RASPAD JUGOSLAVIJE

vzeoy7y9:
Sta mislite!, posle drugog svetskog "RATA" (umesto komunizam) ,da je Kraljevina Jugoslavije: Vladala njom, dali bi se Jugoslavija, RASPAL?!!!

Mislim da ne bi bilo Jugoslavije kakva je bila poslije Drugog svjetskog rata, a uostalom i bolje je ne pricati o tome sta bi bilo kad bi bilo, vec gledati kako ovo sto je bilo i sto jeste dovesti do nekog srecnijeg kraja...
 
analiticar:
Raspala bi se jer Jugoslavija predstavlja Frankenštajna napravljenog u srcu Evrope...
Necu da komentarisem temu, ali da li bi mogao da preciziras sta podrazumjevas pod "Frankenstajnom napravljenim u srcu Evrope", tj da li mozes da objasnis ovu tvoju odrednicu

(P.S.vjerovatno si mislio na frankenstajnovo cudoviste ili kako ga neko naziva Golijata, jer u knjizi Frankestajn je bio doktor koji ga je napravio)
 
Mislim da je sve to sada nebitno, sta bi bilo kad bi bilo????? Mislim da konacno trebamo da se okrenemo ka buducnosti, a ne stalno da razmisljamo o proslosti, i o tome sta bi bilo da smo ovako sta bi bilo da smo onako uradili. Ali i da je ostala Kraljevina SHS mislim da bi se sve jedno Jugoslavija raspala isto onako kako je i nastala. Velika greska je bila uopste sto je i pravljena, danas su na kontu toga Hrvati i dobili nezavisnu drzavu, to je bio pogresan potez kralja Aleksandra.
 
U pravu si, diretore/Jazzer! Suviše su velike kulturne i civilizacijske razlike među narodima nekadašnje SFRJ da bi živjeli u istoj državi.. Pa vidiš da dva dijela istog naroga (Srbijamci i Crnogorci) čine gluposti...a uzmi u obzir još i Hrvate, Slovence, Makedonce, pa različite vjere...
 
analiticar:
Raspala bi se jer Jugoslavija predstavlja Frankenštajna napravljenog u srcu Evrope...
"analiticar"jeste da bi se raspala, ali ne na ovaj "nacin", ako su Hrvati, Slovenci i druge republike bivse Jugoslvije, hteli da se iz-clane, prvo bi morali, Srbiji da isplate dugove za koje je Srbija ulozila da ih u dva (2) rata oslobodi...
 
vzeoy7y9:
"analiticar"jeste da bi se raspala, ali ne na ovaj "nacin", ako su Hrvati, Slovenci i druge republike bivse Jugoslvije, hteli da se iz-clane, prvo bi morali, Srbiji da isplate dugove za koje je Srbija ulozila da ih u dva (2) rata oslobodi...

Pa, mi smo ispali naivni vjerujući u bratstvo i jedinstvo...Oni ne. Hrvati su od samog formiranja Kraljevine SHS pokazivali otpor toj državi... :?
 
analiticar:
U pravu si, diretore/Jazzer! Suviše su velike kulturne i civilizacijske razlike među narodima nekadašnje SFRJ da bi živjeli u istoj državi.. Pa vidiš da dva dijela istog naroga (Srbijamci i Crnogorci) čine gluposti...a uzmi u obzir još i Hrvate, Slovence, Makedonce, pa različite vjere...
vidim da simpatises (Jazzer)ov komentar, nema izvinjenje, da su svi drugi krivi, na zivot nekoliko stotine hiljada nevinih Srba i drude nacionalnosti, "bez ikakve nahnade ratnog zlocina nad pomenute zrtve", da Hrvatska i slovenija ustanove svoje drzave, a drugo je ,sto su prekrsili ugovore iz dva (2) rata potpisani sa Srbijom...
 
analiticar:
U pravu si, diretore/Jazzer! Suviše su velike kulturne i civilizacijske razlike među narodima nekadašnje SFRJ da bi živjeli u istoj državi.. Pa vidiš da dva dijela istog naroga (Srbijamci i Crnogorci) čine gluposti...a uzmi u obzir još i Hrvate, Slovence, Makedonce, pa različite vjere...

Pa to sam i htio da komentarisem sa tobom.
Ako pogledas i njemacka drzava je stvorena od strane razlicitih germanskih plemena(vodili su bitku i protestanti i katolici), ima i Luzickih Srba(slavenskog porijekla), cak se i dan-danas ne podnose medjusobno njemacke republike ali jos uvijek traju.
Da ne pricam o Svajcarskoj i najmanje cetiri "jezicki opredjeljena" naroda.
Meni se cini mi da je Frankestajn imao vise "svojih dijela" po Evropi samo sto su neka uspijela, a neka nisu.
Mada ovo sto ja sad pricam bi bila sasvim druga tema, pa necu da nastavljam ovdje.
 
pricati sada kako i zasto se dogodio raspad yuge
postaje pomalo i zamorno i deplasirano
medjutim politicari u srba moraju imati
u vidu sledece i da ne zaborave trebace im
znaci pre nekih osamdesetak i kusur godinica
srbi su seli za kockarski sto sa bivsim i sadasnjim
komsijama i igrali sa njima laganica partiju
koja je trajala sedamdesetak godinica
srbi su se ponasali ko pijani milijarderi i
boli chipove za sebe i njih
kada je ponestalo zhetoncica
komsije su laganica stale na
kochnicu izvrnuli pijanim
srbima preostale shuplje
dzepove i pozvale gorile
da ih izbace iz casina
epilog je poznat
 
JAZZER®:

Pa to sam i htio da komentarisem sa tobom.
Ako pogledas i njemacka drzava je stvorena od strane razlicitih germanskih plemena(vodili su bitku i protestanti i katolici), ima i Luzickih Srba(slavenskog porijekla), cak se i dan-danas ne podnose medjusobno njemacke republike ali jos uvijek traju.
Da ne pricam o Svajcarskoj i najmanje cetiri "jezicki opredjeljena" naroda.
Meni se cini mi da je Frankestajn imao vise "svojih dijela" po Evropi samo sto su neka uspijela, a neka nisu.
Mada ovo sto ja sad pricam bi bila sasvim druga tema, pa necu da nastavljam ovdje.

E, njih je brate u zajednici održala ne ljubav, već interes...Kada Njemac ili Švajcarac dođu kući sa plaćom od nekih 3000 eura, odnosno 2000 franaka, on se može posvetiti sebi i svojoj porodici, intimi.
A pogledaj Beograd i Podgoricu npr. Prosječna plaća u Bg oko 22000 dinara, u PG oko 250 eura...
Ljudi su isfrustrirani i onda svoje nezadovoljstvo ispoljavaju vodeći nepotrebne političke konfrontacije... :roll:
 
panther:
Mislim da je sve to sada nebitno, sta bi bilo kad bi bilo????? Mislim da konacno trebamo da se okrenemo ka buducnosti, a ne stalno da razmisljamo o proslosti, i o tome sta bi bilo da smo ovako sta bi bilo da smo onako uradili. Ali i da je ostala Kraljevina SHS mislim da bi se sve jedno Jugoslavija raspala isto onako kako je i nastala. Velika greska je bila uopste sto je i pravljena, danas su na kontu toga Hrvati i dobili nezavisnu drzavu, to je bio pogresan potez kralja Aleksandra.
kako mislte da nije bitno? ...da je Jugoslavija bila Kraljevina, USA-NATO ne bi je bombardovali, ovako na ime komunizama ,za njihov nezavisnost, Zapad je reskirao Svetsku bezbednost, a pomenute republike za njihovo oslobodjenje ,Srbiji nisu platile ratnu ostetu.
 
Бл:
Ма заборави ЈУЛИИИИИИИИИИИИИИИ
тј.Југославијууууууууууууууууууу
Коме то треба када имамо наш СРПСКИ производ
ВЕЛИКУ СРБИЈУ
BL, To nije to ,republike koje su dobile nezavosnost na ime S.Milosevica i konunisticku mafije, Zapad treba da snosi odgovornost, a po tom ce se resavati granice Velike Srbije!!!
 
Бл:
Ма Границе СРБИЈЕ се занју.,
ЗАПАД. КАРЛОБАГ,КАРЛОВАЦ,ВИРОВИТИЦА
ИСТОК. ЕПИР, ВАРДАРСКА СРБИЈА
Bl, ja vas razumem, ali moja tema o Kraljevini i postanak ,komunistike mafije, je maslo Jaltanske zavere gde je Zapad tada i sada odigrao veliku ulogu da Srbiju razjedini, a zlocinci da dobiju ono sto ih ne pripada...
 
То је тачно, запад је поклонио титу југославију, Партизани нису могли победити четнике, али су их зато савезници издавали и предавали титистима.

Смрт Димитрија Љотића

Пошто су били разоружани од стране савезника, добровољци који су прешли на територију Аустрије смештени су у логор Ветриње. Тамо су остали све до 23. маја 1945. године, када је британска војна команда наредила пребацивање добровољаца на територију Италије и припајање главнини снага СДК. Старешине СДК су ово наређење прихватиле па су се добровољци сутрадан, 24. маја, укрцали на британске камионе. Колона је прошла кроз Клагенфурт, да би јужно од тога града пристигли на железничку станицу Марија Еленд. Тамо су се добровољци из камиона пребацили у железничке вагоне. Официри су били смештени у вагон путничке класе, а војници у сточне вагоне. Сточни вагони били су по укрцавању добровољаца затворени са спољне стране. Када је композиција кренула, из наоко пустих зграда излетела је група од четрдесетак партизана и за трен ока овладала путничким вагоном. Тако је за моменат цео транспорт био у рукама партизана. Овакав поступак партизани су, у договору са Британцима, понављали више пута, све док се цифра заробљених није попела на 3.000 добровољаца, 12.000 словеначких домобрана и њихових породица и 250 четника Павла Ђуришића. Из ових вагона успео је да побегне једино Владимир Љотић, син Димитрија Љотића, који се вратио у логор Ветриње увече, 26. маја. Сутрадан је издају Британаца саопштио представницима Словеначког народног одбора. Они су касније обавестили Краљевске Југословенске намеснике у Риму....................................
 
Бл:
То је тачно, запад је поклонио титу југославију, Партизани нису могли победити четнике, али су их зато савезници издавали и предавали титистима.

Смрт Димитрија Љотића

Пошто су били разоружани од стране савезника, добровољци који су прешли на територију Аустрије смештени су у логор Ветриње. Тамо су остали све до 23. маја 1945. године, када је британска војна команда наредила пребацивање добровољаца на територију Италије и припајање главнини снага СДК. Старешине СДК су ово наређење прихватиле па су се добровољци сутрадан, 24. маја, укрцали на британске камионе. Колона је прошла кроз Клагенфурт, да би јужно од тога града пристигли на железничку станицу Марија Еленд. Тамо су се добровољци из камиона пребацили у железничке вагоне. Официри су били смештени у вагон путничке класе, а војници у сточне вагоне. Сточни вагони били су по укрцавању добровољаца затворени са спољне стране. Када је композиција кренула, из наоко пустих зграда излетела је група од четрдесетак партизана и за трен ока овладала путничким вагоном. Тако је за моменат цео транспорт био у рукама партизана. Овакав поступак партизани су, у договору са Британцима, понављали више пута, све док се цифра заробљених није попела на 3.000 добровољаца, 12.000 словеначких домобрана и њихових породица и 250 четника Павла Ђуришића. Из ових вагона успео је да побегне једино Владимир Љотић, син Димитрија Љотића, који се вратио у логор Ветриње увече, 26. маја. Сутрадан је издају Британаца саопштио представницима Словеначког народног одбора. Они су касније обавестили Краљевске Југословенске намеснике у Риму....................................
BL, sve mi je jasno, samo ja bi zamolio Srbe koji su dobro naobrazovani ,da na ovom forumu, neprkidno objasnjavaju Srpskom Narodu da je Zapad ovog i onog puta nasadio nas narod ,za high treason Srpskog naroda, sve dok nam ne vrate oduzete zemlje ,nikako im se nesme dati mira!!!
 
Ja ne mislim tako.Posle izgon Austruugarsku, Kraljevin Srbije,po odredjenim ugovorima postala je Kraljevina Srba,Hrvata i Slovenaca, a potom se pretvara u Kraljevinu Jugoslavije.
posle april 6/1941, Nemacka sila osovina Jugoslaviju deli slicno Bill Klinton world Order bombardovanje Srpske zemlje.
1943 u Jalti SAD,Britanija i Sovietski savez, u Jalti donose odluku,umesto da se Kraljevina Jugoslavije vrati na Vlast, oni u postavlja na vlat zlocinca Josipa Broza Titovicha, kojij je za 50 godine vladavine u Jugoslaviju ,vecu stetu nacinio Srbiji, nego Turci sto su za 5 vekova.
Posle pad Berlinskog zida, Jugoslavija je Zapadu bila trn u "oko" pa su na ime S.Milosevica ,poceli da podgovaraju Slovence i Hrvate ,da se rese bivse Jugoslavije, sto im je i poslo za ruku, medjutim, nisu se nadali da u Jugoslavenske republike, ce morati da uvedu na stotinu hiljada Muhagajdin i Al Qaeda verski ratnika,samo da bi pobedili Srpsku nacionalnu odranu, pa su na taj nacin srusili pravnu drzavu...
 

Back
Top