kafa?

  • Začetnik teme xpajamacax
  • Datum pokretanja
klara_m:
Taman posla, pa ja tebe obožavam :lol: 8)

a zamisli odlede te - a ti živcato živa :shock:
za dva miliona godina
kakvu bi zavrzlamu napravila 8)

ajd, šta bi im prvo rekla,
"dajte mi šerpicu da se okupam",
nisam se kupala dva miliona godina
"kakvi ste muljavi, muljaviji od onih od pre xxxx mil. godina

hajde, šta - da ne nagađam ja

DAJTE MI BIONIČNA VLAKNA, DAJTE MI BIONIČNA VLAKNA :lol:

:lol:


i pitala bih a kakve su im sad snalice i krpice :P
 
hebala vas kafa !!! :-D

svaki put kad vidim ovaj topic meni se tako pripije kafa a posto je ne pijem posle 6 jer ne mogu da spavam onda...grrrrrrrr....hebala vas kafa

odo da je napravim :mrgreen:
 
xpajamacax:
kaz, u pravu si za kafe.
a koju švajcarsku najbolje obožavaš?
el onu boncampo iz migrosa:p

ja nikada u životu nisam pila te tursko,grčko srpske kafe...
e a grčka kafa:
stavi se kafa i šećer (ko voli) malo da se proprži (na sec) pa se prelije vrelom vodom. i gotovoooo

E bas ta, Migrosova Boncampo, mada bih rekao da je to klasicna njihova kafa... najvise volim onu Esspreso (tegetplava i crvenkasta kesa) lako se samelje, jer je preprzena a kada se pije ima malo zagorcast ukus, koji obozavam. A drugo oseca se neka punoca u organizmu, posle pijenja. Ne znam kako to da objasnim. Jednom sam pio, iz kutije, ne znam kako se zove, niti da objasnim, nesto sitno kao prasina... e to ti je tek ukus i jacina. Nisam verovao da nesto moze biti toliko jako. Posle pijenja a kuvao sam je normalno, pocelo mi je lupati srce. Cuo sam od drugarice da se to pije samo u mleku... e tek da vidis sta je ukus.

Inace, ako neko nije znao, kafa se deli samo na Arbicu (poreklo iz Etiopije, krupna zrna, ali mnogo jaka) i Robustu (sitnije zrna i slabija, ali kolicinski je isplativija uzgajivacima).

P.S.

Probacu ovaj grcki nacin da skuvam kafu pa cu ti recisutra kako mise cini.

Ja popijem samo dve solje, odjednom ( jedna velika solja, 0.5l ) posle dorucka, vise ne.

A vi?
 
a ja .....:D
ja SAD pijem nesitj :P (to mi je treća danas, jedan ujutro, jedna na poslu...ne, 2 na poslu...četvrta ipak :P )
mislim, klasik je, SAMA sam dodala mlekce i šeker 8) Oskudacija, nema se :lol:
a posle ću do nekog doba da igram Homeworld2 :roll:
 
Kazanova:
Jednom sam pio, iz kutije, ne znam kako se zove, niti da objasnim, nesto sitno kao prasina... e to ti je tek ukus i jacina. Nisam verovao da nesto moze biti toliko jako. Posle pijenja a kuvao sam je normalno, pocelo mi je lupati srce. Cuo sam od drugarice da se to pije samo u mleku... e tek da vidis sta je ukus.
ha zaebantu edan:p
pa to je hebote nesić...iliti nes cafe.....
jel lupa srce.
ali ja je vooolemmmm mmmmmm
 
Kazanova:
Inace, ako neko nije znao, kafa se deli samo na Arbicu (poreklo iz Etiopije, krupna zrna, ali mnogo jaka) i Robustu (sitnije zrna i slabija, ali kolicinski je isplativija uzgajivacima).


E pa ova Kenya koju mi queen ogadi zbog imena :P je 100% arabica.


Inace, uglavnom popijem ujutru i popodne kafu i to je to, sem ako se ne izadje uvece sa drustvom gde ne mogu a da ne narucim jos jednu sa mlekom :)
 
ovde je nekako čudno, gusto-belo nebo....
e, šta planirate danas? :)
ja ću da probam sa nekim aerobnim čišćenjem kuće :D
A ondaK neću visiti na netu nego ću ĆITATI i GLEDATI neke filmove
 
xpajamacax:
ha zaebantu edan:p
pa to je hebote nesić...iliti nes cafe.....
jel lupa srce.
ali ja je vooolemmmm mmmmmm

Ma kakva bre nes kafa, znam ja dobro sta je es kafa, nju mogu da pijem kao hoces i koliko hoces. Ovo sam popio smao jednu kutiju (plasticna je, providna a kafa u njoj je kao brasno sitna, kao kakao a nije)

Ona grcka kafa je nikakva, danas samje probao, taj nacin spremanja odudara od onoga sto ja volim. Ovako ima neki kiseo ukus. Ili ja mozda ne umem da spremim.

A da, a je l' znate da je kafa zdrava? Kazu da ima PP vitamina koji se retko gde nalazi, pa jos kazu da, ko je pije cesto, ne oboleva od raka?

Ali svi preporucuje da se pije posle dorucka, sto ja i cinim, ne pre, jer stimulise varenje, izaziva zeludacnu kiselinu.
 
divlja u srcu:
Gde nadje 15 foruma, ja ne mogu da nadjem nijedan da valja, osim onog hrvatskog?
Ajd, ti meni lepo na pp daj linkove, hoces? :mrgreen:

Kada bih ti ostavio linkove, rekla bi da sam perverznjak. Bolje da ti ne ostavljam.

Broj petnaest (sesnaest) ili sto petnaest (sto sesnaest) su babini brojevi, moje babe, ona kada hoce da kaze nesto u velikom broju upotrebljava ove brojeve.
 
Nina2:
E pa ova Kenya koju mi queen ogadi zbog imena :P je 100% arabica.


Inace, uglavnom popijem ujutru i popodne kafu i to je to, sem ako se ne izadje uvece sa drustvom gde ne mogu a da ne narucim jos jednu sa mlekom :)

Arabica su zrna puna kofeina, drugim recima jaka kafa.
 

Back
Top