Postupak sminkanja

marina79

Početnik
Poruka
37
Ne sminkam se narocito, uglavnom stavim neku senku prirodnije boje, maskaru i sjaj za usne. Prelistavam danas neke zenske casopise i u glavi mi je prava zbrka od tih raznoraznih "saveta" za dobro nasminkano lice.
Kako zapravo izgleda kompletan postupak sminkanja, mislim bukvalno- koju podlogu koristite, da li stavljate korektor, koji puder, tecni, kameni...itd.
I malo o makeup brendovima kojima ste zadovoljni, a koji su se pokazali kao losi?
 
Postupak:
1.Tečni puder
2.Korektor
3.Puder u stiku ako ima neravnina
4.Puder u prahu ili kameni
5. Senke za oči + kreon (u zavisnosti koliko želiš da istakneš oči)
6. Maskara
7. Pojačavanje obrva
8. Rumenilo (koje se stavlja na obraze, čelo, nos i bradu ... naravno najjače na obraze)
9. Olovka za usne
10. Karmin
11. Sjaj

To je to što se postupka tiče ... ja koristim Max factor i Loreal ... mada ima mnogo mnogo kvalitetnije ali i skuplje šminke: npr. Dior (koji je izuzetan).

Pravilo:
- Ukoliko jako istakneš oči, trebalo bi da staviš malo blaži karmin i obrnuto.
- Dnevna šminka mora da bude blaža u odnosu na noćnu gde je dozvoljena malo jača.
 
NatasaNatasa:
Postupak:
1.Tečni puder
2.Korektor
3.Puder u stiku ako ima neravnina
4.Puder u prahu ili kameni
5. Senke za oči + kreon (u zavisnosti koliko želiš da istakneš oči)
6. Maskara
7. Pojačavanje obrva
8. Rumenilo (koje se stavlja na obraze, čelo, nos i bradu ... naravno najjače na obraze)
9. Olovka za usne
10. Karmin
11. Sjaj

To je to što se postupka tiče ... ja koristim Max factor i Loreal ... mada ima mnogo mnogo kvalitetnije ali i skuplje šminke: npr. Dior (koji je izuzetan).

Pravilo:
- Ukoliko jako istakneš oči, trebalo bi da staviš malo blaži karmin i obrnuto.
- Dnevna šminka mora da bude blaža u odnosu na noćnu gde je dozvoljena malo jača.

......uuuuuuuuuuuuu jeeeeeeeeeeee.........pa koliko traje ta montaža.....mislim vremenski???
 
Mada i koliko god profi to odradila tecni puder+korektor+puder u stiku+puder u prahu/kamenu izgledaces suvise nakreceno! Tacno je da to pravi redosled i to je ok za neke vecernje prilike po mogucstvu slabije osvetljena mesta, ili za neka snimanja
 
marina79:
Ne sminkam se narocito, uglavnom stavim neku senku prirodnije boje, maskaru i sjaj za usne. Prelistavam danas neke zenske casopise i u glavi mi je prava zbrka od tih raznoraznih "saveta" za dobro nasminkano lice.
Kako zapravo izgleda kompletan postupak sminkanja, mislim bukvalno- koju podlogu koristite, da li stavljate korektor, koji puder, tecni, kameni...itd.
I malo o makeup brendovima kojima ste zadovoljni, a koji su se pokazali kao losi?

Kompletan postupak je bas ono sto je natasanatasa navela, ali ne verujem da se vecina sminka bas toliko.
Licno stavim puder, maskaru, nesto rumenila i sjaj...a uvece jos i iscrtam oci posto volim da ih istaknem.
Lancome maskara, MF puder, Maybelline sjaj za usne.
 
pa i nije strasna ova natasina kombinacija, ja kad se sminkam zaista, a to je jako retko idem tim redosledom, samo bez tecnog pudera... zavisi od kvaliteta, ali se meni nikad nista nije videlo, nisu to preterane kolicine, od svega pomalo i ten vam bude ko breskvica... a inace stavaljam samo puderu prahu i maskaru, nesto me mrzi posle da skidam, pa je ovo jednostavnije...
 
Ne volim da preterujem, ali, kad sam raspolozena, ili kad zelim da se oraspolozim, onda ide kompet tretman:
1. tecni puder
2. korektor
3. bronzer
ako radim i oci
4. olovka
5. senke
6. maskara
i naravno - lips
7. nekad karmin
8. sjaj
i kad treba
9. malo kamenog pudera da ga fiksira
10. i ako sam bas raspolozena - glow u kuglicama

I onda - parfem

Sve ovo ne traje ni 5 minuta.
 
NatasaNatasa:
Postupak:
1.Tečni puder
2.Korektor
3.Puder u stiku ako ima neravnina
4.Puder u prahu ili kameni
5. Senke za oči + kreon (u zavisnosti koliko želiš da istakneš oči)
6. Maskara
7. Pojačavanje obrva
8. Rumenilo (koje se stavlja na obraze, čelo, nos i bradu ... naravno najjače na obraze)
9. Olovka za usne
10. Karmin
11. Sjaj
.
ja 9 od 11 navedenih stvari nemam :lol:
 
OK ... ja sam, iz perspektive profesionalnog šminkera, navela postupak ....jer je devojka to tražila ...

Naravno, ni ja se svaki dan ne šminkam ovim redosledom - bilo bi suviše. Ali, ako neko hoće da zna iole o šminkanju, vredi da bar nauči redosled ... pa sad ono što mu se ne dopadne nek preskoči.

Svi ovi puderi koji se stavljaju, stavljaju se isključivo zbog toniranja lica i izjednačavanja tena .... i u slučajevima kada šminka treba da opstane na licu ceo dan: venčanje ili neka druga prilika. U drugim kraćim varijantama dovoljno je staviti i samo kameni puder ili već onaj koji odgovara vašem licu.

To je to :)
 
Izgleda svi koriste sjaj za usne. Meni je to previše, možda samo Lancome juicy tubes može da prođe jer nije preterano sjajan. Dovoljan je dobar karmin, neki sa masnijom teksturom.

Moj savet je da budeš oprezna sa maskarama. Njihov vek trajanja je oko 3 meseca ako je redovno koristiš. Posle se osuše i onda krene ono izuzetno neprivlačno osipanje boje oko očiju. Nema ništa gore od toga, izgleda neuredno u roku od par sati. Užasna gnjavaža.

Ne isplati se kupovati skupe maskare, meni je optimalna Loreal maskara, nije previše skupa i zadovoljavajućeg je kvaliteta.
 
NatasaNatasa:
OK ... ja sam, iz perspektive profesionalnog šminkera, navela postupak ....jer je devojka to tražila ...

Upravo tako, zanimalo me je kako izgleda taj kompletan postupak, daleko od toga da planiram da se malterisem svaki dan ili da nekom savetujem isto.

Tnx Natasa, a i svi dalji saveti i trikovi sminkanja su dobrodosli.
 
ra-ta-tat:
Izgleda svi koriste sjaj za usne. Meni je to previše, možda samo Lancome juicy tubes može da prođe jer nije preterano sjajan. Dovoljan je dobar karmin, neki sa masnijom teksturom.

Moj savet je da budeš oprezna sa maskarama. Njihov vek trajanja je oko 3 meseca ako je redovno koristiš. Posle se osuše i onda krene ono izuzetno neprivlačno osipanje boje oko očiju. Nema ništa gore od toga, izgleda neuredno u roku od par sati. Užasna gnjavaža.

Ne isplati se kupovati skupe maskare, meni je optimalna Loreal maskara, nije previše skupa i zadovoljavajućeg je kvaliteta.
E, ljudi... blago svima vama...
Ovde se samo govori o lancome, dior, chanel i mnogim drugim slicnim stvarima... Nisam znala da ima toliko ljudi koji imaju brdo para...
 
@ apache
neeeeeee devojko TO se na ovom forumu ne pominje ... mislim to za pare i nabudženu šminku i tako to ... ispašće da zavidiš i tako svašta nešto bezveze ... :roll:
poslušaj me ... ne komentariši takve stvari ovde ... ;)

pozdrav!
 
pa sad, bila sam ironična
neke žene ne vole da se pominje to ... bilo je već neprijatnih rasprava na temu nabudžene stvari novac kriza bla bla bla ...
a ja nisam mogla da odolim da to ovde ne prokomentarišem.
zloća sam....
ali biti iskren je ok po meni...
 
Mene je to ludilo sa sminkom i kozmetikom davno proslo. Sad sam bas jednostavna.
Jedino sto nenormalno kupujem i kad mi nije potrebno to je labelo i svi moguci sjajevi za usta.
Karmine uopste ne koristim. Ranije sam ih kupovala (pre 150 godina) a nisam ih koristila. :lol:
Uglavnom koristim L'oreal.
 

Back
Top