Koga preporučujete - sterilitet?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

laa-laa

Aktivan član
Poruka
1.078
Za ovo me je zamolila mamina prijateljica.
Ona ima zapušene jajnike, `71. je godište i treba joj neko ko bi joj mogao pomoći. Nadam se da možete preporučiti nekoga - bolnicu, doktora, možda imate adresu ili broj telefona... Sve što mislite da bi pomoglo je dobrodošlo. Hvala vam unaprijed.
 
Pošto vidim da nema odgovora, jel može neko da mi stavi link na neke prethodne diskusije o tome, ako ih uopšte ima? Tražila sam, ali nisam ništa našla...
Ova žena STVARNO želi dijete, ali nažalost dosad nije uspjela i ako iko može da joj pomogne, voljela bih joj to reći.
 
dr je u pravu, to lečenje treba početi kod svog ginekologa. Prvo, objasniće neke osnovne stvari, dati upute za prve analize, a onda i za neke druge specijalističke preglede. Ne bih "tupila" o tome sa stanovišta laika koji je prošao slično "sito i rešeto".
 
Da ali u pitanju je medicina, ne postoje 2 ista pacijenta i ne primenjuju se iste stvari kod svakoga.
Lecenje mora biti u dogovoru sa ordinirajucim lekarom, znaci njen ginekolog je mora uputiti na bolnicko ispitivanje i lecenje.
Sta ona misli, dobije ime, dodje u bolnicu i kaze ja dosla, eto zapuseni mi jajnici.
Pa nismo bas toliki divlji zapad.
Najvece greske u medicini se i desavaju zbog preskakanja i izbegavanja uobicajenog postupka u ispitivanju pacijenata.
Uostalom to"zapuseni jajnici" , sta to znaci?
Sta je uradila od pretraga, jeli ustanovljen uzrok takvog stanja stvari, jeli radjeno nesto od invazivnijih dijagnostickih procedura u bolnickim uslovima...
Ako vec hoces da pomognes prijateljici onda se bar dobro informisi o stanju stvari , anamnezi sto bi doktori rekli, sa sturim podacima neces daleko stici.
Pozdrav!
 
Znam da je šturo i ponavljam - nije moja, nego mamina prijateljica, pa zaista ne znam detalje, osim onoga što mi je rečeno. Ona jeste išla na neke pretrage, mislim da je sve radila pod nadzorom dr. Sanje Sibinčić iz Banja Luke, koliko sam shvatila poprilično je poznata? Ne znam do čega se došlo, ali mislim da je postavljena dijagnoza i ona sad samo traži ustanovu koja će se joj pomoći da riješi problem.
A mislim da ne može doktor tek tako da je uputi u neku bolnicu, postoje i ovakve i onakve (prije svega mislim na privatne i državne) a na pacijentu je za koga će se odlučiti na kraju, zar ne?
U svakom slučaju, izvinite na gnjavaži i hvala na pokušaju da pomognete, mislila sam da će više ljudi imati šta da kažu o ovoj temi, nije to baš tako rijetko...
 
Ukoliko je iz Banja Luke, a želi da dodje u Beograd na ispitivanje i lečenje, mislim da bi bilo najbolje da se konsultuje sa svojim ginekologom, da bi tokom jednog ciklusa obavila više pregleda (nema svrhe putovati tako daleko radi jednog jedinog pregleda). Koliko se sećam, za svaki ozbiljniji pregled u GAK u Višegradskoj morala sam doneti krvnu sliku, uredne briseve (vaginalni i cervikalni)... Najbolje, najsigurnije, pitati lekare. Od privatnih klinika koje se bave tom problematikom, "Jevremova" je, koliko sam od poznanica i prijateljica čula, najuspešnija.
 
Iz iskustva iako sam muško:
Privatna klinika u Jevremovoj. Tu radi doktor Ljubić. On Vam može obezbediti i prijem na GAK, na odeljenje visokorizičnih trudnoća. On je savršen ginekolog, veseo mlad čovek koji ume da reši problem. Pored njega tu je i doktor Radunović, takođe sa GAK'a i ima svoje odeljenje na 2. spratu klinike. Kada je moja bivša supruga bila u bolnici, dan je koštao 1500 din, a to je te 2003 godine bilo oko 25 eur.

Njih dvojica su najpoznatiji u toj oblasti u Srbiji. Pored njih, ima dobrih strucnjaka u porodilištu u ulici Narodnog Fronta i u KBC Zvezdara.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top