kafa?

  • Začetnik teme xpajamacax
  • Datum pokretanja
Skoro uvek pijem hladan nes sa dosta mleka i 3 kasicice secera, ali bas hladan.
Ponekad popijem i tursku , ali bas retko, a kada je pijem ,pijem iskljucivo bez secera.
Volim i filter kafu ponekad sa dosta mleka, a a espreso ne pijem. Sve u svemu nisam neki ljubitelj kafe pijem nes koji lici na milk sejk. :D
 
2 kasikice nesa, bez secera, izmutim mixerom za nes. Uvek pijem sa sto vise mleka, a vode tek toliko da moze da se napravi mala gusta pena i onda, uzivancija. To mi je omiljeni ritual! U kaficu pijem duzu bez mleka. Mada nije losa ni nes 2 u 1, a ni ona nes espreso! U svakom slucaju, kafu obozavam. Irish coffe je takodje odliiicna :D
 
he he...to treci dan

iyvini idem necu vise da budem pacijent nikada ! niakda! daj boze da me ne izbace iz kuce i da mi je ovoposlednji ispad i nikada niko nece cuti za mene!

vuk vuk..vikao momcic

i onda dosao vuk i...
:(
 
Mrzim kafu! Nervira me, smrdi mi i sl. A likove kad vidim kako "ne mogu da izdrze bez kafe" 45 min. dok traju predavanja na faxu dodje mi da pobijem!
Aman ljudi kafa vam netreba nimalo u zivotu! Ona je samo izgovor za lencarenje i nista vise!
 
Pijem klasican nes ( sa zasladjivacem), ali sa slatkom pavlakom umesto mleka. Tolko volim kafu da bih ovom matematicaru bila prva na listi za odstrel.
Kad slucajno nisam na dijeti (retko, vrrrrlo retko), onda nesu dodam supenu kasiku Bejliza, sladoled od vanile i pospem cokoladnim mrvicama.
 
Hladan nes sa mlekom, bez vode i 3 kasike secera uzivanjeee ;-)
Moze i nes 3 in 1. U gostima turska sa puno secera, bez mleka, pa ako ponude i slavske kolacice ne odbijam :mrgreen:
U kaficu moze hladni nes ili produzeni eKspreso sa mlekom, mada sve vise pocinju da brljave nesto, treba uvesti neke dozvole za sluzenje kafe, kao sto postoje dozvole za restoran :evil:
 
Ujutru,u podne,uvece....turska,nes,s mlekom,bez mleka.........ne biram..........samo da nije preslatka............i naravno-krsim novi zakon-menthol cigarete uz nju............Ma, "I don't sleep,I drink COFFEE instead..." ;)
 
xpajakmacax:
...evox pade mi šolja na glavu, pakk...

Kkakkvu kafu volite da pijete? :-D :razz:
i elemmelem
Kkakvu mužu muža volite: donjoviličnu, usneno-dupljanu, zadnjonepčanu il' espresnu? :razz:

ja ločem isključivo kafu sa ovčjim mlekom i kristal šećerom u kocke i pravouganike (ostala Geo tela koristim u kućnoj varijanti umesto dildha:razz: )
a u kafićima samo srčem neke espresne varijante(cappuchinovi, carramazovi, carrichi, makijate, natakkote janakitu....)
u veliku XXL šolju stavim 2 manje (a kupujem xkeramičkex)
i 1/2 kila žutog šećera mutim ko belance:p
i pijem sa 3/4 metra/3 vode i ostalo mleka od muže muža:p

ahm...topla preferiram da se perforiram...ali može i hladna ali samo kao letnje osveženje:p
prvo pijem kkafu dok se ne razradim, a posle
volim taj ukus espresne muže muža ujutro:p
....:razz:
 
Ali u zivotu nisam, ( i necu) piti kafu bez kofeina, fuj!

A pijem, a ne volim, filterusu, moj muz voli da spremi jedno 5L iste, a tako je razblazi da je ni visesatno krckanje ne moze ukocentrisati
 
propržiti kafu
otrebi od đubreta kafu, metni u zemljanu šepenju koja nije masna, postavi na jaku vatru-plamen, sve neprestano mešaj dokle se ne prestane zapšžavati tj. zacrnjivati upola, onda odbaci sva drva goreća, već nasamoj žeravici neprestano mešaj dokle ne dobije mrku boju,
onda odah skini s vatre i izruči u čorbanu činiju, poprskaj malo hladnom vodom, poklopi zaklopcem i treskaj da dobije znoj, onda utuci u avanu i time je gotova kafa

skuvati kafu

uzmi bistre telfe,izmeri lončić ovako-šoljicu kafenu od fruštuka telfe*, kašiku kafene kafe, prestavi vatri da se kuva
koliko šoljica telfe, toliko kašičica kafe
treba da imaš od bleha kašiku,na sredini kašike da su probušene tri rupice, tom kašikom otpenjuj i čuvaj dobro da ne bi iskipila
ako bi ta nužda bila,kašikom po dnu promešaj koje će odmah stati
kada ne bude više pene, onda je kafa kuvana
uspi na to kašiku hladne vode,poklopi i ostavi na stranu da se izbistri
zatim ocedi u ibirk i onda je kafa gotova
ovo uvek znaj, jerbo ako je telfa mutna, neće kafa bistra biti,ma šta radio.

telfa je soc, talog od kafe

prepisano iz starog kuvara (19.vek)
 

Back
Top