ambalazha

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
dakle...pochelo i kod nas...velike fabrike jedu male...npr hemofarm....svi znamo bla bla....al....mene uzhasno iritira shto su qtije lekova istog dizajna....pogledajno monizol lorazepam i vazotal npr....il ranisan i enalapril....nema razlike sem u blagim nijansama....uzavshi u obzir da mahom stari ljudi piju lekove....postoji realna shansa da ti ljudi greshe...sad tje neko retji nem im daju deca il neko....al mnogi nemaju nikog pored sebe....i npr krenu da gutaju monizol i kad treba i kad treba orazepam....mislim nije bash prijatno....a pogledajte shcering npr....svaka qtijica razlichita...mada je njihov dizajn ko da paqju kisele bonbone a ne lekove al opet razliqje se sve....shta vi mislite o ovoj anomaliji u fam industriji?
 
AntunTun:
dakle...pochelo i kod nas...velike fabrike jedu male...npr hemofarm....svi znamo bla bla....al....mene uzhasno iritira shto su qtije lekova istog dizajna....pogledajno monizol lorazepam i vazotal npr....il ranisan i enalapril....nema razlike sem u blagim nijansama....uzavshi u obzir da mahom stari ljudi piju lekove....postoji realna shansa da ti ljudi greshe...sad tje neko retji nem im daju deca il neko....al mnogi nemaju nikog pored sebe....i npr krenu da gutaju monizol i kad treba i kad treba orazepam....mislim nije bash prijatno....a pogledajte shcering npr....svaka qtijica razlichita...mada je njihov dizajn ko da paqju kisele bonbone a ne lekove al opet razliqje se sve....shta vi mislite o ovoj anomaliji u fam industriji?

Nije to nikakav hir farmaceutske industrije, već harmonizacija kvaliteta pakovne ambalaže...
Naime, SVAKA fabrika, pored toga što mora da zadovolji zahteve u pogledu kvaliteta sirovina koje koristi u proizvodnji lijekova (aktivnih supstanci i pomoćnih supstanci), procesne kontrole i kontrole gotovog proizvoda, OBAVEZNO MORA da izvrši i kontrolu i kontrolu i harmonizaciju ambalaže (primarne i sekundarne). Time proizvod pojedine fabrike (bilo naše ili strane postaje prepoznatljiv na tržištu), ali je i fabrikama mnogo olakšan i pojeftinjen proces proizvodnje lijeka jer se nabavka ambalaže vrši SAMO od jednog proizvođača. Time i pacijenti imaju korist -lijek je jeftiniji....Naravno, oči moraju da se uključe, ali njih upotrebljavamo i u običnoj prodavnici..ne? :roll:
Pozdrav, mr ph sci spec, analiticar
 
slažem se za cenu ambalaže...
ali kakve to ima veze sa dizajnom?
to nije istina, svakao je na desigerima posao da upristoje i omoguće da se kutije razlikuju.
konkretno moji baka i deda piju monizole,kortiazeme...mislim sve slično.
a oni pregurali 80 godina,srećom još su pri zdravoj pameti...
ali kako vitamine pakuju u simpatične ambalaže?
ne nego ih boli uvo!
znam jer sam već duže vreme u pregovorima sa jednom našom kućom,koja btw ima i svoju štampariju...nije stvar cene leka kao krajnjeg proizvoda,već ljudi koji o tome odlučuju.
radije će kupiti nove službene mobilne telefone, pored već postojećih nego promeniti design da bude funkcionalniji, o korišćenju boja i proveri kvaliteta štampe i da ne govorimo...
imaju ljude koji već sve to rade za platu...ali nema ko da se zauzme za takve stvari!
radije se bave kalendarima,fasciklama...
ma neću da lajem
 
i da nanos boje u štampi povećava cenu...istina,ali količina štampe u ovom slučaju je tako velika,tako da je povećanje cene proizvota neznatna!
 
Moja firma stampa ambalazu za Ivancica&sinove, i stalno ih mesam - sve mi isto i vitamini, i probiotic...isti font, dobro boje drugacije naravno, ali da definitivno problem starijim ljudima...
 
ma postoje pravila...
ali zar nemogu da se bar urade u boji pakovanja:p
moj deda pije žuti lek posle doručka sa velikim,posle pola belog sa crvenim...
tako pamti a ne nazive:p
a tek ambalaža da je maštovitije obeležena!!!
 
ok to cena slazhem se....al zashto nije npr enalapril plav a ranisan zelen?....mislim vetj kao postoje razlike u bojama i tonovima....shto to ne naprave da i onaj ko ima kataraktu mozhe da vidi razliq...mislim uzaludno mi ovde razglabamo ja sm samo napiso ono shto sm primetio....al s obzirom kolko je sve ovdi naopako....i to je dolsedno....a to za zakonske regulative....bash si suvoparan...kao i ovaj tupavi podforum...ko neki help centar...nema razmene mishljenja...nema nichega...neko napishe pitanje...dr il neko odgovori...i to ti je to....super shto takva stvar postoji ne kazhem ja....al 70% pitanja ima odgovor "idi kod lekara"...il neshto....i skroz je monotono belo i dosadno....al u principu i zdravstvo je tako tako da i podforum je dosledan...nishta lichno ljudima s istog samo konstatujem a svi ste do sada skontali da sam ja pomalo naporan s konstatacijama i svime...i svemu i svashta....blah odo da krepam
 
nedostatak zelje.

a zar nije ono...kod psihijatrijskih bolesnika neke boje lekova deluju mnogo bolje nego neke druge...sta sa tim?
i ja mislim da bi lekovi trebalo da budu kao brufen,dilkoran.

e a kad mi kazu...onaj zuti !! hah japitam jel ga delis...on kaze DA.

najbolje ampulirana tearpija,,,ne vidi se
 

Back
Top