EKUMENIZAM

EKUMENIZAM

  • DA,TO JE NASUŠNA POTREBA

  • NEMAM NIŠTA PROTIV

  • NE ZNAM

  • NISAM ZA EKUMENIZAM

  • NE ZNAM ŠTA JE TO

  • JERES


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaki vid religije i posvećenosti nekom je negativna stvar! Ispiranje mozga, manipulacija masama i veliki biznis. Stada i čobani. U slučaju ekumenizma, stado i čoban. U svakom slučaju ne valja. U bolnice sa stadima (stadom), a u zatvore sa čobanima (čobanom).
 
Наравно да је ЈЕРЕС

Јули/Август 1983 – Свети Синод Руске Заграничне Цркве, на челу са (Светим) Филаретом ("Исповедником"), изриче:

"Онима који нападају Цркву Христову учећи да је Црква Христова подељена на такозване "одељке" који се разликују у доктрини и начину живота, или да Црква не постоји видљиво, него ће бити оформљена у будућности када се сви "одељци" или секте или деноминације и чак религије уједине у једно тело; и који не разликују свештенство и свете тајне Цркве од оних код јеретика, него кажу да су крштење и евхарастија јеретика подобни за спасање; стога, онима који знајући држе заједницу са овим горепоменутим јеретицима или који заговарају, шире или бране њихову нову јерес екуменизма уз предтекст братске љубави или наводног уједињења подељеног Хришћанства, АНАТЕМА! "
 
i da zaboravih-Bog da im oprosti(Pomiluj ih Bozhe po velikoj milosti svojoj i spasi ,blagi,dushe njihove...) i da ih unishti (ANATEMA-o jeah!!!)
 
Гласао сам за опцију NISAM ZA EKUMENIZAM јер мислим да је "исувише дуго српски народ тражио светло тамо где сунце залази" (из беседе Оца Јустина која је јака до бола и биће једном овде презентована). Дакле нема шта ми да тражимо са католицима и протестантима који су ионако у својим земљама све слабији. А и наше православно хришћанство треба редефинисати у правцу паганске традиције и архетипа јер прво је наша изворна култура, а друго је нешто што је наука (К.Г. Јунг) доказала да постоји. Уосталом, православље је постојало и пре хришћанства.
Не могу да гласам за опцију да је екуменизам ЈЕРЕС, јер по мени јерес је нешто позитивно - то је упитаност о томе како свет функционише и довођење у питање сваке догме, свега што сами нисмо утврдили - дакле ниво четири на скали Скота Пека коју је овде поставио Кроу.
"Свет се развија једино у функцији јереси, у функцији онога што одбацује садашњост, наоко постојану и необориву. Само јеретици откривају нове елементе у наукама, уметности, друштвеном животу. Само су јеретици вечни фермент живота."
Е. Замјатин, Ми други
 
Duh Sekire:
Гласао сам за опцију NISAM ZA EKUMENIZAM јер мислим да је "исувише дуго српски народ тражио светло тамо где сунце залази" (из беседе Оца Јустина која је јака до бола и биће једном овде презентована). Дакле нема шта ми да тражимо са католицима и протестантима који су ионако у својим земљама све слабији. А и наше православно хришћанство треба редефинисати у правцу паганске традиције и архетипа јер прво је наша изворна култура, а друго је нешто што је наука (К.Г. Јунг) доказала да постоји. Уосталом, православље је постојало и пре хришћанства.
Не могу да гласам за опцију да је екуменизам ЈЕРЕС, јер по мени јерес је нешто позитивно - то је упитаност о томе како свет функционише и довођење у питање сваке догме, свега што сами нисмо утврдили - дакле ниво четири на скали Скота Пека коју је овде поставио Кроу.
"Свет се развија једино у функцији јереси, у функцији онога што одбацује садашњост, наоко постојану и необориву. Само јеретици откривају нове елементе у наукама, уметности, друштвеном животу. Само су јеретици вечни фермент живота."
Е. Замјатин, Ми други


Slazem se delimicno sa tobom, nego da te pitam kakav to Avatar koristis :)
Mislim jin i jang pa ti hexagrami Ji Djing hm interesantno...
Kao sto sam vec i rekao ljudi sve izvrcu i na taj nacin manipulisu mase i to svesno cime ih na najlaksi nacin tako kontrolisu Hriscanstvo je u izvornom smislu bio jedan pokret ,a to sto sada postoji vise njegovih oblika dokazuje ovo sto sam vec spomenuo steta je sto u Bozije ime to cine jer Bog je samo jedan iz tog razloga sam i glasao za EKUMENIZAM
BL imas li ti covece svoje misljenje ili mora uvek neko da ti predhodno sazvace kako bi ti imao neki stav????
 
jomini:
Svaki vid religije i posvećenosti nekom je negativna stvar! Ispiranje mozga, manipulacija masama i veliki biznis. Stada i čobani. U slučaju ekumenizma, stado i čoban. U svakom slučaju ne valja. U bolnice sa stadima (stadom), a u zatvore sa čobanima (čobanom).
Nemoj tako. Ja baš gotivim našeg Mladog Čobana i njegove ovce. :oops: :D
 
Duh Sekire:
Гласао сам за опцију NISAM ZA EKUMENIZAM јер мислим да је "исувише дуго српски народ тражио светло тамо где сунце залази" (из беседе Оца Јустина која је јака до бола и биће једном овде презентована). Дакле нема шта ми да тражимо са католицима и протестантима који су ионако у својим земљама све слабији. А и наше православно хришћанство треба редефинисати у правцу паганске традиције и архетипа јер прво је наша изворна култура, а друго је нешто што је наука (К.Г. Јунг) доказала да постоји. Уосталом, православље је постојало и пре хришћанства.
Не могу да гласам за опцију да је екуменизам ЈЕРЕС, јер по мени јерес је нешто позитивно - то је упитаност о томе како свет функционише и довођење у питање сваке догме, свега што сами нисмо утврдили - дакле ниво четири на скали Скота Пека коју је овде поставио Кроу.
"Свет се развија једино у функцији јереси, у функцији онога што одбацује садашњост, наоко постојану и необориву. Само јеретици откривају нове елементе у наукама, уметности, друштвеном животу. Само су јеретици вечни фермент живота."
Е. Замјатин, Ми други

Ne znam dali misliš Oca Justina Popovića. Ako na njega misliš, ako si ga čitao, kako možeš da napričaš ovoliko gluposti. Kakvo je to pravoslavlje postojalo pre hrišćanstva, i šta, uopšte, znači taj pojam za pravoslavne, recimo Srbe, ako nije u neposrednoj vezi sa pojmom hrišćanstvo.
Drugo, ono o paganstvu. Zar je Sveti Sava uložijo onoliki trud, da iskoreni paganstvo u Srbiji, zato da bi se mi opet vraćali na to.
Srbi, uostalom, i imaju slave, iz razloga da se to njihovo tradicionalno paganstvo artikuliše i na kraju potpuno isčezne, inače , čemu onda uopšte hrišćanstvo.

Što se tiče ekumenizma, u smislu sveopšteg jedinstva hrišćanskih crkava, pre svega tri glavne, mislim da je nemoguć zbog razlika koje su nepremostive.
Jedna od glavnih je uvodjenje nove dogme od strane rimske crkve, tzv. sveto četvorstvo, što znači da Sveti duh ishodi i iz Sina, što je u totalnoj suprotnosti sa ortodoksnim shvatanjem troipostasne ličnosti Boga Oca dakle Otac, Sin i Sveti duh.
Mislim da zapadne crkve, koje su inicijatori ovoga, i nemaju neku iskrenu želju za stvarnim jedinstvom, već imaju za cilj izazivanje nesuglasica u samim pravoslavnim zemljama oko toga, i samim tim dovodjenje sebe u dominantniji položaj u istim.
 
jomini:
Svaki vid religije i posvećenosti nekom je negativna stvar! Ispiranje mozga, manipulacija masama i veliki biznis. Stada i čobani. U slučaju ekumenizma, stado i čoban. U svakom slučaju ne valja. U bolnice sa stadima (stadom), a u zatvore sa čobanima (čobanom).

DEFINITIVNO!
 
BL sta ces da radis ako se sutra Pravoslavne Crkve na celu sa Srpskom ujedine sa Katolickom oces li i tad da pricas kako je to jeres ili ces da promenis misljenje.

Nemogu se ujedinjavati tri najvece hriscanske crkve zato sto postoje samo dve,Pravoslavna i katolicka a sto se tice protestanata prvo nek se oni dogovore sa katolickom crkvom od koje su i ponikli.
 
Vagrant:
BL sta ces da radis ako se sutra Pravoslavne Crkve na celu sa Srpskom ujedine sa Katolickom oces li i tad da pricas kako je to jeres ili ces da promenis misljenje.

Nemogu se ujedinjavati tri najvece hriscanske crkve zato sto postoje samo dve,Pravoslavna i katolicka a sto se tice protestanata prvo nek se oni dogovore sa katolickom crkvom od koje su i ponikli.
Ако се уједини СПЦ са РКЦ а НЕЋЕ СИГУРНО ја ћу да останем ПРАВОСЛАВАЦ јер неће све Владике то прихватити.
КАТОЛИЦИ СУ ЈЕРЕТИЦИ какви бре Хришћани доста више лупања
 
Бл:
Ако се уједини СПЦ са РКЦ а НЕЋЕ СИГУРНО ја ћу да останем ПРАВОСЛАВАЦ јер неће све Владике то прихватити.
КАТОЛИЦИ СУ ЈЕРЕТИЦИ какви бре Хришћани доста више лупања
Onda svaka cast,postujem one koji ostaju pri ranije izrecenim stavovima
 
Vagrant:
Onda svaka cast,postujem one koji ostaju pri ranije izrecenim stavovima
Мораш да схватиш, да су католици данас толико далеко од ИСТИНЕ ПРАВОСЛАВЉА да је то страшно. На почетку када су отапли од ХРИСТА И ПРАВОСЛАВЉА то је била веома мала разлика више политичка, али данас константним отпадањем и јереси су толико далеко да су у рангу муслимана.
Како рече отац Јоил ,није цитат: ТО ЈЕ НАЈВЕЋИ УДАР НА ПРАВОСЛАВЉЕ извршен од стране МАСОНА
 
jomini:
A zašto su Masoni protiv Pravoslavlja?
Зато што су слуге антихриста , зато што све вредности ПРАВОСЛАВЉА код њих је на 100 месту. Зато што им није битна вера, зато што их је ватикан створио, тачније поримо-католичени Јевреји у врху Ватикана.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top