*Sonic Youth*

pa cuo sam za njih.....negde......u prolazu.......a mislim i da sam video neku sliku usput......a sve nesto mislim da masa gotivim i neku njihovu stvar, al nemam pojma sta sviraju
 
u stvai nisam cuo nista od njih, ono je pesma youth of the nation, a grupa cult ima album sonic ciji mi se omot jedino svidja od svih njihovih omota (a pesme su im poprilicno slabe. razocarao sam se kad sam cuo na sta sam dao 2 evra)
 
volim njihov pristup muzici, al mi je to suvishe rastrzano. ne drzhe se nichega i zvuche jako krsh. ponekad mi dobro dodju. mada ne znam puno o njima, imam samo jedan album... ;p
experimental jet set, trash and no star
najvishe mi se svidja doctor orders :D
 
Ne mogu da verujem da ovde niko ne slusa istinski Sonic Youth.
Pa setite se dva najbolja albuma sa kraja osamdesetih, "Daydream Nation" i "Goo".
I neka mi neko posle slusanja ovih albuma kazu da su oni losi.
Samo sto su ih ljudi gurnuli u stranu isto kao i legendarne bandove The Jesus And Mary Chain i Godfathers.
 
poz moon child. Nije bas da ne slusaju ljudi te bendove vec slabo zalaze na krstaricu. Super sto si postavila ovu temu, ja sam hteo, al nisam imao hertza da gledam kako je troluje ko god stigne. Sonic Youth je moj omiljeni bend a slusam ih bogami vec jedno petnaestak godina. U koji pravac smestiti Sonic Youth. Ni u jedan. Mada ima svega u njihovoj mjuzi i noise_a,psihodelije,punk_a cak na momente i americkog folka (poslusaj Cotton Crown).Sonic Youth su bili najbolji alt rock bend 80tih i svakako najuticajniji. Ko tinejdzer sam najvise slusao Bad Moon Rising album. Njihov bad mood na moj bad mood, pa ode sve dodjavola. Al je pomagalo, katarza. Objektivno najbolji SY album je Daydream Nation. Ova zadnja dva albuma su onako dobri za nerviranje starih fanova, al ne moze srce junacko izdrzati da ih ne preslusa po bar pedesetak puta. Pukle je inspiracija i Thurstonu i Kimici, al Lee Renaldove pesme su super. Sledece godine isporucuju novi album, na netu pise da ih Thurston vec promovise na solo koncertima. Toliko za (nabrzaka ) sad.Bice jos slova o Sonic Youth.
 
Dont_Break_The_Oath:
Ne mogu da verujem da ovde niko ne slusa istinski Sonic Youth.
Pa setite se dva najbolja albuma sa kraja osamdesetih, "Daydream Nation" i "Goo".
I neka mi neko posle slusanja ovih albuma kazu da su oni losi.
Samo sto su ih ljudi gurnuli u stranu isto kao i legendarne bandove The Jesus And Mary Chain i Godfathers.

Covece svaka cast za Godfathers. Niti sam ih slusao, niti sam pricao o njima jedno desetak godina. Stidim se. Odo pronaci negde(u budzaku) njihove kasete pa ponoviti gradivo. A Jesus And Mary Chaine to se vec slusa intezivno, ipak je Psyhocandy kamen temeljac neopsihodelije i jedan od deset najboljih alternativnih albuma 80 tih. Znam i mladjeg narastaja sto kapira tu pricu, sto je vrlo pohvalno.
 
EEEEEEEEE Knight,ovo sam hteo da cujem.
Napokon neko ovde na forumu ko zaista ima uvid u muziku.
Od The Jesus And Mary Chain nemoj nikako da zaboravis "Automatic" i one razbijacke,razarujuce,nuklearne gitare na legendarnoj "Blues From A Gun", .....u bog te,najezim se samo kada se setim.

A od Godfathersa mi je ispala vilica odavde pa sve gore do Zvezdarske sume kada se pojavio jedan od deset najboljih albuma svih vremena "More Songs About Love And Hate",i onaj fenomenalni koncert u SKC-u 1990.

A evo sada ide lepo album "Goo" i moja omiljena Mote.
 
Ja jos ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da nisam bio na tom koncertu. Sta ti je surovost zivota u tranziciji. Toliko sam imao obaveza da nije bilo teorijske sanse da dodjem. Posle su me tesili kao, bila guzva, te bili su puno u nekom rock fazonu itd itd. Ali ja, ne verujem nikome. Mada ima tu neke istine. Meni su Sonic Youth za neke hale do 5000 ljudi, vise je to za neki intimniji dozivljaj (naravno u odnosu na Echo 50000 ljudi).
PS. Svake godine pred Exit strepim da ne pozovu Nick Cave_a. Morao bi doci da vidim legendu, a verovatno bi se posle petnaest minuta potukao sa nekim kraj mene. Jer zna se kako je na Exitu, dodju ljudi na cert da se ispricaju ko na pijaci. A to bi se moralo sankcionisat.
 
Slazem se za Exit,,,zato ja nisam nijedanput bio tamo.Samo gomila ljudi koja ide da se napije pod izgovorom da slusa dobru muziku.
Treba sankcionisati Exit i lepo dovoditi bandove jedan po jedan ovde.
Nick Cave naravno (jos ako bi umeli uzivo da izvedu moju omiljenu "Stranger Than Kindness"), Sonic Youth,pa onda opet Nick Cave,The Cure,Killing Joke,.....
 
Eh napraviti cemo od ovog topica, topic medjusobne podrske i hvale. I moj omiljeni Cave_ov album je Your Funeral My Trial, al omiljena njegova pesma mi je Carny. Bilo bi interesantno cuti kako sviraju Stranger Than Kidness u novom aranzmanu (violine, Dirty Tree). Onako kao na albumu tesko da mogu ponoviti, pogotovo kako je Blixa otisao. Al ako nije bio Cave topic, biti ce, pa cemo se siti napricati o njemu. A ima mnogo toga da se kaze. Btw. upravo slusam Sonic Youth-Peel Sessions (samo obrade The Fall) i fenomenalno je. Cini mi se da je moon pominjala grunge u ovom topicu, pa kad stignem napisati cu nesto na temu Sonic Youth vs grunge.
 

Back
Top