Zavesa

Pa sve zavisi kako mi se dopala predstava. Ako mi se dopala, ja imam zelju da zavirim kod njih u garderobu i vidim njihove zadovoljne osmehe. Pozelim da ih sretnem u foajeu i cestitam im. A ako mi se nije dopala, onda pozelim da im dam svoj komentar i sta bih ja promenila :)
 
Pa verovatno je i njima slicno tj. sve zavisi da li je to premijera ili neka predstava koja je godinama na repertoaru. Verovatno i oni "citaju" publiku tokom predstave. Naravno, zavis i od njihovog privatnog zivota, da li imaju nekih svojih briga ili su bas tada presrecni zbog necega...
U osatlom, mislim da ce nam Nikoll najbolje dati odgovor na ovo :)
 
Mozda ce i Nikoll da da odgovor ovde, ali i posle fantasticnih ovacija posle predstava nije nimalo retka slika da vidis glumca, a neretko i pisca komada (mene), kako prosto neka nemilosrdna patnja stupa sada na scenu, na svu srecu iza zavese. Ovakvi momenti nisu bili retki, pogovoto ne onda kada sam ocekivao razumevanje tragicne uloge, a naisao na gromoglasni aplauz kako je to bilo savrseno izvedeno.
Jeste, bilo je, slazem se, ali zasto se niko nije osetio pogodjenim i cutke napustio salu?
Neretko je vladala i takva atmosfera dok sam ja radio u Norveskoj, posle sjajne predstave iza scene niko ni sa kim ne razgovara, svi kao da su upali u neki samo svoj svet i samo ta beskrajna tisina okolo. Nikada ih nisam pitao o cemu razmisljaju, samo sam video da se svako od njih vratio sebi.
 
Pa rekoh, ko zna sta je svakom u glavi, koje ga misli more... a mozda se samo prepusta utiscima i dozvoljava sebi vremenski prostor da izadje iz koze svoje uloge, i vrati se u svoju sopstvenu.
 
Dont_Break_The_Oath:
Mozda ce i Nikoll da da odgovor ovde, .

e stvarno danas sam svratila i pokusala dva puta da napisem tekstic i zavrsila ga u formi romana...hhha...i kada sam posle htela da ga pregledasm pre slanja on se ublokirao.....i tako dva puta e ne mogu vise danas...pisem sutra na ovu temu sada jurim dalje...
poljubac svima
 
Malo cu vam otkriti... "moje" tj "nase" predstave uvek se zavrsavaju VELIKIM aplauzom... i mogu vam svima reci da im taj aplauz daje dobro raspolozenje, dobru zezu i odlicno druzenje posle predstave. Za vecinu tek kasnije stizu problemi i licni, privatni zivot.... Neki od njih su stvarno odlicni a neki mogu da budu vrlo neprijatni..... ima tu mnogo prica i pricica... ja sam u tom poslu vec 10 godina i svega i svacega sam se naslusala i nagledala.... ali sve ruzno prodje.. a ono lepo... zauvek ostaje...
E da svaka cast i piscima da njih nije nebi bilo dobrih tekstova....
 

Back
Top