kafa?

  • Začetnik teme xpajamacax
  • Datum pokretanja
X

xpajamacax

Gost
drugari, evo pade mi na pamet... kakvu kafu volite da pijete? ja pijem isključivo nes kafu sa mlekom i šećerom, u kućnoj varijanti
a u kafićima neke espresso varijante(cappuchinovi, makijate....)
u veću šolju stavim 2 kašičice nesa, (a kupujem nes espresso)
i 1/2 kašičice šećera mutim ko žumance:p
i pijem sa 3/4 vode i ostalo mleka:p
ahm...topla preferiram...ali može i hladna ali samo kao letnje osveženje:p
prvo pijem kafu dok se ne razradim.
volim taj ukus nesa ujutro:p
 
Ja kafu ne pijem već 2 godine .... retko se desi da potražim nes ... sve ostale varijante: kapućina, eKspresa (što bi reko jedan moj direktor) i sl. ne konzumiram takodje.

Inače san nekada pila po 10 kafi dnevno: slatku sa mlekom :)
 
Ako pijem tursku - skroz gorku i bez mleka8-)
Nes ne volim sa penom, neko ručno izmućenu; sa malo šećera- i hladnu i toplu. Više mleka nego vode. I toplu i hladnu, ali u svakom slučaju jaku:smile: Sa'ću da smućkam jednu:razz:
Espresso isključivo sa hladnim mlekom (mrzim ono vruće mleko, sa još sve mlečnom penom)... A volim baš lepu espresso. Recimo Lavazzu. Mmmm:D

Volim i sve one kapućine iz kesica sa raznoraznim ukusima, ali to pijem kao desert:lol:
 
pijem uglavnom etiopsku kafu, klasican tip, lol.volim nes, ali mi ako ga redovno pijem jednom do dva puta dnevno, posle mesec dana skoci pritisak i udari krv na nos! to mi se desilo nekoliko puta na ulici i mogu vam reci da je osecaj vise nego neprijatan, jer mu prethodi osecaj eksplozije u glavi, eliminacijom stvari dosla do otkrica da je nes uzrocnik, pa ti maco pij sad to! lol volim filter kafu, a u grinetu double dutch, moka ili amareto. odlicne kafe sa silnim dodacima imaju u kafeu tramvaj. promasila sam temu, jel da? nisi trazila mesta za dobru kafu.oces me sada kazniti amco. ako mora onda me tuci po guzi, jel oces plz plz plzzzzzzzzzzzz
 
Turska, jaka bez secera - obavezno natren (stara navika), nikako mleko.
u kaficima kratki espreso
leti ponekad ice coffe ili hladni nes...vrlo retko, kad bas ne znam sta da pijem..
Obavezno cim otvorim ujutru oci KAFA!
 
uuu ko ono pije kompletu?
jo što ja to ne podnosim!
el znate da je od biljnih maasti?
ok.moja jetrva obožava kompletu.
i ja rukom mutim nes. nikako sa mikserom...ne volim onu penu,
sva kafa završi u peni...
kupila sam i onu dzezvu french maker...
ma jok,nemogu da pijem ta....
a iz canade mi doneli neke kafe koji oni piju sa raznim ukusima...
jedva sam čekala da odu da se sita napijem nesa:p
strujo....
ja imam ultra nizak pritisak...
jedva sam živa te mi nes pomaže da preživim:p
 
@ teardrop
aha... :)

inače meni je baš gotivno kada ljudi piju tako raznorazne kafe ... te mleko... šlag ... mućkanja itd. ali meni to ne odgovara ...
 
Zorom pijem duplu gorku bez šećera.....ali nije poenta u tome, već da to radim u boksericama za pultom
i obavezno se češkam....pa kako ko shvati......al ja bio iskren...........
 
Jao, mi smo se odvaljivali od Peleta jedno vreme u 'našoj kafani':razz:
Samo istresemo kesicu u vrelo mleko:) Lepa vremena; uvek se setim toga i milo mi oko srca kad vdim negde pele8-):-D
 
Meni je klasican Nes najdrazi, pa onda one razne instant varijante, capucina, makijata itd... A domacinsku tursku sa sve socem na dnu retko, mada moram da joj priznam da mi nekako uvek najcistija deluje!
 
ja dnevno popijem po dve, tri ''krigle'' jake i gorke turske kafe.
Nes ne mogu da smislim, možda eventualno topao bez pene i šećera - a u lokalima obično tražim čaj - crni s medom i mlekom ili što kraći espreso sa malo mleka i vodu.
Ranije sam stalno tražila kapućino, ali to retko ko zna da napravi - gadno mi je kad vidim te pokušaje, pa i ne tražim
 
nes ili jacobs 3 in 1 ujutro i nes gold decaffeinated kući posle posla. najlepša kafa na svetu, ima izuzetan miris i aromu, ne provaljuje se da nema kofeina. obavezno topla i sa penom, više mleka nego vode i dve kašičice šećera ako je velika šolja.

otkako sam prestala da pušim, prestala sam da pijem tursku kafu. nekako mi je usko povezana sa zapaljenom cigaretom, šta znam. ne mogu samu da je pijem
 

Back
Top