ISDN Wireless... sta vec...

zoranpetrovic84

Domaćin
Poruka
3.519
Vise pitanja:),bio sam kod prijatelja,treba da se poveze na net,ima neku eksternu kutiju(u nju ide linija i ide jedan telefon i ima usb prikljucak za komp,da li ovo treba direkt u komp?da li je to isdn modem?Ili ima tu jos neko cudo sto ide izmedju kompa i te kutije?ili treba isdn kartica u kompu da postoji?covek je kupio stan i to zatekao,elem,da muka bude jos veca komp(dell laptop) mu je na nemackom jeziku...tako da nista ne razumem.Ja nisam znao da to podesim,nikada nisam radio...sada drugo cudo,usao sam u network conn. i video,sasvim slucajno, i aktivirao bezzicnu vezu i onda je net proradio.ima izgleda unutra wireless karticu...?I u njoj ima podeseno da se "konektuje" na neki 063***-**** ...?Ciji je to broj?Kako to uopste funkcionise?Kako je uspeo da "uhvati" taj broj ili sta vec...?znam da zvuci konfuzno,ali ne znam kako drugacije to da objasnim...
hvala puno!
pozz
 
ok,ima isdn modem ili sta vec u toj kutiji,povezana je sa kompom,kada ubacim usb kaze da ima problema sa naponom ili neku slicnu gresku javlja...mozda zato sto nisu instalirani drajveri na kompu,ili mozda kabl ne valj?Da li postoje neki univerzalni drajveri ili zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca?Gde mogu da se nadju...osim sto se dobijaju uz cd...?Da li u drajverima,softveru,mogu da podesim da ce ide preko jedne(64) ili duple(128) linije...?
 
Nije valjda da si toliki pocetnik i toliko neznas. Ali evo objasnicu ti:

Ti povezes preko isdn modem preko usb-a u racunar. E sad, ako nisi diobio drajvere od modema, moraces da odes na site proizvodjaca, jer tamo sigurno ima. Skines drajvere sa tog sajta i instaliras ih. E sad mozes da biras oces li koristiti jednu ili 2 linije tj. 64 ili 128kbps (ako je 128 onda ti racuna duplo i sate i tel. racun). To biras u podesavanjima od dial up konekcije, tako sto kad ides coonect>properties i tu ces imati priliku da biras.
 

Back
Top