ТЕЛЕВИЗИЈСКИ ЗАВИСНИЦИ

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
Извор: БЕТА

Највише времена пред телевизором у Европи проводе Срби, а најмање Словенци. Студија „Телевизија у Европи”, представљена у Бриселу, показује да просечан Европљанин из године у годину све више времена проводи гледајући телевизију, а убедљиво највише слободног времена уз екран проводе Срби, 278 минута дневно, док одрасли Словенци телевизији поклањају 178 минута.

Студија бележи пораст популарности документарних програма, али најгледанији жанрови и даље су риалити шоу, квиз и спортски пренос, а популарност су у целој Европи задржале латиноамеричке теленовеле.






Нажалост, овај народ се превише везао за овоземаљске ствари, и то тривијалне ствари као што је телевизијски програм. То се није догодило случајно. Неко из иностранства нам систематски баца кости, и ми сада треба да их глођемо. Другим речима, трују нас бесмисленим садржајима.

Да бисмо из свог живота избацили гомилу небитних информација којима нас свакодневно засипају, неопходно је да нађемо друге изворе „забаве”. Зашто то не би било шетање, трчање, читање? Зашто главна занимација већини Срба мора да буде блејање у неку кутију?!

Ако желимо да опстанемо морамо да подигнемо наш ниво свести, и као појединци и као народ.

За почетак искључите телевизоре и укључите мозак.
 
Ali ja najvise provodim u skoli.A kad dodjem kuci,onda upalim komp,prvo sto uradim dodjem na forum da vidim sta ima novo.A kasnije igrice neke i kad se umorim,odem da ucim,pa od 16 pa 19,onda odem sa drustvom napolje(na neku zurku,rodjis,u diskoteku,park...)Vratim se oko 23h sav umaoran,legnem i pocnem da spavam.I kad ja da geldam tv,ajde recite mi.
 
Na koju foru ovaj rezultat?
icon_eek.gif
icon_eek.gif
278 minuta dnevno! Alo, pa to je skoro 5 sati...

Zaista mi nije jasno kako su to izracunali kada SVI ljudi oko mene vrlo malo gledaju TV! Manje od sat vremena dnevno, u proseku...

Mada, kod nekih ljudi (uglavnom kod starijih) TV zvrji po ceo dan upaljen, ali ga, u stvari, i ne gledaju stalno... Da li su takve slucajeve uvrstili...? S obzirom da kod nas zaista ima dosta penzionera, onda vec sve ovo i nije toliko iznenadjujuce. :-?
 
Bittersweet symphony, ee :) Bas sam odgledala spot, koja divna pesma...
Ja sam sinoc opet odgledala dva filma, ali vredeli su, ahm.
Ne znam, koliko god da te TV odvlaci od nekih stvari, toliko te i obrazuje na mnogim planovima. Mislim da bih bila krajnje nekulturna da nema televizije, tuzno ali istinito... :)
 
slazem se da na tv-u moze mnogo toga da se sazna.recimo, uvek rado pogledam neke naucne emisije,a posebno sam se odusevljavala emisijama o svemiru,nastanku planeta onda starim civilizacijama,naucnim otkricima....ali cinjenica je da se ljudima sve vise plasiraju razne gluposti na koje se previse gubi vreme a da je nekih kvalitetnih emisija sve manje...secam se da kada sam bila mala,tih emisija je bilo mnogo vise,kao i nekih programa za decu itd...sada nista....
 
ma koji pink?! :roll:
oni vise nemaju ni neke filmove...totalno su propali.
a rts,pa na njih sam i mislila i na b92,discovery i national geographic.
inace rts je takodje propao.ni njima vise program nije nikakav.preostaju samo b92,discovery,national geographic sto se toga tice....ostalo katastrofa.
 

Back
Top