Dragi (doktori)

scharfschuetze

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
494
Molim vas,

Nosim naočare zbog dugogodišnjeg umnog rada i susrećem se sa čudnim fenomenom. Ukoliko se desi da ustanem dosta kasno (što se nažalost dosta često dešava) i ukoliko spavam 9 plus sati vid mi je obično slabiji i imam utisak da mi se dioptrija poveća za otprilike 0, 25 do 0.5, što je dovoljno da me pošteno namuči kada gledam na daljinu.
Međutim, primetio sam da ukoliko sebi uskratim nekoliko sati spavanja i pogotovu ako ustanem ranije, negde oko 8 h ujutro, onda mi je vid neobično bistar i nemam nikakvih problema. Doduše u oba slučaja već pri kraju dana kada sam umoran i kada je vreme za spavanje vid mi se neznatno pogorša ali to ne smatram naročitim problemom jer sam obavešten da se umor reflektuje na vid, pogotovu kod onih koji već imaju dijagnostifikovanu dioptriju.
Zanimljivo je recimo da nekada odspavam popodne i posle buđenja primetim da mi je vid neznatno pogoršan (0, 25 do 0, 5 otprilike) dovoljno da kada gledam neki predmet u daljini vidim onu karakterističnu senku.
Ne mogu da obajsnim ovaj fenomen. Napominjem to mi se dešava od kada sam počeo da nosim naočare a tome ima bar 8 god. tako da ne pretstavlja neki iznenadni problem.

Da li postoji ovde neki lekar koji bi mogao makar malo da pojasni stvar?

Unapred, zahvalan
 
A zasto mislite da je Vas post toliko prioritetan u odnosu na bilo koji drugi i do te mere prioritetan u svim nasim zivotima da bi se svi doktori sa ovog foruma polomili da Vam odgovore za 12 sati?! Nije proslo ni 24 sata od kad ste postovali, stvarno ne vidim razloga za ovakav izlet ogorcenje i povredjenosti. Pa niste dete zaboga! Mozete da odlozite zadovoljenje impulsa na dan-dva! Ili je to toliki problem?
Uostalom, niste dali adekvatne podatke pri pitanju (sto biste znali da ste lepo procitali pocetne dve, u Vasem slucaju jednu, lepljive teme - 'PAZI OVAMO!')

Ne nosite naocare zbog 'dugogodisnjeg umnog rada' vec zbog poremecaja vida, ako bas zelite da nas iritirate eto i to da Vam kazem. A o tom poremecaju vida nista nam niste rekli - ni koliko dugo traje, ni o kom poremecaju se radi, ni kolika je Vasa dioptrija, ni idete li redovno na kontrole kod oftalmologa, kad ste prvi put dobili naocare (da li ste ih nosili i u detinjstvu), ili nosite i sociva, ili samo sociva, da ne pricam o tome koliko imate godina...I onda jos nalazite za shodno da shizite sto Vam niko nije odgovorio - JAO UZAS!? - cela 24 nepuna sata?!

Stvarno...!
 
Ne mogu da ti pomognem, ali sam cuo za coveka koji je hipnotizer ( koristi neku drugu rec za to ) i koji tvrdi da putem hipnoze moze da poboljsa oslabljen vid. Da li mu je verovati zaista ne znam.
 

Back
Top