Slave na zenskoj grbaci?

Poruka
22.458
Postujete li tradiciju, je l imate krsni slavu, odlazite li na slave..?
Jeste li primetili kako ogroman dio posla oko slava padne na ženska pleća? Pripremi corbu, juhu, kolače, salate, smotaj sarmu, rezi sir, pripremi kuhano..? Muskarci ako ne peku prase sami - kupe gotovo, najčešće iseceno, kupe rakiju i piće i to je to. Naveče se naroljamo a žene na kraju sve pospreme.
Interesantan fenomen, jer je domaćin samo formalno domaćin, sve je to zenska grbaca.
Jesu li vaša iskustva slična ili vasi muževi/partneri rade kao i vi?
:malav:
PS, ovo je mimo teme, boc boc iglicama :malav:
Najgori su gastarbajteri, donesu milošte za 7 evra i misle da su Boga za jaja uhvatili :malav:
 
Postujete li tradiciju, je l imate krsni slavu, odlazite li na slave..?
Jeste li primetili kako ogroman dio posla oko slava padne na ženska pleća? Pripremi corbu, juhu, kolače, salate, smotaj sarmu, rezi sir, pripremi kuhano..? Muskarci ako ne peku prase sami - kupe gotovo, najčešće iseceno, kupe rakiju i piće i to je to. Naveče se naroljamo a žene na kraju sve pospreme.
Interesantan fenomen, jer je domaćin samo formalno domaćin, sve je to zenska grbaca.
Jesu li vaša iskustva slična ili vasi muževi/partneri rade kao i vi?
:malav:
PS, ovo je mimo teme, boc boc iglicama :malav:
Najgori su gastarbajteri, donesu milošte za 7 evra i misle da su Boga za jaja uhvatili :malav:


Pa tako i treba. Na slavu ti uglavnom dolazi ženina rodbina.
Muževljeva ne može jer slavi istu slavu.
 
Pa tako i treba. Na slavu ti uglavnom dolazi ženina rodbina.
Muževljeva ne može jer slavi istu slavu.

po majcinoj strani ne slave :P
nismo do sada slavili, odlazili smo kod svekijevaca na slavu, ali sledeci djurdjevan je u nasoj reziji :D
mm ima puno rodbine sa mamine strane (4 ujaka, njihova deca i njihova deca), bice nam puna kuca i kolko vidim, sve ce preko moje grbace, ali ne mari :aha:
 
Postujete li tradiciju, je l imate krsni slavu, odlazite li na slave..?
Jeste li primetili kako ogroman dio posla oko slava padne na ženska pleća? Pripremi corbu, juhu, kolače, salate, smotaj sarmu, rezi sir, pripremi kuhano..? Muskarci ako ne peku prase sami - kupe gotovo, najčešće iseceno, kupe rakiju i piće i to je to. Naveče se naroljamo a žene na kraju sve pospreme.
Interesantan fenomen, jer je domaćin samo formalno domaćin, sve je to zenska grbaca.
Jesu li vaša iskustva slična ili vasi muževi/partneri rade kao i vi?
:malav:
PS, ovo je mimo teme, boc boc iglicama :malav:
Najgori su gastarbajteri, donesu milošte za 7 evra i misle da su Boga za jaja uhvatili :malav:
postujem, slavim, volim i sto slavim i da idem na slave :heart:

nismo primetili, svi ucestvujemo u pripremama, ima svako svoj resor, ali je podeljeno i funkcionise odlicno :D

a sto se tice zenske grbace, porodice u kojima su fer odnosi, takvi su i tog dana i obratno, nema tu iznenadjenja
 
Не славим а идем само на једну рођачку (Св Јован). Тамо је све нормално и скромно, без икаквог бахаћења и тона хране.

Људи долазе да би попричали а не да би испунили и последње црево.
 
zar slava ne bi trebalo da bude skromna da ne optereti iovako nikakav buđet, ovako uzmeš kredit samo da bi pokazali ko koliko ima a posle muke sa vraćanjem kredita a brzo se slava zaboravi

Као прво, нису сви људи на ивици егзистенције, као друго - неки више воле да се покажу него леба да једу.
 
zar slava ne bi trebalo da bude skromna da ne optereti iovako nikakav buđet, ovako uzmeš kredit samo da bi pokazali ko koliko ima a posle muke sa vraćanjem kredita a brzo se slava zaboravi

Šta ima veze ako je patnja i neracionalno, radi se o tradiciji .
To je viseslojan mehanizam jači od trezvenog pristupa budžetu, ne bih sada da ga obrazlazem, identifikacije, identitet bla, bla..

- - - - - - - - - -

Ja zakoljem prase.:malav:

Ti si žena za sva vremena :zag:

- - - - - - - - - -

Tamo gde se kuha juha, tamio ne slave slavu.
Mogla si i pametnije al obzirom da je nik zelen - sve je oprošteno :malav:
 
Spremala sam 7 god. I to bas veoiku, raskosnu slavu, od slanih torti i rolata, preko corbe, sarme, pecenja i raznih salata do 17-18 vrsta sitnih kolaca i nekoliko torti. Tamo je bio obicaj i da se gostima pakuju kolaci i daju na odlasku pa sam morala imati za svaku "kucu" po kutiju od 0,5 kg. I nije mi bilo tesko, tada. Gostoljubiva sam, volim da ugodim, serviram...
Ali, sa ove distance se osecam kao veeelika budala zbog toga. Nisam vernik a trudila sam se da ispostujem kvazi vernike:confused:
 

Back
Top