U odbranu bijelih carapa

izgred-nick

Obećava
Poruka
78
Ljudi, ajde mi pomozite malo s necim sto me dugo kopka.
Naime, objasnite mi zasto su bijele carape postale sinonim za los ukus i neeleganciju.
Ne znam u kojoj temi u mom okruzenju ima vise saglasnosti, od te da je svako ko nosi bijele carape seljak.

Kad pitam zasto, obicno kazu, pa sportske carape se ne nose na cipelu itd, ali ja ne govorim o sportskim, nego o obicnim carapama.

Zasto je jedna tako neutralna i nevina boja u spoju sa carapama napravila tako opasan spoj?
Zasto su bijele carape postale najomrazeniji odjevni predmet?
Kakav je odnos prema njima npr. u drugim sredinama - Francuskoj, SAD-u, Kini?

Sloboda bijelim carapama!
 
izgred-nick:
Ljudi, ajde mi pomozite malo s necim sto me dugo kopka.
Naime, objasnite mi zasto su bijele carape postale sinonim za los ukus i neeleganciju.
Ne znam u kojoj temi u mom okruzenju ima vise saglasnosti, od te da je svako ko nosi bijele carape seljak.

Kad pitam zasto, obicno kazu, pa sportske carape se ne nose na cipelu itd, ali ja ne govorim o sportskim, nego o obicnim carapama.

Zasto je jedna tako neutralna i nevina boja u spoju sa carapama napravila tako opasan spoj?
Zasto su bijele carape postale najomrazeniji odjevni predmet?
Kakav je odnos prema njima npr. u drugim sredinama - Francuskoj, SAD-u, Kini?

Sloboda bijelim carapama!


Zato što vi muški toliko retko menjate čarape, da i onda kad se isprljaju lakše je da budu u boji nego bele ... hi hi hi ....
 
bele charape....su ok....sve dok nisu u cipelama....onda postaju....fuj....kao kad bi obuko trenerq i cipele od krokodilske kozhe....il neka cura u shtiklama i trenerci....to ti je jedna od takvih kombinacija....i mada se mj svojevremeno trudio da izgura to kao neshto super lepo....ma jock....smrt belim charapama
 
Ja ne znam sta nije u redu ovde, ali Ameri su ludi za belim c. Gde se god okrenem ja vidim muskarca u b.c.+ cipele, trzni centri, aerodromi, restorani... Aljkave li nacije!

A zasto je to aljkavo, ne shvatam?

bele charape....su ok....sve dok nisu u cipelama....onda postaju....fuj....kao kad bi obuko trenerq i cipele od krokodilske kozhe....il neka cura u shtiklama i trenerci

Pa nije isto - ove obe kombinacije su mutanti izmedju sportske i elegantne garderobe, i to ne ide, tu se slazem. Ali, ja govorim za bijele carape koje NISU sportske + cipele.

I jos nesto: mislite li da je moguce da u nekom momentu one postanu trend, samo ako nam takav trend dodje iz nekog modnog centra?
Sjetite se zenskih mrezastih carapa - do prije par godina, ko je to nosio? I ko je nosio, sta su mislili o njima? Kad ono, dodje talas, svi ih nose, i nikom nista. Sad su odjednom super...

p.s. Nemam fetis za carape, majke mi, samo me interesuju ove kulturoloske paralele... :)
 
AntunTun:
bele charape....su ok....sve dok nisu u cipelama....onda postaju....fuj....kao kad bi obuko trenerq i cipele od krokodilske kozhe....il neka cura u shtiklama i trenerci....to ti je jedna od takvih kombinacija....i mada se mj svojevremeno trudio da izgura to kao neshto super lepo....ma jock....smrt belim charapama
Da dodam; cura u trenerci, mrežastim čarapama i štiklama! :-?
 
AntunTun:
bele charape....su ok....sve dok nisu u cipelama....onda postaju....fuj....kao kad bi obuko trenerq i cipele od krokodilske kozhe....il neka cura u shtiklama i trenerci....to ti je jedna od takvih kombinacija....i mada se mj svojevremeno trudio da izgura to kao neshto super lepo....ma jock....smrt belim charapama

da upravu si 100%

nema ničeg lošeg u belim čarapama (osim ako nije fudbaler u pitanju)
 
Joj , pa ruzno je videti bele carape kad se covek skocka. Npr. dobro odelo bilo koje boje, fine cipele , i kad sedne sevnu bele carape pa jos ako imaju i neki natpis kao nike, adidas, ili nacrtan reket. Ebiga. Ja bele carape oprastam samo kad se nose uz trenerku i patike.Moj dragi ih nema uopste hvala bogu. :-)
 

Back
Top