Vojni rok, nova skracenja i buducnost

njiokmm

Zainteresovan član
Poruka
221
Evo skracenja redovne vojske na 6 meseci a civilne na 9.

Nekoliko pitanja za posetioce foruma:

1) sada kada je ovako mala razlika, koji je motiv da se ode u redovnu (nije svaka strasna, naravno, posto znam da ima slucajeva da je bilo "banja", ali ima dosta zlopacenja, pa jos i zaradis poneku shugu/upalu bubrega/pluca...)


2) kada ce, po vasim procenama doci do ukidanja vojne obaveze?


3) kada ce Srbija uci u Evropsku Uniju?

Hvala!
 
1) Slabi su motivi, ali tako je i za vojsku jeftinije. Da vidiš frke u porodicama kada još i redovne vojnike budu terali kući na vikend: Nisi zaposlen jer služiš vojsku, a vikendom si na grbači roditelja!!??

2) Kada se granice prepuste miliciji!!?

3) NIKADA, ako se mene pita!!!!
 
njiokmm:
Evo skracenja redovne vojske na 6 meseci a civilne na 9.

Nekoliko pitanja za posetioce foruma:

1) sada kada je ovako mala razlika, koji je motiv da se ode u redovnu (nije svaka strasna, naravno, posto znam da ima slucajeva da je bilo "banja", ali ima dosta zlopacenja, pa jos i zaradis poneku shugu/upalu bubrega/pluca...)

Ееееееееее

njiokmm:
2) kada ce, po vasim procenama doci do ukidanja vojne obaveze?

НИКАДА

njiokmm:
3) kada ce Srbija uci u Evropsku Uniju?

АКО ДА БОГ ИСТО НИКАДА

njiokmm:

БОГУ ХВАЛА СРБИНЕ
 
ma u vreme kada mogu da radim bilion drugih stvari korisnih za sebe,npr. da se zaposli,ozenim,putujem ili sta god vec,ne pada mi na pamet da nekoj truloj instituciji,koja ne zna ni sama sta ce sa sobom,ni 6 meseci zivota..postoje i stvari kojim mladi mogu vise da pomognu drustvu od vojske,gde btw,jedva cekaju da zapalis kuci,jer nekad nema ni klope..drug bio do skoro..
ukidanje za par godina,kroz profesionalizaciju
a u eu od 2015-2017.
 
vojna obaveza ce definitivno biti ukinuta.kada,to ostaje da se vidi,ja mislim kroz 5-6 godina.
neefikasna vojska sa gladnim vojnicima i krntijama od tenkova treba da ustupi mesto odlicno obucenoj profesionalnoj vojsci,sa obukom kao kod kobri ili slicnih spec.jedinica.
neophodna je i modernizacija naoruzanja,sto je u sadasnjim uslovima prilicno neostvarljivo.
 

Back
Top