Violinista

Zagor BG

Zainteresovan član
Poruka
464
Iako ne slusham previshe ozbiljnu muziku fascinirao me je jedan nashih mlađi violinista (mislim da je iz Vojvodine i nije S. Milenković) koji je sa trubačima pre nekoliko godina napravio koncert u Sava centru i demonstrirao moć violine u sferi nashe narodne muzike.Napominjem, da je reč o školovanom muzičaru koji svira klasičnu, serioznu muziku. Da bih vam pomogao, mislim da je ta muzika koja se najpribližnije može okarakterisati kao etno džez korishćena kao muzička podloga za nash film ''Točkovi'' u kojem glavnu ulogu igra Dragan Mićanović. Varijacija na balkanske teme koju radi Hadžimanov je smešna u odnosu na to shto je taj dečko sa par trubača izveo. Možda mu po tehnici sviranja nashih ''klasika'' može parirati samo čuveni Kenedi. Voleo bih da mi kažete koji je to violinista i gde mogu da kupim CD ili snimim tu muziku i pod kojim nazivom. Pozdrav svima!
 
linabg:
verovatno mislis na lajka feliksa.. predpostavljam i mislim da on nije iz vojvodine, ako neko zna nek me ispravi..
Da, u pravu si. To je Lajko Feliks. Ostaje samo pitanje pod kojim nazivom i gde mogu da kupim ili nabavim ono shto je demostrirao sa trubačima u Sava centru. Pozdrav!
 

Back
Top