vantelesna oplodnja posle 40-e

Imam 39god. Do sada cetiri pokusaja IVF. Zadnji put u "Jevremovoj " Najzadovoljnija sam bila njihovim radom i pristupom pacijentu. Jos uvek ne odustajem samo sto ovaj put planiram inostranstvo. Normalno sve zavisi koliko ste finasijski spremni za to a o drugim faktorima da i ne pricam. Za prva tri pokusaja se nesto i ne secam tacno cifre (negde oko par hiljada) a za ovu zadnju znam tacno: analize - 1000€; terapija - 1500€; IVF - 1200€. Sto znaci sa boravkom od otprilike mesec dana U BG i povremenim dolascima i odlascima radi priprema kostalo me je sve oko 5 000€. Sto se tice potrebnih analiza i terapije sve je individualno. Nekog kosta vise nekog manje. Zavisi i gde radis analize. Ja sam to radila pre tacno godinu dana. Da li su se od tad cene menjale neznam.
U svakom slucaju naoruzaj se strpljenjem i informisi se o svemu pre odluke kod kog lekara ces otici.
Zelim ti uspeh. Ako zelis jos vise detalja slobodno pitaj.
 
Ma ja sam nesto pocinjala kod prof. Tulic u Visegradskoj pre godinu dana,mislim, poceli smo sve analize (bakterije i virusi), par meseci sam cekala da mi padne vrednost na herpes virus u krvi, onda sam dobila kondilome, pa sam slomila nogu.Kad se sve to sredilo, poceo je da raste FSH, a prof. nece da radi sa vrednostima vecim od 15.A da, imala sam mesecima neku cistu na jajnicima koja mi je i pravila te visoke vrednosti FSH.E, kad se to sredilo (stediril 3 meseca), onda je ciklus poceo da mi luduje, prvo 29, pa 35, pa 45,pa 15 dana. Sad se, izgleda sve stabilizovalo, a meni otisla jos 1 godina. Punim 43 u decembru.
Priznajem da sam pocela da verujem da mi ne treba da imamo dete, jer nam se, prosto ne da cak ni vantrelesna. (Inace smo pre par godina probali 3 puta insemenaciju). Prosto su se stvari tako namestale, da nas svaki put onemoguce.Kod mog muza je pitanju jako slaba pokretljivost spermatozoida, jadan se naprimao injekcija i hormona (ugojio se ko prasac), a o parama da ne govorimo.
Sad bih ponovo zapocela kampanju, mada mi drustvo kaze "ma, ti to kao da se zezas, deluje neozbiljno". Ja, u stvari pokusavam da minorizujem problem, da ne bih psihicki pukla. Inace, smatram da je ta vantelesna oplodnja TESKA KOMERCIJALA. Sve je napravljeno da se na zelji ljudi da imaju decu zarade velike pare. bez IMALO SAMILOSTI.

Kod koga ste radili pre Jevremove? I kakva vam je, inace, dijagnoza? Puno ti hvala na pisanju, smatram da je ovo rasiren problem i cudi me da se vise niko nije javio. Bas me zanima sta li o ovom problemu misle doktori na forumu????
 
Dijagnoza neprohodni jajovodi - prosto receno. Na zalost, od pre dve godine samo jedan jajovod -desni odstranjen zbog vanmatericne - (operisao me je prof. Tulic u Visegradskoj). Prva IVF dr. Radulovic u Specijanoj bolnici; druga i treca prof. Dinulovic; cetvrta dr. Ljubic u Jevremovoj. Suprugovi nalazi super a i svi moji ostali koje sam svih ovih godina uradila ALI dzabe kad su kanali neprohodni.
Inace sto se odgovora tice bila je opsirna tema o vantelesnoj na onom starom podforumu (ali kako to mozes naci stvarno neznam) gde su ucesce uzeli i doktori sa foruma i mnoge zene sa slicnim problemima.A to da je IVF komercijala -jest- medjutim najnovija vest u "Blicu" od juce uliva malo nade. Naime od sledece godine prva dva pokusaja IVF besplatna!!! Kako ce to funkcionisati i hoce li svi moci da stignu na red videcemo.
 

Back
Top