sirenje cirilice

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
bash sam se zamislio kad sam slusao marka bulata pre nekoliko nedelja u biserima
kaze covek - kada udjes u mobilni telefon i vidis opciju SRPSKI, zasto to pise latinicom a ne cirilicom, i gde je razlika izmedju SRPSKI napisan latinicom ili grckim alfabetom....
i covek je u pravu - cirilica je nashe nacionalno pismo....
PISIMO CIRILICOM
 
absonic:
bash sam se zamislio kad sam slusao marka bulata pre nekoliko nedelja u biserima
kaze covek - kada udjes u mobilni telefon i vidis opciju SRPSKI, zasto to pise latinicom a ne cirilicom, i gde je razlika izmedju SRPSKI napisan latinicom ili grckim alfabetom....
i covek je u pravu - cirilica je nashe nacionalno pismo....
PISIMO CIRILICOM

Наравно абсоник... за почетак промени фонт на Твом компјутеру - и ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ - ДА ТЕ ЦЕО СВЕТ РАЗУМЕ ! :razz:
 
absonic:
bash sam se zamislio kad sam slusao marka bulata pre nekoliko nedelja u biserima
kaze covek - kada udjes u mobilni telefon i vidis opciju SRPSKI, zasto to pise latinicom a ne cirilicom, i gde je razlika izmedju SRPSKI napisan latinicom ili grckim alfabetom....
i covek je u pravu - cirilica je nashe nacionalno pismo....
PISIMO CIRILICOM
КАКО РЕКОШЕ ПАМЕТНИ ЉУДИ

БУДИ СРБИН ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ

budisrbin.jpg
 
eremita:
Наравно абсоник... за почетак промени фонт на Твом компјутеру - и ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ - ДА ТЕ ЦЕО СВЕТ РАЗУМЕ ! :razz:

ево, овај пут пишем ћирилицом, али је компликовано да мењам све из корена...
 
Ако Срби уопште желе да ОСТАНУ И ОПСТАНУ КАО НАРОД МОРАЈУ ЧУВАТИ И САЧУВАТИ:

1. ПРАВОСЛАВЉЕ -
2. СВЕТОСАВЉЕ,
3. СРПСКИ ЈЕЗИК, и
4. СРПСКО ПИСМО - ЋИРИЛИЦУ !
 
analiticar:
Latinicu i koristimo da bi nas cijeli svijet razumeo! 8-)

A zasto svet nebi koristio cirilicu da bi smo ga mi lakse razumeli

Da li ti mislis da ce stranac koji nezna Srbski razumeti nesto sto nezna ako mu to napises latinicom. Ja isto tako znam da prepoznam latinicu pa opet ne razumem nemacki.


Ћ
 
Autobus 88:
A zasto svet nebi koristio cirilicu da bi smo ga mi lakse razumeli

Da li ti mislis da ce stranac koji nezna Srbski razumeti nesto sto nezna ako mu to napises latinicom. Ja isto tako znam da prepoznam latinicu pa opet ne razumem nemacki.


Ћ

Mislim da bi ti prvi trebao da naucis Srbski(srpski) i gramatiku srpskog jezika, da te prvo Srbi razumiju.
Da samo izlistam tvoje tri greske iz ovog posta:
nebi
nezna
Srbski

Cirilicno pismo je po nasem ustavu jednako latinicnom, prema tome nema razloga za bilo kakvom diskusijom.
 
eremita:
Ако Срби уопште желе да ОСТАНУ И ОПСТАНУ КАО НАРОД МОРАЈУ ЧУВАТИ И САЧУВАТИ:

1. ПРАВОСЛАВЉЕ -
2. СВЕТОСАВЉЕ,
3. СРПСКИ ЈЕЗИК, и
4. СРПСКО ПИСМО - ЋИРИЛИЦУ !

Ne slazem se sa svim tvojim navodima(tj slazem se samo sa jednim), ali to nije tema ovog topika.
 
jedan moj ortak radio u slovenackoj turistickoj agenciji...znaci slovenackoj...on prica srpski, oni takodje nabadaju...padne im ponekad na pamet, "pa, cekaj...zasto ti ne naucis slovenacki, nego da mi pricamo srpski" ali ne insistiraju na tome...on im odgovori da je to verovatno zato sto nas ima duplo vise nego njih...
tako i mi...glupo je insistirati da svet uci cirilicu, verovatno zato sto u Njujorku ima vise stanovnika nego u Srbiji...
ova tema se ponavlja, i vise je poceo ovaj forum da me smara...dajte ljudi nesto novo...
 
JAZZER®:
Mislim da bi ti prvi trebao da naucis Srbski(srpski) i gramatiku srpskog jezika, da te prvo Srbi razumiju.
Da samo izlistam tvoje tri greske iz ovog posta:
nebi
nezna
Srbski

Cirilicno pismo je po nasem ustavu jednako latinicnom, prema tome nema razloga za bilo kakvom diskusijom.
СРБИН ПИШЕ СРБСКИ
А СРПИН СРПСКИ
 
eremita:
Ако Срби уопште желе да ОСТАНУ И ОПСТАНУ КАО НАРОД МОРАЈУ ЧУВАТИ И САЧУВАТИ:

1. ПРАВОСЛАВЉЕ -
2. СВЕТОСАВЉЕ,
3. СРПСКИ ЈЕЗИК, и
4. СРПСКО ПИСМО - ЋИРИЛИЦУ !
УПРАВО; ТАКО БРАТЕ
Само би додао оно СРБСКИ
 
Нема на чему, али то је већ било, ако чташ дела од Доиситеја Обрадовића(пре него га вук ухватио у врзино коло) и Илије Гарашанина, НАЧЕРТАНИЈЕ видећеш ПРАВО СРБСКО ПИМО.
Могу да ти овдје постујем слике са СРБСКИМ ПИСМОМ до сутра, али ти то већ знаш, нема потребе.
 
Autobus 88:
A zasto svet nebi koristio cirilicu da bi smo ga mi lakse razumeli

Da li ti mislis da ce stranac koji nezna Srbski razumeti nesto sto nezna ako mu to napises latinicom. Ja isto tako znam da prepoznam latinicu pa opet ne razumem nemacki.


Ћ

:lol: divim se vama koji insistirate na ocuvanju samo jednog pisma a pritom cak i ne znate da pisete pravilno.ili jos gore pisete namerno nepravilno i na taj nacin deformisete gramatiku i izgledate nepismeno.
pise se : ne bi ,ne zna ,srpski (zbog glasovne promene i to nema veze sa srpima odnosno srbima). :roll:
a ceo svet ne bi koristio cirilicu jer celog sveta ima mnogo,mnogo vise nego nas.i to ne samo u drzavama nego i gradovima.
dakle,pisite kako god hocete,na cirilici ili latinici,ali pisite pravilno.nemojte se stavljati iznad gramatike jer vam se pojedina glasovna promena ne svidja.
i ova tema je vec bila nebrojeno puta.
 
Njemu, osobi koja ima tri korisnička naloga KiM/BL/Mihailo i koji je nebrojeno puta bio banovan sa svih mogućih foruma nije potrebna osnovna škola-već psihijatrijsko liječenje! Ubi nas čovjek svojim fundamentalističkim shvatanjima!
I na kraju, neko koristi ko šta želi....U našoj zemlji su oficinalna dva pisma i tu je svaka diskusija završena...
 
Ако је тако, ја онда могу да пишем својим писмом, зар не? И нико не може да ми забрани? - А ако би смо применили логику пребројавања, што кад се ради о латиници, видим, многи здушно заговарају и саветују, онда би се можда и код нас у Србији могло закључити да оних који пишу ћирилицу има више, па би онда она могла да постане једино писмо у употреби?
 
Krstic Jeremija:
Ако је тако, ја онда могу да пишем својим писмом, зар не? И нико не може да ми забрани? - А ако би смо применили логику пребројавања, што кад се ради о латиници, видим, многи здушно заговарају и саветују, онда би се можда и код нас у Србији могло закључити да оних који пишу ћирилицу има више, па би онда она могла да постане једино писмо у употреби?

Ne možeš ti nikom uskratit ustavno pravo da koristi ono pismo koje mu odgovara! Meni jednostavno ne odgovara da koristim ćirilicu, ali mi ne pada napamet da je zabranjujem onom kome odgovara.... :roll: :roll: :roll:
Valjda je ovo slobodna zemlja...
BDW. Danas više od 80% intelektualaca - Srba koristi latinicu, dok je ćirilica pismo ljudi srednjeg ili nikakvog stupnja obrazovanja :roll: :roll:
 
a zasto je tako, a majstore?
zar ne bi trebalo da bude obrnuto?!
koliko sam ja shvatio, ti hoces da kazes да глупи људи користе ћирилицу, а паметни латиницу
 
eremita:
Ако Срби уопште желе да ОСТАНУ И ОПСТАНУ КАО НАРОД МОРАЈУ ЧУВАТИ И САЧУВАТИ:

1. ПРАВОСЛАВЉЕ -
2. СВЕТОСАВЉЕ,
3. СРПСКИ ЈЕЗИК, и
4. СРПСКО ПИСМО - ЋИРИЛИЦУ !


Svaka čast brate!
1 0 0 % si u pravu!
Bog ti pomogao!
 
analiticar:
Ne možeš ti nikom uskratit ustavno pravo da koristi ono pismo koje mu odgovara! Meni jednostavno ne odgovara da koristim ćirilicu, ali mi ne pada napamet da je zabranjujem onom kome odgovara.... :roll: :roll: :roll:
Valjda je ovo slobodna zemlja...
BDW. Danas više od 80% intelektualaca - Srba koristi latinicu, dok je ćirilica pismo ljudi srednjeg ili nikakvog stupnja obrazovanja :roll: :roll:
Sramno je da neko cija je osnova cirilica tako govori o svojoj azbuci.Ne secam se da je bilo koji Kinez rekao da koristi latinicu !!!!!!Posebno ne da to rade intelektualci !!!!!
Sta bi recimo rekli oni koji pricaju svahili jezikom?
Nauci se ti prvo svoje tradicije pa se onda baci na Coca -colu
 

Back
Top