SB odlucuje o pregovorima o statusu

sta ocekujete od pregovora o konacnom statusu KIM?

  • Suverenitet Srbije nad KIM

  • Nezavisnost KIM

  • nesto trece (objasnite sta)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nezavisnost. To je vec odluceno. Lazemo se ako mislimo da ce biti drugacije. U nekom malo verovatnom slucaju da ne bude, pitanje je koliko dugo.
Ono trece, na sta bih ja isao, ali Vladi ocigledno ne pada na pamet je podela Kosova. Posle toga zid, bodljikava zhica i snajperiste. Vratiti sve izbeglice koje to zele, ali planski tako da se zna sta je i kako je. Tako da se napravi funkcionalna zajednica. Takodje preselimo populacije odredjenih naselja i napraimo etnicki cistu liniju i do kraja nemamo probleme ni mi ni Albanci. Srbi na kosovu zbrinuti kao i izbeglice sa istog, ali albanske izbeglice i njihova zelja za nezavisnoscu. I to pri da im priznamo.
Inace ovi koji se bore za tu neke magicne opcije vise od ovoga manje od onoga su budale. Vec sam to rekao i ponovo cu. Aku su vec prenaselili Kosovo i oterali koliko nealbanaca zasto im dozvoliti da nastave. Ne zelim da zivim sa albanjosima vise. Ako taj Vladin plan prodje opet imate sukobe, ANA itd.(to je inace jedan od razloga zasto ce im dati nezavisnost). Amerikancu su tamo stacionirani i preise su ulozili u Bondsteel da bi ga predali bilo kome (garant ce kasnije biti sukoba sa albanjosimal to je takodje razlog za ostajenje nezavisnog Kosova i od Srbije i od Albanije).
I jos nesto. Svako ko je za vladin plan ne razmislja o onima dole. Ko zna o cemu taj razmislja.
 
Kosovo je već de facto nezavisno. Pregovori će samo legalizovati ostvareno stanje. O nečemu drugom nema ni govora,jer ako dobiju bilo šta drugo osim nezavisnosti,2 miliona Šiptara (koji više vole grob nego nazad u Srbiju) će se podići na noge,sami proglasiti nezavisnost i staviti medjunarodnu zajednicu pred svršen čin. Oni to vrlo dobro znaju i neće dozovoliti takav scenario.
Jedino ograničenje koje bi se moglo dogoditi jeste zabrana ujedinjenja sa susednim državama...
Ovo je kraj priče,Kosovo više nije srpsko,Schluss... :)
 
srebro:
Kosovo je već de facto nezavisno. Pregovori će samo legalizovati ostvareno stanje. O nečemu drugom nema ni govora,jer ako dobiju bilo šta drugo osim nezavisnosti,2 miliona Šiptara (koji više vole grob nego nazad u Srbiju) će se podići na noge,sami proglasiti nezavisnost i staviti medjunarodnu zajednicu pred svršen čin. Oni to vrlo dobro znaju i neće dozovoliti takav scenario.
Jedino ograničenje koje bi se moglo dogoditi jeste zabrana ujedinjenja sa susednim državama...
Ovo je kraj priče,Kosovo više nije srpsko,Schluss... :)

nisam baš siguran, takva ljubav prema nezavisnosti shiptara ne paše ni onim belosvetskim budalama koje hoće i KiM videti/primiti u EU!!?? Neko će još morati malo reda i pristojnosti uvesti među njima.....
 
Da juce je zapocelo zasedanje saveta bezbednosti o pocetku pregovora za status Kosova.Kao prvo moramo se podsetiti da je 1999 bilo bombardovanje Srbije i da je posle toga Kosovo dato pod medjunarodni protektorat.To znaci da Srbija od 1999 nema fakticku vlast na Kosovu.Kao sto znamo na Kosovu zivi 90% Albanaca i da je stanje na terenu za Albance povoljno.Albanci zivi vise nece da zive pod srbijom a niti u bilo kojoj formi zajednice nego Albanci hoce svoju nezavisnst na Kosovu.Nezavisnost Kosova je svidjalo se to nekome ili ne izvesna i kao sto rece Janez Drnovsek realna.
Ja sta ocekujem od ovih pregovora (ja kao Srbin koji je presao u islamsku veru) je to da ce se mozda Srbiji ponuditi nagrada za Kosovo a ta nagrada bi se sastojala
1. otpis svih drzavnih dugova
2.Pristupanje u evropskoj uniji
3.Novcana naknada za Kosovo
ali uslov bi bio da Srbija ne pravi nikakve smetnje nezavisnosti Crne Gore.
Prema tome savetovao bih Srbiji da se vise pozabavi buducnosti preostalog dela Srbije jer cena za Kosovo mora biti prosperitet Srbije i ekonomska snaga Srbije.
 
Bez obzira koliko to bolno zvucalo, pa prihvatili mi SRBI to ili ne Kosovo je bio nekada dio Srbije, vise fakticki nije i ko zna i da li ce ikad vise i biti..

Sad, znam istina boli, mora se priznati.. Ako vec vlada Srbije treba da se bori za nesto nek se bori bar za onaj dio teritorije koji nastanjuju preostali srbi i vec sam to rekao i sa BiH, najbolje se zivi kada se zivi jedni pored drugih a ne jedan sa drugim, s toga Albancima dati ono sto vec imaju i staviti ih sa druge strane kao komsije od kojih se ograditi ako treba i nekim kineskim zidom i nek rade sta hoce a ono sto je na zalost ostalo od Srbije cuvati i ne micati vise ni pedalj, i kako rece moj prethodnik, ma kako to jadno zvucalo razvijati i uzdizati da bar Srbija koja je i kakva je bude jaka i prosperitetna zemlja u kojoj ce bar dio srpskog naroda da zivi dostojno jednog ljudskog zivota.

Sto se tice samog KiM meni je iskreno najvise zao svetinja koje su se toliko cuvale i prezivjele osmanlijsko carstvo a pod ovim novim osmanlijama ne vjerujem da ce da prezive, jer Albanci su poput talibana, srusice sve sto ima ikakve veze sa srbima a o istorijskim vrijednostima da ne govorim..

Na zalost tako je...
 
Најбитније је да Србија никада званично не призна независност Косова, чак и ако СБ да независност Косову. Када се једном одрекнете територије, не можете касније полагати право на њу.
 
Ova zadnja dvojica su ocigledno najpametnija. Pogotovu onaj predzadnji(BL). Covek je ili izuzetno glup ili je jednostavno kamikaza. Ko da Sloba pise iz zatvora. Boricemo se za Srbiju do zadnjeg Srbina. Kakva glupost. Kad nema Srba nema ni Srbije. Ti uzmi pracku pa idi na Kosovo i gadjaj ih, ali u tvoje ime molicu.
Adalve ako ista zelis od njih, a cisto sumnjam da zelis da ponovo budemo izolovani od sveta moras da se slozis sa njima. Najbolji primer koji ilustruje zasto je ono sto si predlozio lose je Turska i njihov odnos prema Kipru, a doskoro odnos prema pokolju nad Jermenima koji nisu hteli da priznaju. Naterali su ih, i naterace ih i za kipar. I to sto si rekao bi imalo smisla kada bi Srbi naseljavali Kosovo i povecali natalitet na 50-100 promila.
 
Adalv:
Најбитније је да Србија никада званично не призна независност Косова, чак и ако СБ да независност Косову. Када се једном одрекнете територије, не можете касније полагати право на њу.

Свака част Адалв! То си лепо видео. Наше је да не дамо, а они нека отимају.
Отето - проклето. Ми само треба да радимо свој посао. А они свој. Па ком - обојци, ком - опанци.
 
_guru_:
Ova zadnja dvojica su ocigledno najpametnija. Pogotovu onaj predzadnji(BL). Covek je ili izuzetno glup ili je jednostavno kamikaza. Ko da Sloba pise iz zatvora. Boricemo se za Srbiju do zadnjeg Srbina. Kakva glupost. Kad nema Srba nema ni Srbije. Ti uzmi pracku pa idi na Kosovo i gadjaj ih, ali u tvoje ime molicu.
Adalve ako ista zelis od njih, a cisto sumnjam da zelis da ponovo budemo izolovani od sveta moras da se slozis sa njima. Najbolji primer koji ilustruje zasto je ono sto si predlozio lose je Turska i njihov odnos prema Kipru, a doskoro odnos prema pokolju nad Jermenima koji nisu hteli da priznaju. Naterali su ih, i naterace ih i za kipar. I to sto si rekao bi imalo smisla kada bi Srbi naseljavali Kosovo i povecali natalitet na 50-100 promila.

E vidis guru koliko ne znas. Nece ih naterati nikad za Kipar. I oko toga ce biti velikih kriza u ovom delu sveta bas zbog toga sto znaju da Turcima ne pada na pamet da se odreknu dela. Nisu Turci ovce kao sto mislis. Mozemo mi da ih mrzimo, ali to je ozbiljna drzava koja jako dobro zna sta radi.
 
Adalv:
Најбитније је да Србија никада званично не призна независност Косова, чак и ако СБ да независност Косову. Када се једном одрекнете територије, не можете касније полагати право на њу.

Kosovo je de facto nezavisno! I bolje je da je tako!
 
На Конференцији Билдерберг групе одржаној 1998. одлучено је да Косово и Метохија добије независност. Данас се њихова одлука спроводи у дело. Међутим, битка за Космет се не води од 1998. нити од 1389. Она траје већ хиљадама година. Некада смо побеђивали, а данас смо у позицији да нам свака шуша отима део по део територије. Међутим, Срби треба да буду свесни чињенице да никакви Шиптари никада не би могли да нам отцепе Косово и Метохију да нису имали подршку из иностранства. Не заборавите да су се 1999. најмоћније силе света удружиле у намери да Србима отму Свету Земљу – Косово и Метохију.

Косово и Метохија је Капија која раздваја Рај и Пакао. Када смо 1389. изгубили Косовску битку, остао нам је петовековни пакао. Данас нас чека још тежа судбина; можда ће протећи неколико стотина, можда чак и хиљада година док Срби не изађу из Амбиса у коме се тренутно налазе. До тада нам остаје да радимо на себи и свом духовном развоју, и скупљамо снаге и енергије за време које долази, у коме ће Срби повратити све оне територије које су им одузете.

Верујем да у овом небеском народу постоје они који су свесни важности Косова и Метохије, и да га се у својим срцима никада неће одрећи.

Ако заборавим тебе, Јерусалиме, нека ме заборави десница моја.

Псалм 137:6
 
Adalv:
Најбитније је да Србија никада званично не призна независност Косова, чак и ако СБ да независност Косову. Када се једном одрекнете територије, не можете касније полагати право на њу.
A ti biseri ljudi koji autistično ponavljaju "ne potpisuj ništa,ne potpisuj ništa.." se vrlo prosto daju rešiti...Baj,baj Evropska unijo,baj baj MMF,baj baj Partnerstvo za mir pa će sami da mole i kume da potpišu...
 
Бл:
Ако СБ да независност КиМ биће рата.
КАД ЈЕ ДРАГА ДА ОДЛАЗИМ ЧУЛА ЗА ...............................
Voleo bih da ti prvi odeš u taj rat,pa da se oslobodimo svih tvojih klonova na ovom forumu..Ali utovljeni i nepismeni popovi više vole da zaludjuju tudju decu i šalju ih na front,tako da sumnjam da će tvoje crnomatijaško dupe omirisati krv i spavati u blatu.
 
Sta god srebro smatrao, u mojoj zemlji ja imam pravo da odlucim sta cu i kako cu. Ne treba da potpisemo nista o nezavisnosti Kosova i Metohije.
...
Ako ga otmu... sta mi tu mozemo... ali nase je da kazemo sta je nase da kazemo... a to je jasna stvar. Kosovo i Metohija su nasa zemlja i nasa teritorija.
...
I dokle god bude Srba, bice tako. Kad se prenamnoze ostali, nece biti i to je to...
...
Ali, u jedno sam potpuno siguran. Jednog dana... neko nas... ce im se tako najebati mile majke... a balije i rvati ce da budu takav kolateral... da ce samo da prsti... :evil:
 
srebro:
Voleo bih da ti prvi odeš u taj rat,pa da se oslobodimo svih tvojih klonova na ovom forumu..Ali utovljeni i nepismeni popovi više vole da zaludjuju tudju decu i šalju ih na front,tako da sumnjam da će tvoje crnomatijaško dupe omirisati krv i spavati u blatu.
АЈДЕ АНТИХРИСТЕ СМИРИ СЕ ,АЛИ ЗАР ТАКО ЛАКО ОТКРИВАШ ПРАВО ЛИЦЕ,МИСЛИО СМ ДА СТЕ ВИ ЂАВОЉЕ СЛУГЕ МАЛО ИСКУСНИЈЕ?????
 
Pobunjenik:
На Конференцији Билдерберг групе одржаној 1998. одлучено је да Косово и Метохија добије независност. Данас се њихова одлука спроводи у дело. Међутим, битка за Космет се не води од 1998. нити од 1389. Она траје већ хиљадама година. Некада смо побеђивали, а данас смо у позицији да нам свака шуша отима део по део територије. Међутим, Срби треба да буду свесни чињенице да никакви Шиптари никада не би могли да нам отцепе Косово и Метохију да нису имали подршку из иностранства. Не заборавите да су се 1999. најмоћније силе света удружиле у намери да Србима отму Свету Земљу – Косово и Метохију.

Косово и Метохија је Капија која раздваја Рај и Пакао. Када смо 1389. изгубили Косовску битку, остао нам је петовековни пакао. Данас нас чека још тежа судбина; можда ће протећи неколико стотина, можда чак и хиљада година док Срби не изађу из Амбиса у коме се тренутно налазе. До тада нам остаје да радимо на себи и свом духовном развоју, и скупљамо снаге и енергије за време које долази, у коме ће Срби повратити све оне територије које су им одузете.

Верујем да у овом небеском народу постоје они који су свесни важности Косова и Метохије, и да га се у својим срцима никада неће одрећи.

Ако заборавим тебе, Јерусалиме, нека ме заборави десница моја.

Псалм 137:6
Углавном се слажем, али ми нисмо ИЗГУБИЛИ Косовску БИТКУ. ПОБЕДИЛИ СМО СВ.КНЕЗУ ЛАЗАРУ СЕ ЈАВИО АНЂЕО ПРЕД БОЈ И ПИТАО ГА ДАЛИ ЖЕЛИ ЦАРСТВА НЕБЕСКОГА ИЛИ ЗЕМАЉСКОГА . СВ.КНЕЗ ЛАЗАР ЈЕ СВА СРЕЋА НАША ИЗАБРАО НЕБЕСКО. ДАНАС СЕ СРБИ СПАШАВАЈУ КРОЗ КиМ. ТО ЈЕ НАША ЛИЧНА БОРБА ЗА ХРИСТА БОГА.

Ако заборавим тебе, Јерусалиме(КиМ), нека ме заборави десница моја.
 
commodore:
Sta god srebro smatrao, u mojoj zemlji ja imam pravo da odlucim sta cu i kako cu. Ne treba da potpisemo nista o nezavisnosti Kosova i Metohije.
...
Ako ga otmu... sta mi tu mozemo... ali nase je da kazemo sta je nase da kazemo... a to je jasna stvar. Kosovo i Metohija su nasa zemlja i nasa teritorija.
...
I dokle god bude Srba, bice tako. Kad se prenamnoze ostali, nece biti i to je to...
...
Ali, u jedno sam potpuno siguran. Jednog dana... neko nas... ce im se tako najebati mile majke... a balije i rvati ce da budu takav kolateral... da ce samo da prsti.
.. :evil:


Од речи до речи - ПОТПИСУЈЕМ !!!!!!!
 
commodore:
Sta god srebro smatrao, u mojoj zemlji ja imam pravo da odlucim sta cu i kako cu. Ne treba da potpisemo nista o nezavisnosti Kosova i Metohije.
...
Ako ga otmu... sta mi tu mozemo... ali nase je da kazemo sta je nase da kazemo... a to je jasna stvar. Kosovo i Metohija su nasa zemlja i nasa teritorija.
...
I dokle god bude Srba, bice tako. Kad se prenamnoze ostali, nece biti i to je to...
...
Ali, u jedno sam potpuno siguran. Jednog dana... neko nas... ce im se tako najebati mile majke... a balije i rvati ce da budu takav kolateral... da ce samo da prsti... :evil:

Добра, признајем
 
commodore:
Sta god srebro smatrao, u mojoj zemlji ja imam pravo da odlucim sta cu i kako cu. Ne treba da potpisemo nista o nezavisnosti Kosova i Metohije.
...
Ako ga otmu... sta mi tu mozemo... ali nase je da kazemo sta je nase da kazemo... a to je jasna stvar. Kosovo i Metohija su nasa zemlja i nasa teritorija.
...
I dokle god bude Srba, bice tako. Kad se prenamnoze ostali, nece biti i to je to...
...
Ali, u jedno sam potpuno siguran. Jednog dana... neko nas... ce im se tako najebati mile majke... a balije i rvati ce da budu takav kolateral... da ce samo da prsti... :evil:
Hvala ti što si konačno uspio da tako lijepom formulacijom pridobiješ fanatike da prihvate de facto stanje! :roll: :roll: :roll:
 
Бл:
АЈДЕ АНТИХРИСТЕ СМИРИ СЕ ,АЛИ ЗАР ТАКО ЛАКО ОТКРИВАШ ПРАВО ЛИЦЕ,МИСЛИО СМ ДА СТЕ ВИ ЂАВОЉЕ СЛУГЕ МАЛО ИСКУСНИЈЕ?????
TI si djavolji sluga zaogrnut crnom mantijom. TI ovde dolaziš da prizivaš rat,izbeglice,rasizam,fašizam... TI si kao i drugi popovi LIHVAR koji živi na tudjoj nesreći i neukosti.Tvoja "pobožnost" zaudara na glupost,primitivnost i parazitizam na kilometre..Da te i sam Isus Hrist gleda,verujem da bi POVRATIO od gadjenja!
 

Back
Top