Sumire. Zajedno sa njom izgubio sam i taj dragoceni plamen."
Mukarami
 
Ne mozete zamisliti kakva tuga i srdzba obuzimaju dusu kada veliku ideju, koju odavno postujete kao svetinju, dohvate nevesti ljudi i izvuku je na ulicu pred glupake kakvi su i sami, i najedanput je nadjete na trznici starezi, u prljavstini, naopako namestenu, bez proporcija, bez harmonije - kao igracku kod nerazumnog deteta, i ne mozete je vise prepoznati....Dostojevski
 
Posle tisine..
Sta sam ocekivala od cele price? Da ce me drastichno izmeniti? Poljuljati iz temelja moj dosadasnji zivot? Uciniti nesto nepredvidjeno i neocekivano sto ce se sasvim pozitivno odraziti na sve? Odgovor: ne. Moze se samo reci da sam se previse nadala i previse toga ulozila. Mozda je cudno sto sve to prepustam svom toku, skoro se moze reci i da odustajem, ali ako je zivot kocka, logicno je, kao u ruletu, ocekivati da posle serije crvenog, padne i crno. Neki govore da je najteze poceti. Ja kazem da je jos teze zavrsiti, kada znas da moras a ne mozes...kada svaki atom u tebi zudi da se to nikada nije ni desilo, a eto, desilo se.
Sta ces onda? Sta cu onda?


haendefinal01gross.jpg
 
Sta sam htela juce?Htela sam..Da ti kazem nesto.Mozda je to bilo vazno.Mozda i ne...Danas vise ne znam.Nestale su mi sve te reci, svi opisi, broj, kojima bi ti sve to izrekla uz smesak.. i danas ne umem da ih vratim.
Ne secam se tacno koje je vreme bilo..nesto iz podneva kada sam shvatila da sam ostala zarobljena u jednom pokretu ruke na dugmetu call, sa pauzom izmedju dva udisaja ne bi li se ugusila u prostoru gde su moje misli i zelja postali nistavilo.Pogled mi je ukoceno gledao mala elektonska slova ciji je smisao polako nalazio put do mojih sivih celija..Slepoocnica mi je pulsirala..Oklevala sam pre nego sam kaziprstom leve ruke pritisla tu malu iritirajuci tacku kao epicentar moje boli i pustila da mi pred ocima eksplodira crvena boja iznenadne reakcije, kao neki mali, vristeci, nedefinisani svetlucavi oblici koji me iznenada vracaju u trenutak totalne realnosti i tisine..


00yb051gjtbmu2.jpg



 
i..sta ces sada na to..budalo nepopravljiva..tuga joj se zlurado smejala lelujajuci kroz nju..

nista...

nista..?..ne zasmejavaj me..rece i poskoci joj preko zeluca koji se skupi u trenu u grc..


pojescu te..oglodacu te....cerekala se sa slepoocnice koja joj je pulsirala u ritmu


to vec radis...uzdahnu i vrati se zekinom levom uvetu...danas su mu usi bile zute..noc je proveo na livadi spavajuci medju maslaccima..na prethodnoj strani su mu bile zelene..od kupusa dok je u basti rucao sa gusenicom..tu su jos puz,veverica,poljski mis..suncokret..bundeva..pcela..list.citavmali livadski svet u prici o prijateljstvu i vodi...


zeka.jpg


 
Love is like a shelter
Brings me through the storm
Life is full of anger
Maybe Im dead again now
Maybe theres life in me
So much stronger than the world gives it to me
Heres the deal, leave it or not
What a surprise, your babys unborn

Nothing else is deeper
Nothing else is good
Noone cares about the blood in you

I see you through that all
I feel you through the wall
Save my child and I save...

I in me and you are here now
Hold it, save it, never let me down again

I dont feel the darkness
Dont feel anything
Pressures lost and pressures good in me
Dont move and dont hide secrets
Play hard, dont play alone
Move the soul without your own control

Nothing else is deeper ...

I in me and you are here now ...

Whatcha sayin ...
Watch again...
Why youre here...
Noone cares...

I in me and you are here now ...
 
Jos jedan dan je prosao sa poslednjim zracima koje je sunce bacalo na moj prozor u ovom prohladnom prolecnom danu.Gledala sam u tu zlatnu svetlost utonula u secanja savrseno budna i pored besane noci..samo sa jednom mislju koju mi je ovaj odlazeci dan ostavio u amanet..tebe. kome se ne usudjejm glasno da izgovorim ime..plaseci se da bi pod tim izazovom pala porazena..Samo ga osecam dok sklapam oci a slova tvog imena jedno po jedno krecu se mojom svescu polako..pulsirajuce..volim to a onda odmah mrzim sto se to desava..jer znam sta nosi dolazeca noc u kojoj cu zaplakati ali tvoje ime necu izgovoriti...sa mnom je drugacije..lomljiva sam..ali sastaviti me je lako.....sutra ce sve opet mirisati na juce......


076543.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top