Pomoc u obradi video materijala

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Pozdrav svima koji ovo citaju. Ja sam tezak amater po pitanju obrade video materijala, ali me zanima brzo uputstvo kako da u nekom video klipu, npr. ubacim strelicu koja pokazuje neki objekat? Svi ste bar jednom odgledali jednu epizodu "Bau Bau" emisije na BK. Videli ste i klipove koje prikazuju. E onakve strelice koje se tamo pojavljuju, na takve strelice mislim.
 
STrasno sta ti covek preporucuje
Uzmi after efect to je program za post produkccij a da bi uradio strelicu potrebno je da napravis layer
u foto shopu i da mu pozadina bude transparentna(providna)
a to se inace zove alfa kanal i onda radis takve stvari tj. lepis slike jedne preko dtuge i dobijas efekat
ako se razumes koliko toliko u fotoshop onda ces znati posto je rad sa klipovim u postprodukciji isto kao rad sa layerim u photoshopu!
 
Dizem temu jer mi stvaaaarno treba pomoc .
Preko Movie Makera pocela sam praviti video klip koji se sastoji iz slika Foruma ciji sam clan .
U glavnom isplanirala sam video klip koji se sastoji iz djelova nasih postova , avatara , u pozadini muzika . I sve ok , sve super , medjutim na slikama koje sam iskombinovala tekst kopiranih postova se ne vidi , nekako je slika previse mutna SLOVA SE NE VIDE Jel mogu ja to nekako da izostrim da se vidi sta je napisano .Gdje grijesim ??
 

Back
Top