pesme dechje

"jednog zelenog dana onog zelenog leta
kada je bela rada odlucila da cveta neko je nekom rekao
najlepsi san sam stekao
podelimo ga na dvoje sad pola sna je tvoje
spavajmo sanjajmo"
to je omiljena uspavanka mog sina
lepe su decije pesme, ja ih rado slusam i pevam.
 
Bas sam gledala zvijezdice granda. Tako talentovane i preslatke djece ima. Podsjecaju me na one curice iz hora Kolibri.

Nisu djeca kriva. Ne nude im hor, ni pozoriste, niko ih ne gura kako solist edjecjih pjesama, a Pink svesrdno nudi nesto nalik tome. Sva sam se jezila.
 
Skripi mi grlo, krci mi stomak,
Skrkucu zubi, vapi mi jetra.
Ja sam jako sladak momak.
Tamanim torte od pola metra.

Ja ceznem za njom,ceznem za njom
Za torticom.
Ja ceznem za njom, ceznem za njom
Za torticom.

Ja sam genije za slatke stvari,
Kad nesto slatko da smazem hocu.
Samo za torte tiba mi mari.
Pa mesim danju, a pecem nocu.

Sta sta, sta sta sta sta?
Torte, torte.
Sta sta, sta sta sta sta?
Torte, torte.

Ja ceznem za njom, ceznem za njom
Za torticom.
Ja ceznem za njom, ceznem za njom
Za torticom.

Mislim na vasu tibu i gusu,
Nudim vam torte u pola cene.
Sladite svoje srce i dusu,
Ako sta ostane posle mene.

Od cega, cega cega?
Od torte, od torte.
Od cega, cega cega?
Od torte, od torte.

Ja ceznem za njom, ceznem za njom
Za torticom.
Ja ceznem za njom, ceznem za njom
Za torticom.

Ja ceznem za njom, ceznem za njom
Za torticom.
Ja ceznem za njom, ceznem za njom
Za torticom.

Ja ceznem za njom, ceznem za njom
Za torticom.
Ja ceznem za njom, ceznem za njom
Za torticom.

:lol:
 
I mi pevamo Lakovica i Kolibre, i trudimo se da se pink ne pusta, ali dodje mi dete iz jedne posete i 3 dana vice po kuci `Mahi mahi mahi`, a meni ek posle 3 dana kazu da je to neki `Mahinalno `hit sa granda...Uzas, je imam utisak da taj grand ima neka hipnoticka dejstva..
a sad imam jedno pitanje..posto je ova mama nekada davno svirala klavir, a sada je posle 15 godina pocela ponovo da nabada `zakleo se bumbar` i slicne stvari kako bi pevala sa detetom, a prsti nisu uvezbani, ruke se svadjaju, trazila sam ovih dana po knjizarama neke note decijih pesmica, kako bi ih malo uvezbala, da to lici na nesto i nadjoh samo neke izvorne narodne(kreativni centar) tipa- o jelo jelo . zna li neko neki site ili mesto gde se ovakva zbirka moze kupiti?
 
Kad je Aleksa imao godinu ipo, kupila sam mu prvu kasetu sa dečjim pesmama. I uvek je, ulazeći u moju sobu, tražio svoju muzikicu. Jednom prilikom je ušao sa tatom i ovaj je shvatio da dete traži da mu pusti muziku, te je uključio kasetofon, ali je kaseta bila pogrešna i mali je počeo da se buni! Oduševila sam se kad sam shvatila da on vrlo lepo razlikuje "svoju" muziku od neke druge.
Hitovi su bili "Ćihu, ćihu" i "Razbole se lisica" pa nam se kaseta tu i izlizala :(:lol: !
Nego, imala sam mnogo više vremena kad je on bio mali i često sam ga uspavljivala uz jednu divnu uspavanku (on ju je baš jako voleo) koju nikad nisam uspela da pronađem na nekom CD-u... Mislim da je melodija neka Mocartova uspavanka (ja nisam baš neki poznavalac, niti naročito muzikalna :( ), a tekst (koliko se sećam) izgleda ovako:
Spavaj mi detence ti
znaš li da ovčica spi
Usnuo celi je svet
utihnu pčelica let.
Srebtnog meseca sjaj
gleda u polje i gaj,
sjaje ti zvezdice tri
spavaj mi detence ti
...
Zna li neko šta je to tačno i gde se može naći?
 
jelena1974:
I mi pevamo Lakovica i Kolibre, i trudimo se da se pink ne pusta, ali dodje mi dete iz jedne posete i 3 dana vice po kuci `Mahi mahi mahi`, a meni ek posle 3 dana kazu da je to neki `Mahinalno `hit sa granda...Uzas, je imam utisak da taj grand ima neka hipnoticka dejstva..
a sad imam jedno pitanje..posto je ova mama nekada davno svirala klavir, a sada je posle 15 godina pocela ponovo da nabada `zakleo se bumbar` i slicne stvari kako bi pevala sa detetom, a prsti nisu uvezbani, ruke se svadjaju, trazila sam ovih dana po knjizarama neke note decijih pesmica, kako bi ih malo uvezbala, da to lici na nesto i nadjoh samo neke izvorne narodne(kreativni centar) tipa- o jelo jelo . zna li neko neki site ili mesto gde se ovakva zbirka moze kupiti?
imas knjigu "mi pevamo intervale" , namenjenju deci za nizu skolu, pri ucenju intervala... pretpostavljam da se secas toga:).. tu ima i primera iz literature, i narodnih, a i decijih... nemaju zapisanu pratnju, tako da bi ti morala po sluhu sama... nije bash najbolji izbor, ali ako kazes da si vec gledala po knjizarama, onda sumnjam da ima nesto mnogo bolje...
mada, pogledacu na fakultetu, ove god, bi trebalo upravo to da radimo, samo sto ja jos nijedanput nisam otisla na predavanja:oops: ... mozda nesto i nadjem...
 
E do mojega...

Sta nam sve deca slusaju ovo je strasno...
Od najgorih turaka pa do najgoreg fenseraja...

Nebi bilo lose da ih navlacite na stari bajati rok...
To je jedina normalna muzika koja je ostala...
 
Jednog zelenog dana
onog zelenog leta
kada je bela rada
odlučila da cveta
Neko je nekom rekao
najlepši san sam stekao
podelimo ga na dvoje
sad pola sna je tvoje
spavajmo...sanjajmo...spavajmo...sanjajmo...
 
Moj mali slusa Disciplinu kicme. To mu je omiljena grupa.
The Kilted Generation - neki australijanci sa gajdama, r'n'r zesci.
Voli jaci zvuk, bubnjeve i gitare.
Ali ponekad dolaze u obzir i decje pesmice, kolibri, Lakovic, itd.
A deda ga naucio da peva Ide Mile lajkovackom prugom.:lol:
 
smeh:
:
Spavaj mi detence ti
znaš li da ovčica spi
Usnuo celi je svet
utihnu pčelica let.
Srebtnog meseca sjaj
gleda u polje i gaj,
sjaje ti zvezdice tri
spavaj mi detence ti
...
Zna li neko šta je to tačno i gde se može naći?

To ja svom klincu i dan-danas pjevam...kad je jako umoran ili tuzan ili mu dodje da bude mala beba (ima vec 7 godina)
I tu pjesmicu smo ucili u osnovnoj skoli, iz muzickog, i nemam pojma ko to pjeva...ne bi bilo lose da osnovce pitamo...
 
Moje dete od 2.5 godine slusa bas te decje pesmice, Kolibri, Lakovic... Verovatno bi se zablentavila i u Grand sou da joj ja to dajem... Njima je muzika muzika, i valjda roditelj treba da napravi selekciju, sta je ok za slusanje, a sta se nikako ne slusa :)
 
Молила бих за помоћ, јако ми је хитно!
Да ли неко зна како се зове песмица и да ли има целу песму, а део текста иде овако:

"О Деда Мразе, хајде пожури,
санке лете, он јури, јури,
дуго те чекам,
губим стрпљење,
а ја сам тако мало створење ..."
 
U maniru praznika, evo malo o Deda Mrazu:

Sanke

Preko brda, preko brega
i debelog snega
jure neke cudne sanke
srebrne i tanke!

Deda Mraze, Deda Mraze,
Ne skreci sa staze,
ne oklevaj ne dremaj
vec poklone spremaj.

Padaju, padaju
s neba bele zvezde,
sanke Deda Mraza
preko brda jezde!

Padajte, padajte
svetlije i belje
Deda Mraz nam stize
na veselje!
 
Nova Godina stize,
najdrazi deda je s njom,
sanke mu jeleni voze,
cuje se zvoncica zvon!

Dodji Deda Mraze
da te deca maze,
da ti bradu cupkaju,
da sa tobom cupkaju,
da i ove zime
paketice prime!
 
Mili priznaj da si je izmislila. :)
Moj bebac jako voli da slusa muziku. Decije pesmice obozava, posadim ga u stolicu za hranjenje, dam mu nekoliko igracaka, perem sudove i pevam, sve cega se setim. Jos smo mali pa nisam bas stigla da obnovim gradivo tako da znam tek par pesmica, al njemu uopste ne smeta, otpevam tih 4-5 pa ispocetka. Ponekad mu pevam i one lepe narodne, izvorne. Ali grand, boze sacuvaj. Kod mene u kuci se pink, palma, most i slicne televizije ne gledaju. Cak i kad odem negde i ukljucen je pink, kulturno zamolim domacina da promeni program.
 
Берта, тешко да сам измислила, јер ту песмицу спремају у вртићу за приредбу. Срећом, успела сам да је се "дочепам"! Ево како иде:

Спушта се вече,
крај јелке сам,
молим те да ми
оствариш сан.
Ја само желим
играчку коју,
то може стати
у торбу твоју.
О, Деда Мразе,
хајде пожури,
нек` санке лете,
о, јури, јури,
дуго те чекам,
губим стрпљење,
па ја сам тако
мало створење.
Сањам о теби
годину целу,
и ову малу јелку белу.
Украсе стављам,
светлуцају,
пахуље веју,
још ниси ту.
 
Postoji kompilacija 100 bajki za decu koje govore neki mladi glumci, a u pozadini je divna muzika. Mojima sam to pustala neko vreme da ih uspavam ali ne pomaze posto oni pazljivo slusaju bajku. I bude tako divna opustena atmosfera u kuci. Devojcica je na ritmici cula Devojko mala, pesmo moga grada i sada po ceo dan peva tu pesmu. Doduse, zna i da mi otpeva Lepi grome moj i Romale, romali kada dobije inspiraciju pa peva sve sto zna. A dobili smo i neke pesmice od Arsena Dedica, LeontineRamba i sl. Nekada sam imala kasetu sa pesmama iz Diznijevih bajki, pa mi se izgubila.Da li neko ima te pesmice?
 
Ма каква љутња, знам да си се шалила! Веруј ми, волела бих да сам ја измислила ту песмицу, много је слатка, још кад чујеш малецке како је певајуууууу ....
 

Back
Top