Beograd otkazao posetu Drnovšeka

Da, to je ispravna odluka. Ali ostaje gorak ukus... Da li to Janez prica ono sto je vec odluceno ili, po obicaju, lupeta kako trendovi diktiraju? Sta god da bude, kakva god da bude odluka svetskih centara moci - najvaznije ne potpisati nista. Ni u ludilu. Priznati im javno da su jaci, priznati im da su sposobniji, sve sve - SAMO NISTA NE POTPISUJTE POLITICARI! Ako se neko ipak proda i potpise dokument o BILO KAKVOJ nezavisnosti Kosova i Metohije, treba vec sada da bude spreman na sve najgore.
 
Мислим да је сада боља ситуација и да имамо шире могућности за овакве потезе. Сада не могу да нас оптуже за национал-фашизам, тако да је бар са те стране лакше. Само кад не би било унутрашњих отпора мало оштријим потезима кад је Косово у питању, кад не би политичке партије (пре свега ДС) зарад политичких поена пред изборе слабиле позицију Државе, можда би неко у узео наш став за озбиљно.
 
Надам се да се неће наћи ни један кретен који би било шта потписао... иако сумњам у оног дрогираног Вука (јер је већ унапред почео да дречи против радикала у нашој делегацији а знамо да радикали неће дати Косово), мало ми је сумњив и Борис Тадић... али видећемо... ја сам за то да се отпочне са жетоким демонстрацијама као обликом притиска... Срби сада не смеју ћутати... али видећемо...
 
И ја сам за мирне (или, чак, ако треба и не баш тако мирне) демонстрације.
Чисто превентиве ради.
Бојим се да има у Србији људи, који само своју улицу сматрају за Србију, и докле год она није угрожена, њих баш брига што околне улице горе. Мора им се скренути пажња да огромна већина Народа не мисли тако. Моји су и Суботица и Сурдулица. О Призрену и Пећаршији нећу ни да говорим. То се подразумева.
 
pa beogradskim decacima verovatno se slovenacki predsednik
svojom izjavom popeo malo na zivana
verovatno su ocekivali nesto slicno iz inostranstva
ali nikako recimo iz slovenije i jos od coveka
koji se do pre petnaestak godinica zezao
po beogradu
e ovakova zustra nota i otkaz posete moze
delovati kao nekakova drzavnicka odrecitost
ali bojim se da to ipak na kraju ne ispadne
neko impotentno qurcenje na neku persu
koje nigde nema i kraj bude klasika
noga preko noge i ono ***** li ga jel vidish sta
nam rade
 
JAZZER®:
Slazem se sa tobom, ali zar nije ovo prvi put da se nesto ovakvo desava na normalnom nivou.
Ne kao kurcenje nama niko ne moze itd
to mozda tako deluje ali to je cirkus i sprdacina
pa na izjavu drnovseka reaguje se iz pet
institucija ostatka ove zemlje
predsednik marovic vuk draskovic
vlada srbije i ne znam ko se jos nakacio
pa pobogu il je drzavnicka izjava jedna
ili zvanicna il je ..... ma do moga.........
 
Ma karatje naas Drnovsek... ne bojte se... on je derpe, a mi mu se bas evo namestamo. A on sad EU. Ebali smo jeza u ledja.
...

@ veksla

gospodine.
Gospodine.
GOSPODINE.
...
"...popeo na Zivana"... nemoj, ko Boga te molim, bolestan sam, kad se zasmejem - zakasljem se... imaj milosti. hahahaha
 
da da... janezs our friends 8)

najzad neka ispravna odluka od strane nekog ko vlada danas Srbijom.

a shto se tiche ponashanja DS, promocije i slabljenja... :D da da ;)

neki "legalisti" im oteli par mandata i ljudi se s pravom bune! a pravo je i vreme i mesto, jer nam izbori trebaju ko leba.
nemoze neko sa 10% podrshke u narodu da odluchuje u ime 100%.naroda!
 
migud:
Ne znam bas da li nam ide na cast. Meni vise tragikomicno. Slazem se s veKslom i dodajem: Kad se sutra istovetno o buducnosti KiM izjasne vece zverke, nece li biti urnebes gledati drzavni vrh kako ih docekuju... Bas da vidim...

Hmm, moguce.
Da li ste zaboravili izjave Seselja i Slobe, i slicnih koji su na ovakve stvari reagovali sa:

ma ko su oni da nam kazu
sad ces ti da vidis
jaci smo mi od njih
iliti "daj pet karata"
itd.

mislim da je protestna nota upucena slovenackoj ambasadi, kao i odgovor janezu nacin na koji bi trebalo da se reaguje. Ovo pokazuje da su nasi politicari naucili bar nesto, naravno da trebaju jos dosta da uce.

Nemojte ljudi da budete toliko pesimisticni

dajmo malo optimizma
 
Znaju nasi politicari kako treba da se reaguje...nisu sad iz jaslica...ali problem je sto reakcije ovog tipa izostaju iz opravdanih razloga- nismo sila. Diretore, niko ovde nije pesimista, vidis da smo svi ushiceni... Ocitali smo lekciju janezima...WOW!!!
 
Tema je pocela sa, Drnovsekovu posetu Beograda, pa mislim da bi se trbalo navise o njoj diskutirati, zasto je ta poseta izmedju Slovenije i Srbije zaustavvljena?
Dal' zato sto Borisa Tadica Vlada, misli da ce mu Srbi veruju da je iz patiotizma Srbije odbio Drnovsekovu posetu?...navodno da je za Kosovo, nezavisnost izrazio svoje moslenje, ili je Srbski narod ocenio tu posetu...,dosta je dosta zezanja, do juce smo ih cenili kao bracu, a dans se moramo od nji branimo kao od besnu psetu.
 
migud:
Znaju nasi politicari kako treba da se reaguje...nisu sad iz jaslica...ali problem je sto reakcije ovog tipa izostaju iz opravdanih razloga- nismo sila. Diretore, niko ovde nije pesimista, vidis da smo svi ushiceni... Ocitali smo lekciju janezima...WOW!!!

Ma nismo mi nikome ocitali lekciju, nije poenta u ocitavanju lekcije
bitno je da se to culo i ovdje gdje se ja nalazim i da nije bilo u losoj konotaciji.
 
vzeoy7y9:
Tema je pocela sa, Drnovsekovu posetu Beograda, pa mislim da bi se trbalo navise o njoj diskutirati, zasto je ta poseta izmedju Slovenije i Srbije zaustavvljena?
Dal' zato sto Borisa Tadica Vlada, misli da ce mu Srbi veruju da je iz patiotizma Srbije odbio Drnovsekovu posetu?...navodno da je za Kosovo, nezavisnost izrazio svoje moslenje, ili je Srbski narod ocenio tu posetu...,dosta je dosta zezanja, do juce smo ih cenili kao bracu, a dans se moramo od nji branimo kao od besnu psetu.
cenim tvoj stav ali budi
ljubazan pa ovo jos
jednom procitaj i
oceni jel tebi samom jasno
kao piscu sta si hteo
da kazes nema ljutis
ali...
 
Цитат:
Оригинал поставио vzeoy7y9
Tema je pocela sa, Drnovsekovu posetu Beograda, pa mislim da bi se trbalo navise o njoj diskutirati, zasto je ta poseta izmedju Slovenije i Srbije zaustavvljena?
Dal' zato sto Borisa Tadica Vlada, misli da ce mu Srbi veruju da je iz patiotizma Srbije odbio Drnovsekovu posetu?...navodno da je za Kosovo, nezavisnost izrazio svoje moslenje, ili je Srbski narod ocenio tu posetu...,dosta je dosta zezanja, do juce smo ih cenili kao bracu, a dans se moramo od nji branimo kao od besnu psetu.


veKsla:
cenim tvoj stav ali budi
ljubazan pa ovo jos
jednom procitaj i
oceni jel tebi samom jasno
kao piscu sta si hteo
da kazes nema ljutis
ali...


Ево веКсла, ја ћу да ти преведем шта каже наш пријатељ взеоу7у9 из САД... имај у виду да је у питању старији господин који је веома дуго ван земље - али очигледно га срце вуче овде и не може незаинтересовано да посматра шта нам се дешава...
... елем, он је укратко хтео да каже: ДА ДРНОВШЕК ЗАЈЕДНО СА БОРИСОМ ТАДИЋЕМ ИДЕ У ТРИ ЛЕПЕ П.... МАТЕРИНЕ... :shock:
 
veKsla:
cenim tvoj stav ali budi
ljubazan pa ovo jos
jednom procitaj i
oceni jel tebi samom jasno
kao piscu sta si hteo
da kazes nema ljutis
ali...
veksla, Covek, ko razume sta sam steo reci u moj komentar, dobro Ti je objasnio, (ali za tvoj rekord) sta sam hteo reci o Drnovseka i Tadica...kad Srbi izidju na glasanje ko ce u buduce da "POSTENO" vodi Srbiju, vide ce se glasacki razultati.
 
jel znate da je taj janez drnovsek *****? mislim,on to ni ne krije,cela slovenija zna za to.
a pored toga sto je *****,janez je i neoptuzeni ratni zlocinac,direktno odgovoran za smrt nekoliko desetina mladica koji su bili u kasarnama SFRJ u sloveniji pred pocetak rata.bio je tamo neki ministar odbrane ili tako nesto,naredio je da vojnicima prekinu snabdevanje hranom i vodom,pa ih je kad bi tako izgladneli i izmuceni izasli iz kasarne,slovenacka TO ubijala kao glinene golubove.
nasa drzava bi trebala da zahteva istragu haskog tribunala protiv tog zlotvora
 

Back
Top