Ptičiji grip

Ma sad se svi setili da postoji pticiji grip, a on je postojao i ranije nego onda nismo obracali paznju na to.
Sanse da taj virus mutira i predje na coveka po mom misljenju su veoma male :)
 
Ptičji grip postoji, ali...
Još uvijek nisam čula da je jedno milionče populacije umrlo od ptičjeg gripa kao što "optimisti" najavljuju.
Zna se da svaki dan u Americi umre nekoliko desetina hiljada ljudi, što od nepoznatih uzroka, što od droge, a što od gladi. Pa opet niko o tome ne piše, niti se diže fama.
A prošle godine umre 15 ljudi u milionskoj Kini i okrivi se antraks i proglasi se opasnost od moguće pandemije.
Mislim da ima dosta i u marketinškom potezu, tj. propagandi, jer svjesni smo da Kina iz godine u godinu uveliko osvaja Evropu i evropsko tržište. (otkada je "epidemija" ptičjeg gripa iz Kine se više ne kupuje ni alat!!!). Pouzdano znam i da je Kina odgovorna za ogroman porast cijene čelika u Evropi i seljenja evropskih koncerna na tlo Dalekog Istoka, te gašenja brojnih čeličana.
Možda je ovo samo odgovor i namjera da se Kina natjera da "stane na loptu".
 
Ovaj... Ptichiji grip i ostale bolesti me ne zanimaju. Smorim se kad cujem neke babe kako lupetaju gluposti u autobusu o tome kao i svaki normalan covek.

Moje misljenje o tom gripu je sledece: Pomru svi kinezi i svi ostali od kine do Srbije. Onda grip umre od ciroze jetre.
 

Back
Top