ODBOJNOST

Cao,

Danas zelim da Vas pitam jednu vaznu stvar.

Naime, razmisljao sam o tome sta se desava sa osobama muskog pola koji pretrpe dosta korpi, i koji dugo ne mogu ni da pronadju devojku za neku normalnu vezu. Ja sam tokom prve i druge godine studiranja (pre nekoliko godina) bio u takvoj situaciji i shvatio sam da to uopste nije lako. Bio sam previse posvecen ucenju, i nekim privatnim problemima, i dok sam se okrenuo, nepune 2 godine sam bio single. Nije da sam pokusavao da ostvarim neku konekciju sa zenskinjama, ali sam u jednom momentu osetio nelagodu, i poceo sam da se pitam da li je sa mojom malenkoscu sve ok...nisam primecivao da neka obraca paznju, sa nekoliko sam kao pokusao, ali slaba vajda

Medjutim, onda sam upoznao jednu devojku (koja me je prvog iscimala doduse) sa kojoj sam proveo lepih godinu i po. Imao sam desetine mogucih situacija da je prevarim (nisam), jer su me odjednom pozelele i neke druge, odjednom se stvorio krug devojaka koje su koketirale i slicno..

Posle toga sam upoznao i svoju sadasnju devojku, i tako dalje, nije ni bitno,...

Nego da se vratim na problem single statusa.

Da li prolongiranje single statusa, svojevoljno ili ne, moze da prouzrokuje odredjeni nivo odbojnosti?

Da li imate primere ljudi koji imaju takav problem, a da su mozda single 4-5 ili vise godina?

P.S. Ovo nisam mislio samo na muskarce, vec i za zenskinje. Da li je zenskinja koja je dugo sama u stvari sve odbojnija?

Meni se to desava.. Evo ,vec 5 godina ide ja ne mogu da nadjem djevojku. I dosta mi fali neko ko me moze saslusati,razumijeti i dati mi pametan savjet. Imam ja drugova ,ali nije to to. Drustvo mi je tako da se sve uvijek okrece na zezanje. Mozda bih i nasao, da sam drugacije ponasao. Hocu da kazem da je bilo dosta djevojki koje su meni prvom prisle i koje su zeljele da se upoznaju sa mnom, ali ja nisam htio njih. Dok, djevojke koje se meni svidjaju ne zele mene. Izgubio sam vise i samopouzdanje, tako kada vidim neku djevojku koja mi se svidja i ne prilazim, jer imam osjecaj da cu se samo jos jednu korpu dobiti, pa bolje i da ne prilazim. Daleko od toga da sam dosadan, ruzan , manje inteligentan, ali jednostavno me nece sa djevojkama. Mozda bih ja mogao naci neku sponzorusu na nova kola ,ali to mi ne predstavlja zadovoljstvo. I koleginice na fakultetu su govorile o meni u superlativima. Tipa: " Ti zasluzujes neku finu djevojku.. Blago onoj koja bude sa tobom" . U fazonu: " Eh, da imam momka kao ti,ali da nisi ti" . :D Tako sam prije nekoliko primjetio jednu djevojku i evo ima sigurno preko pola mjeseca da razmisljam da li da pridjem da se upoznamo ili ne.. Imam tu dozu bojaznosti,tacnije nisam siguran ni sta je. Osjecaj da idem da "izgubim utakmicu" i da nemam sanse da pobjedim. Vise nema ni tih koje bi htjele nesto sa mnom. Gledam drugove kako ulaze u veze, raskidaju, pijem sa njima kada pate, djelim savjete , a ja ih najvise trebam.. Malo sam se previse raspiso,ali sam otvorio dusu .. Imao bih ja jos toga ovde pisati .. :D Nadam se da niko nece do kraja procitati ovaj pacenicki tekst :D
 
Poslednja izmena:
Meni se to desava.. Evo ,vec 5 godina ide ja ne mogu da nadjem djevojku. I dosta mi fali neko ko me moze saslusati,razumijeti i dati mi pametan savjet. Imam ja drugova ,ali nije to to. Drustvo mi je tako da se sve uvijek okrece na zezanje. Mozda bih i nasao, da sam drugacije ponasao. Hocu da kazem da je bilo dosta djevojki koje su meni prvom prisle i koje su zeljele da se upoznaju sa mnom, ali ja nisam htio njih. Dok, djevojke koje se meni svidjaju ne zele mene. Izgubio sam vise i samopouzdanje, tako kada vidim neku djevojku koja mi se svidja i ne prilazim, jer imam osjecaj da cu se samo jos jednu korpu dobiti, pa bolje i da ne prilazim. Daleko od toga da sam dosadan, ruzan , manje inteligentan, ali jednostavno me nece sa djevojkama. Mozda bih ja mogao naci neku sponzorusu na nova kola ,ali to mi ne predstavlja zadovoljstvo. I koleginice na fakultetu su govorile o meni u superlativima. Tipa: " Ti zasluzujes neku finu djevojku.. Blago onoj koja bude sa tobom" . U fazonu: " Eh, da imam momka kao ti,ali da nisi ti" . :D Tako sam prije nekoliko primjetio jednu djevojku i evo ima sigurno preko pola mjeseca da razmisljam da li da pridjem da se upoznamo ili ne.. Imam tu dozu bojaznosti,tacnije nisam siguran ni sta je. Osjecaj da idem da "izgubim utakmicu" i da nemam sanse da pobjedim. Vise nema ni tih koje bi htjele nesto sa mnom. Gledam drugove kako ulaze u veze, raskidaju, pijem sa njima kada pate, djelim savjete , a ja ih najvise trebam.. Malo sam se previse raspiso,ali sam otvorio dusu .. Imao bih ja jos toga ovde pisati .. :D Nadam se da niko nece do kraja procitati ovaj pacenicki tekst :D
Drugim recima, te devojke koje su ti govorile da si super momak, rekle su ti kodiranu poruku:

ti si friendzone materijal.

Mozes se druziti s njima, ali neces jebat, jer si predobar, prenjezan i vise im se isplatis da ti se poveravaju, da ih masiras i da im kupujes poklone.
Pardon my french.
Ne vide u tebi alfu, vodju i nekog potencijalnog da ih dobro sevi, stiti i pazi.

Red je da promenis ponasanje i postanes musko, a ne necija prijateljica.
Musko mora biti mangup.
Forumasice ce ti vise reci, ja sam len.
 
Poslednja izmena:
Drugim recima, te devojke koje su ti govorile da si super momak, rekle su ti kodiranu poruku:

ti si friendzone materijal.

Mozes se druziti s njima, ali neces jebat, jer si predobar, prenjezan i vise im se isplatis da ti se poveravaju, da ih masiras i da im kupujes poklone.
Pardon my french.
Ne vide u tebi alfu, vodju i nekog potencijalnog da ih dobro sevi, stiti i pazi.

Red je da promenis ponasanje i postanes musko, a ne necija prijateljica.
Musko mora biti mangup.

Surovo :sad2:
 
Ne morauvek friendzone da bude kraj svega.

Moje iskustvo govori da je veoma realno da sa nekom drugaricom (ne prijateljicom) mozete bez problema da se upustite u vezu. Trebate namestiti situaciju, i navesti je da vas pgleda drugim ocima.

Zenski mozak je pragmatican, na kraju krajeva. Zena cesto moze da pruzi sansu nekom udvaracu i da se nada da ce joj se vremenom svideti.

Posebno u nedostatku ili vremena ili drugih udvaraca koji su normalni u tom momentu.
 
Meni se to desava.. Evo ,vec 5 godina ide ja ne mogu da nadjem djevojku. I dosta mi fali neko ko me moze saslusati,razumijeti i dati mi pametan savjet. Imam ja drugova ,ali nije to to. Drustvo mi je tako da se sve uvijek okrece na zezanje. Mozda bih i nasao, da sam drugacije ponasao. Hocu da kazem da je bilo dosta djevojki koje su meni prvom prisle i koje su zeljele da se upoznaju sa mnom, ali ja nisam htio njih. Dok, djevojke koje se meni svidjaju ne zele mene. Izgubio sam vise i samopouzdanje, tako kada vidim neku djevojku koja mi se svidja i ne prilazim, jer imam osjecaj da cu se samo jos jednu korpu dobiti, pa bolje i da ne prilazim. Daleko od toga da sam dosadan, ruzan , manje inteligentan, ali jednostavno me nece sa djevojkama. Mozda bih ja mogao naci neku sponzorusu na nova kola ,ali to mi ne predstavlja zadovoljstvo. I koleginice na fakultetu su govorile o meni u superlativima. Tipa: " Ti zasluzujes neku finu djevojku.. Blago onoj koja bude sa tobom" . U fazonu: " Eh, da imam momka kao ti,ali da nisi ti" . :D Tako sam prije nekoliko primjetio jednu djevojku i evo ima sigurno preko pola mjeseca da razmisljam da li da pridjem da se upoznamo ili ne.. Imam tu dozu bojaznosti,tacnije nisam siguran ni sta je. Osjecaj da idem da "izgubim utakmicu" i da nemam sanse da pobjedim. Vise nema ni tih koje bi htjele nesto sa mnom. Gledam drugove kako ulaze u veze, raskidaju, pijem sa njima kada pate, djelim savjete , a ja ih najvise trebam.. Malo sam se previse raspiso,ali sam otvorio dusu .. Imao bih ja jos toga ovde pisati .. :D Nadam se da niko nece do kraja procitati ovaj pacenicki tekst :D

ne znam koliko imas godina, nisi pacenik, malo jos ljudi ima ko sto si ti ako si iskren bio
niko te nece videti kakav si sve dok ne budes malo bezobrazniji i samouvereniji
sa sam po stare dane tako postao ko ti sad
menjaj se ako mozes malo al ostani ti ti, nadji sebe nadji si put
zene su pogresne, postale su zmije, al ima i boljih, gledaj tu da sretnes

i masinae ti je reko na surov nacin o cemu se radi, sto pre to bolje

- - - - - - - - - -

Neko mora. Zalosno je sto to ne zna.
Treba omuskarcit, a ne kmecat...

danasnje generacije su cudne, dok ih ne gazis ne znaju da te cene i postuju
nije to moj stil al je to na zalost danas potrebno
 
Dakle, ti mislis da je unutrasnji svet koji osoba cuva u sebi jedan od glavnih emitera pozitivne ili negativne energije ka osobi x koju bi to moglo da zainteresuje ili odbije?

Da li imas mozda neki primer iz tvog okruzenja koji mozes sa nama da podelis u vezi sa tim, posto zvuci zanimljivo?

Nisam o tome puno razmišljao, na to gledam kao nešto nesumnjivo i očigledno.
 
Drugim recima, te devojke koje su ti govorile da si super momak, rekle su ti kodiranu poruku:

ti si friendzone materijal.

Mozes se druziti s njima, ali neces jebat, jer si predobar, prenjezan i vise im se isplatis da ti se poveravaju, da ih masiras i da im kupujes poklone.
Pardon my french.
Ne vide u tebi alfu, vodju i nekog potencijalnog da ih dobro sevi, stiti i pazi.

Red je da promenis ponasanje i postanes musko, a ne necija prijateljica.
Musko mora biti mangup.
Forumasice ce ti vise reci, ja sam len.

U pravu si sve to sto si rekao. Zadnja me otkacila jer sam joj za rodjendan (1 mart) i 8 mart kupio poklone. Razlog: " Previse mi je dao paznje, ne svidja mi se to." A i to za alfu svi u pravu.. Te 2-3 koleginice sto su to pricali su nakon pola godine zatrudnile. :D Ako mi vjerujes pokusao sam biti samouvjeren i mangup i onda mi kaze: " ti si previse prepotentan" .

- - - - - - - - - -

ne znam koliko imas godina, nisi pacenik, malo jos ljudi ima ko sto si ti ako si iskren bio
niko te nece videti kakav si sve dok ne budes malo bezobrazniji i samouvereniji
sa sam po stare dane tako postao ko ti sad
menjaj se ako mozes malo al ostani ti ti, nadji sebe nadji si put
zene su pogresne, postale su zmije, al ima i boljih, gledaj tu da sretnes

i masinae ti je reko na surov nacin o cemu se radi, sto pre to bolje

- - - - - - - - - -



danasnje generacije su cudne, dok ih ne gazis ne znaju da te cene i postuju
nije to moj stil al je to na zalost danas potrebno

@Leon01 Bio sam iskren u svemu. Imam 23 godine. Poslusacu savjete od tebe i od Masine :)
 
U pravu si sve to sto si rekao. Zadnja me otkacila jer sam joj za rodjendan (1 mart) i 8 mart kupio poklone. Razlog: " Previse mi je dao paznje, ne svidja mi se to." A i to za alfu svi u pravu.. Te 2-3 koleginice sto su to pricali su nakon pola godine zatrudnile. :D Ako mi vjerujes pokusao sam biti samouvjeren i mangup i onda mi kaze: " ti si previse prepotentan" .

- - - - - - - - - -



@Leon01 Bio sam iskren u svemu. Imam 23 godine. Poslusacu savjete od tebe i od Masine :)
Ovo sta kazu da si prepotentan je pravi znak da si bio na dobrom putu. Ali su te obmanule da to nije lepo. Bez brige, lepo im je. Time pokazujes da vredis i da se cenis, a to je dobro.
Nijedna ne zeli da bude sa shonjom.
 
U pravu si sve to sto si rekao. Zadnja me otkacila jer sam joj za rodjendan (1 mart) i 8 mart kupio poklone. Razlog: " Previse mi je dao paznje, ne svidja mi se to." A i to za alfu svi u pravu.. Te 2-3 koleginice sto su to pricali su nakon pola godine zatrudnile. :D Ako mi vjerujes pokusao sam biti samouvjeren i mangup i onda mi kaze: " ti si previse prepotentan" .

- - - - - - - - - -
@Leon01 Bio sam iskren u svemu. Imam 23 godine. Poslusacu savjete od tebe i od Masine :)

saveti su jedno, nadji pravi put i resenje za sebe i drzi se toga
 
Meni se to desava.. Evo ,vec 5 godina ide ja ne mogu da nadjem djevojku. I dosta mi fali neko ko me moze saslusati,razumijeti i dati mi pametan savjet. Imam ja drugova ,ali nije to to. Drustvo mi je tako da se sve uvijek okrece na zezanje. Mozda bih i nasao, da sam drugacije ponasao. Hocu da kazem da je bilo dosta djevojki koje su meni prvom prisle i koje su zeljele da se upoznaju sa mnom, ali ja nisam htio njih. Dok, djevojke koje se meni svidjaju ne zele mene. Izgubio sam vise i samopouzdanje, tako kada vidim neku djevojku koja mi se svidja i ne prilazim, jer imam osjecaj da cu se samo jos jednu korpu dobiti, pa bolje i da ne prilazim. Daleko od toga da sam dosadan, ruzan , manje inteligentan, ali jednostavno me nece sa djevojkama. Mozda bih ja mogao naci neku sponzorusu na nova kola ,ali to mi ne predstavlja zadovoljstvo. I koleginice na fakultetu su govorile o meni u superlativima. Tipa: " Ti zasluzujes neku finu djevojku.. Blago onoj koja bude sa tobom" . U fazonu: " Eh, da imam momka kao ti,ali da nisi ti" . :D Tako sam prije nekoliko primjetio jednu djevojku i evo ima sigurno preko pola mjeseca da razmisljam da li da pridjem da se upoznamo ili ne.. Imam tu dozu bojaznosti,tacnije nisam siguran ni sta je. Osjecaj da idem da "izgubim utakmicu" i da nemam sanse da pobjedim. Vise nema ni tih koje bi htjele nesto sa mnom. Gledam drugove kako ulaze u veze, raskidaju, pijem sa njima kada pate, djelim savjete , a ja ih najvise trebam.. Malo sam se previse raspiso,ali sam otvorio dusu .. Imao bih ja jos toga ovde pisati .. :D Nadam se da niko nece do kraja procitati ovaj pacenicki tekst :D

Poprilicno se prepoznajem u ovome, i milion puta sam cuo to "e da su svi momci kao ti", "e da mi je neko kao ti". Pa sta meni fali, majke ti? :mrgreen:

Ali to je jednostavno, i tu je pristup los. Ne treba se postavljati prema devojci u najboljem svetlu, kao dobra osoba, rame za plakanje i sta sve ne, i onda ona da kaze "e on je super decko bas, sada cu sa njim da se smuvam". Ne ide tako, devojku moras da isprovociras, tj. privuces kao muskarac. Neka si ti kulturan, i dzentlmen, i licni psiholog njoj, to su sve super kvaliteti koje prijatelj treba da ima. A i realno, jedan deo muskaraca sa takvim taktikama pokusavaju da se priblize, tj. uvuku zenama pod kozu, da se pokazu kao super najbolji momci na svetu, a one samo da im padnu u zagrljaj, ali ne ide tako. Obicno se i takvi momci boje da pokazu da se zainteresovani, paze na svaku rec koju izgovore, jer mora da se pokazu u najboljem svetlu. Sve je to ok donekle, ali onda se nikada ne pokazes u pravom svetlu.

Zato je i bolje pokazati se u pravom svetlu, pa makar bio i skotina, sebicnjak, nema ulizivanja, zezanja, to ti je sto vidis, hoces ili neces?
Sad, treba i petlje za to, jer u dobrom delu slucajeva se popije noga, a ako nisi neki frajer da ti prilaze stalno i da stalno muvas, fali samopouzdanja za to. Ali definitivno je lakse ne truditi se da se dodvoravas, pokazes kao super dobar decko.

Na kraju, ona ako hoce nesto sa tobom ona ce dati neki signal koji je koliko-toliko direktan. Ako nije zainteresovana, mozes da budes profesor bontona i sta sve ne, nece pomoci. Tako da, ako se ti jedini cimas i trudis, dokazujes i sta sve ne, verovatno i nije toliko zainteresovana, i mozes da ne gubis vreme vise, jer najverovanije koristi nema, ili ako ti prija njeno drustvo kao drugarice (koju verovatno nikada neces kresnuti) nastavis po starom.
 
Cao,

Danas zelim da Vas pitam jednu vaznu stvar.

Naime, razmisljao sam o tome sta se desava sa osobama muskog pola koji pretrpe dosta korpi, i koji dugo ne mogu ni da pronadju devojku za neku normalnu vezu. Ja sam tokom prve i druge godine studiranja (pre nekoliko godina) bio u takvoj situaciji i shvatio sam da to uopste nije lako. Bio sam previse posvecen ucenju, i nekim privatnim problemima, i dok sam se okrenuo, nepune 2 godine sam bio single. Nije da sam pokusavao da ostvarim neku konekciju sa zenskinjama, ali sam u jednom momentu osetio nelagodu, i poceo sam da se pitam da li je sa mojom malenkoscu sve ok...nisam primecivao da neka obraca paznju, sa nekoliko sam kao pokusao, ali slaba vajda

Medjutim, onda sam upoznao jednu devojku (koja me je prvog iscimala doduse) sa kojoj sam proveo lepih godinu i po. Imao sam desetine mogucih situacija da je prevarim (nisam), jer su me odjednom pozelele i neke druge, odjednom se stvorio krug devojaka koje su koketirale i slicno..

Posle toga sam upoznao i svoju sadasnju devojku, i tako dalje, nije ni bitno,...

Nego da se vratim na problem single statusa.

Da li prolongiranje single statusa, svojevoljno ili ne, moze da prouzrokuje odredjeni nivo odbojnosti?

Da li imate primere ljudi koji imaju takav problem, a da su mozda single 4-5 ili vise godina?

P.S. Ovo nisam mislio samo na muskarce, vec i za zenskinje. Da li je zenskinja koja je dugo sama u stvari sve odbojnija?


Dokle god ti je zdrava desna ruka, to sto si sam nece ti predstavljati nikakav problem.
 
Cao,

Danas zelim da Vas pitam jednu vaznu stvar.

Naime, razmisljao sam o tome sta se desava sa osobama muskog pola koji pretrpe dosta korpi, i koji dugo ne mogu ni da pronadju devojku za neku normalnu vezu. Ja sam tokom prve i druge godine studiranja (pre nekoliko godina) bio u takvoj situaciji i shvatio sam da to uopste nije lako. Bio sam previse posvecen ucenju, i nekim privatnim problemima, i dok sam se okrenuo, nepune 2 godine sam bio single. Nije da sam pokusavao da ostvarim neku konekciju sa zenskinjama, ali sam u jednom momentu osetio nelagodu, i poceo sam da se pitam da li je sa mojom malenkoscu sve ok...nisam primecivao da neka obraca paznju, sa nekoliko sam kao pokusao, ali slaba vajda

Medjutim, onda sam upoznao jednu devojku (koja me je prvog iscimala doduse) sa kojoj sam proveo lepih godinu i po. Imao sam desetine mogucih situacija da je prevarim (nisam), jer su me odjednom pozelele i neke druge, odjednom se stvorio krug devojaka koje su koketirale i slicno..

Posle toga sam upoznao i svoju sadasnju devojku, i tako dalje, nije ni bitno,...

Nego da se vratim na problem single statusa.

Da li prolongiranje single statusa, svojevoljno ili ne, moze da prouzrokuje odredjeni nivo odbojnosti?

Da li imate primere ljudi koji imaju takav problem, a da su mozda single 4-5 ili vise godina?

P.S. Ovo nisam mislio samo na muskarce, vec i za zenskinje. Da li je zenskinja koja je dugo sama u stvari sve odbojnija?

jeste ako je frustrirana
ali nisam primetila razliku, uvek su se isto udvarali, imala nekog ili ne
 
Jeste poenta u ovome.
Ali postoje ljudi koji nisu odbojni a u jednom periodu svog života prođu kroz emotivnu pustinju i u skladu sa okruženjem i oni postanu suvi kao pesak koga nemilosrdno prži sunce.
Onog momenta kad se u emotivnom smislu pokrene nešto i neko prema njima emituje pozitivne emocije, ljudi se menjaju, postaje zadovoljni sobom, zrače novom energijom.
kako kažu šalju dobar vajb okolini a kao takvi postaju meta interesovanja suprotnog pola i generalno ljudi počnu prema njima da se ophode na drugačiji način.
pa otuda ne bi trebalo da se čudimo zašto smo ponekad sami ko panjevi a kad nas jedan hoće onda nas hoće još neko
kao osnovni pokretač u biti svakog živog bića je zapravo energija emocije kojima nas hrane druga živa bića.

koja poredjenja...: "sunce koga nemilosrdno przi" "salju dobar vajb" "generalno" umjesto "uopsteno", "pokretac zivog bica" ja sam mislio da ima i mrtvog... "hrane" druga bica... aaaaaaaaa druga ziva bica...zezas li ti nas? :)
 

Back
Top