Pitanje za Dr
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Pitanje za Dr

JADE
    Guest

Podrazumevano Pitanje za Dr

Tema je malo slicna onoj o krajnicima ali bih ipak da pitam, naime lekari su preporucili da detetu operisu samo treci krajnik jer joj je do sada zaista pravio strahovite probleme u vidu bronhitisa, spazma, sada je cak zaradila i alergijsku astmu. Pa me zanima kakav je proces oporavka da li je lakse nego kada se operisu sva tri ili ne, koliko dugo zadrzavaju u bolnici, kakva je ishrana nakon operacije... Puno hvala unapred

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano

Obavezno treba operisati detetu treci krajnik,jer taj cuveni treci krajnik zadaje cesto mnogo vece probleme nego ova dva.
    Prosto,otezava detetu naormalno disanje pa sto se duze odrzava taj problem dete dobija tzv.adenoidni habitus(tip)-izmenjen je polozaj nosa i ista,kao da gledate nekoga ko stalno ima kijavicu(nije bas najbolje objasnjenje ali tako nekako).Dete lose spava,hrce i gusi se pri spavanju.Uz to idu i ceste upale grla i sve ono sto ste naveli da vase dete ima.Deca slabije jedu i naravno uz slabo jelo i los san sporije napreduju u razvoju u odnosu na svoje vrsnjake.Znaci tu nema dileme,operacija sto pre.Sto se tice oporavka,u bolnici je,nemojte me drzati za rec,ali mislim 3 dana.Oporavak je mnogo kraci nego kad su u pitanju ova 2 krajnika,,boli naravno par dana ali za razliku od ova dva krajnika mnogo krace,i jede se pasirano,tecno,na kasicicu...jogurt,supica,caj,sve sto se moze pasirati.Uglavnom nije strasno.I sto se mladje dete oporavak je laksi.

JADE
    Guest

Podrazumevano

Puno vam hvala na iscrpnim informacijama, sad mi je vec lakse, u pravu ste za sve ove simptome sve se to manifestuje kod mog deteta ali sam ipak htela da cujem jos neko misljenje. Hvala jos jednom

Slične teme

1. PITANJE????
    Autor dachahan u forumu Arhiva
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 09.04.2006., 20:41
  2. Pitanje
    Autor Bustura u forumu Automobilizam
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.04.2004., 01:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor