Najbolji TAXI u gradu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
klepio bi da sam kooče od jooče........klepio ja njega....vozio me na pogrešnu lokaciju...iako sam mu 3 poota rekao i kuda da vozi i gde idem......nisam hteo da me vraća gde sam rekao....i nisam hteo da mu platim tamo gde me je dovezao pogrešno...nisam ja tu krenuo..........ma mislio sam šta ima veze koji je taxi....a posle izađem i uzmem pink...sve pohvale...čisto...brzo...sve....nema veze sa jerotjem...al stvarno...poslednjih meseci su odlični...

Vojnicka disciplina veruj mi. Ja bi je jos poostrio da se ja pitam !
 
icons.gif
 
Citam, ovi neregistrovani opet najavili strajk ali ovoga puta na Brankovom mostu koji je i onako preopterecen zbog starog zeleznickog. Divljaci rade samo-tako. Nikad vise Alfa-taksija nije bilo. Naprimao ih je ihahaj. Nocas sam gledao samo Alfe spartaju gradom. Jure kvaku. Ni Gold ne zaostaje. Pazite kod koga sedate da ne bude "ovi taksisti lopovi".......
 
Kaze koleginica, opet danas strajk taksista. Uz kisu-bice prava zurka.
Bojim se da ce jednog dana navuci bes gradjana i da ce svi koji stoje zaglavljeni u saobracaju jednom takvom prilikom da izadju iz kola i da pocne opsta tuca...
 
Odmah da kazem da se ova prica ne odnosi na sve beogradske taxiste, daleko bilo, i da se nadam da ce se javiti neki sa pricama drugacijim od ove, a mozda i neki taxista.
Elem, danas sam se oko 15 casova vracala sa Buvljaka. Stajla sam u guzvi u zadnjem delu busa 7A, kada je neko rekao da se otvori prozor, jer jednoj zeni nije dobro. Svi smo se okrenuli i videli zenu na zadnjem sedistu, mrsavu, pognute glave. Zena koje je sedela pored nje je rekla da je ovoj pao secer. Putnici su brzo reagovali:idea:, jedna zena je nasla kesicu secera iz kafica u torbi, drugi vodu, svi smo gledali u zenu, koja je polako uzimala secer i pila vodu.
Medjutim njeno stanje nije bivalo bolje, naprotiv.
Stanicu pre Zelnog venca izasle smo iz busa : ta zena, jos 2 gospodje, jedan gospodin i jedan decko.
Prisli smo joj dok se ona drzala za ogradu. Ja sam je pitala gde stanuje i da li da zaustavim taxi, rekla je da stanuje na Novom Bg., sto znaci da je tek posla u grad.
Decko se setio da zovne taxi mobilnim, Gospodin i ja smo stali na mesto gde se racvaju ulice i pokusavali da zaustavimo taxi, pa ko pre dodje.
I sad dolazi ono zbog cega pisem : zaustavila sam 2 taxija, otvorili su vrata i kada su culi da zeni nije dobro, zatvorili ih su i otisli svojim putem.
Da im nisam naglasila da zeni nije dobro mozda bi mislili da se napila ili da je narkomanka, ali ja sam im lepo rekla. Ni pokusaji gospodina koji je stao na drugu poziciju nisu bolje prosli.
Zeni je bivalo sve losije i losije,:( da je ove dve nisu drzale pala bi, pa su njih troje : 2 zene i decko odlucili da zovnu hitnu pomoc koja je na kraju stigla i zena je zbrinuta.
Posle svega nisam mogla da dodjem sebi, kada sam pitala gospodina zasto su taxisti odjurili svojim putem, on je rekao da je to zato da ne bi morali da daju neku izjavu ? Ne znam kome i kakvu, ali ne bi im propao posao zbog toga.
Znam da je posao taxi vozaca tezak, svako moze da ti udje u kola, bilo je ubistava i sl., ali nije mi jasno kako neko moze da ignorise osobu koja je u nevolji :confused:
Da nije sve tako crno govori podatak da je jedan taxista prihvatio da vozi zenu, to je verovatno bio onaj koji je primio poziv, ali u medjuvremenu je pozvana hitna. Ovo nisam utvrdila, jer smo se posle odvozenja zene rasturili svako na svoju stranu, ja sa velikom gorcinom.:x
Svakome od nas moze da se dogodi da padne na ulici, bilo da se oklizne, bilo da mu se slosi i sta onda ?
Zao mi je sto nisam zapisala brojeve taxija i njihovih udruzenja, ali prece su bile druge stvari.
U najmanju ruku bih te podatke stavila u novine i izvestila udruzenja da nisu hteli da stanu. Cak i da su pozvani od neke druge stranke, to su morali, a stranku je mogao da preuzme neko drugi.
Zgrozena sam ponasnjem ove dvojice:twisted::twisted: i ponosna na Beogradjane:D. Svi smo se trudili da pomognemo zeni i u busu i posle toga, a da se tu naslo pet drugih ljudi verovatno bi isto reagovali.
Pre dobrih 15-tak godina i ja sam se jednostavno onesvestila na ulici:roll:, posla sam na ispit nisam jela, nisam spavala skoro celu noc, samo mi se smracilo pred ocima.
Sledeca slika...
Videla sam 2 zene iznad sebe, pitale su me kako se zovem, koliko mi je godina i sl., odjednom su mi nasli neku stolicu, jedan gospodin me uveo u bus sve vreme bio uz mene dok mi nije prosla kriza, tako da sam sama dosla od stanice do kuce.8-)
Vozite li se taxijem ?
Ako su taxisti pricljivi ispricajte im ovu pricu i pitajte da li bi oni stali ili samo zatvoril vrata i prosisali svojim putem ?
 
Obicno se vozim taksijem do gajbe kad dodjem tamo pa cem da pitam taxistu. Mada istina je ako nekoga dovezes u pijanom stanju ili u teskom zdravstvenom stanju duzan si da das podatke svoje i ukoliko znas podatke povredjene osobe, mada je to primer 1 u milion slucaja da taxista zna nesto o tim osobama.

Sa druge strane razmisljaju neki barem sta cu da mi se onesvesti ili povrati ili u krajnjem slucaju umre u mom vozilu jednostavno nece da imaju ulogu u tako necemu s toga i nece da prihvate voznju.... Mada desavalo mi se da vidim kako odbija taksista momke koji su pijani. Tacnije dovjica komiranih drze jednog u tesko alkoholisaniom stanju, i racunaju ko zna sta ce biti, prebiceme, ubice me, nece platiti i tako nesto i stoga odbijaju voznju.

Bas cem vidim kad se budem vozio da pitam taxistu....
 
Zao mi je sto nisam zapisala brojeve taxija i njihovih udruzenja,

I shta bi onada bilo?!?!

Taksista ima pravo da odluchi koga ce pustiti u svoj auto a koga ne.
Shta da mu se ta zena ispovraca u kolima? Sigurno bi ona platila hemijsko chishcenje...bi djavola.

Za takve stvari postoje medicinski radnici,i hitna pomoc ,a ne taksi sluzba.

Taksisti nisu lekari.I shta bi bilo da im stvarno umre u kolima.Niti znaju ko je niti shta je...


Nash narod je :"muko moja predji na drugoga....''

Zato i jeste najlakshe bilo strpati je u taxi i vooozi Mishko...
 
Ne mogu da verujem sta pisete:confused:
Da li ljudski zivot uopste ima vrednost za vas ?
Sad je postalo vaznije da se neko ne ispovraca, nego hoce li da prezivi ?
Gde ce dusa tim taskistima, a gde ce vama ?
Drugacije bi razmisljali da je u pitanju vasa majka, otac, brat, setra, muz, zena, dete ili neko ko vam je drag.
Onda bi pomislil :"Da se taxi zaustavio..."
Danas sam bila u soku, a sad dozivljavam jos jedan :shock:
 
naprotiv, imam pozitivan primer. kad je ćale bio u kritičnoj situaciji, tj. na samrti....videli su da sam uplakana i tako to, ali mi niko ništa nije rekao. samo su pitali gde da voze i nije, taj koga sam odabrala, hteo pare da uzme...a cena nije bila mala. od nbgd do 'dragiše mišovića', posle ponoći.
mislim, ima različitih ljudi...i među taxistima.
 
DA to svakako imas namcora i dobrih ljudi. Ali opet nemozemo birati sa kojima cemo se voziti. I sama znas batrem ja po sebi znam kad mi treba dignem ruku stane taj i taj i duram. Sak da li je on ok lik ili namcor to se nemoze znati ... Jbg... " Zivot je cudo "
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top