za one koje vole krzno

p!van

Početnik
Poruka
50
pre nego kliknete na sajt moram da upozorim da je veoma sokantno i ne znam kako ce na koga da deluje...
na mene jeste i to veoma jako ...
mislim da bih bio u stanju da ... ....sigurno vise nikada ne prohoda i ostatak zivota provede sa slamkom u ustima...
prosto nisam mogao da verujem...
jos uvek ne mogu da dogledam ceo film...
toliko toga bih jos rekao , ali nema potrebe ukoliko pogledate sam prvih par minuta...ostatak ne preporucujem ...
i sta mi/ja mozemo da uradimo...protiv ovog ??
ako je neko pre mene isto postovao, izvinjavam se zbog ne citanja svih postova, ali i ako jeste ovo treba da stoji i ovde...
UZAS...
jadni mali topli krzneni ... :((

http://www.strasbourgcurieux.com/fourrure/
 
ja neću da gledam
ja sam srećni dobitnik novogodšnjih čestitiki Orke i sms božićnih poruka
znam otprilike
ne nosim krzno NI KOŽU
sem tzv. antilopa (što ne znam šta je, ali nije od antilope sigurno)
sigurno ima i tekunica...neću da gledam
 
e to nisam gledala i ne nameravam
ali čekaj kako na kojim životnjama
na miševima?
Pa to je ok.
E, znaš da u USA skupljaju hobbos po ulici, sve one silne John Doe varijante bez igde ikoga pa na NJIMA isprobavaju koješta
bolje ipak miši ondaK

jbt, ko ono ždre mačke ne mogu da se setim..Italijani :lol:
A u Kini pse.
A u Africi cvrčke i mrave
ljak :
crap.gif
 
razlika je samo u nacinu smrti, i svinje jedemo, pa ih ne muce...
a ovde za sto bolje krzno moraju sto duze da budi zivi,
prvo nogice, pa onda deri...oni disu i gledaju..
to je za zatvor...
to je za prvo prebiti ko vola pa robija...
ok ?
 
fuh
naravno
ali gore:
dodeliti im istu sudbinu jarac-živoderac

Uvek pomislim da je kriva neinformisanost i to što nemaju kolača (pored hleba)
Možda i nesloboda?
U tim situacijama pada svaka etika
i krali bi ,a ne samo radili ko kasapini za modnu industriju

Evropljanima se može - da se proseravaju
jer im deca ne rade po fabrikama od svog 10.rođendana...

Ne shvati me krivo, osuđujem mučka ubistva i ljudi i životninja - naravno!
ali to je samo small picture

- da si ti neki Pakistanac i da imaš 5 dece
- da ti neko ponudi da dereš lasice za iole pristojnu kintu - progutao bi knedlu i zaradio za svoju porodicu, jel? Ili ipak ne bi? Skončao bi od gladi, principa radi?
Ljudi su radi opstanka jeli svoje prijatelje i kolege a ne - ubijali životinje

tako da - ako pljuješ u nebo, pljuni pravo u boga....ili, što bi rekli sinjski vitezovi - gađaj pravo u sridu.


Nisu krivi fizikalisti i tehničari i oni što češljaju i peru krzno i...
uh.
Razumeš me?
 
ne znam mislim da bih nasao drugo resenje za mene i moju porodicu...takodje mislim da bih pre mogao da ukradem ili obijem nesto, nekog...
1. rizik je skoro isti...ako me uhvate i za jedno i za drugo cu da lezim..
2. mislim da bih mozda i mogao da ga ubijem, ali zivog da ga secem i derem ...
3. ovde se mislim ne radi o prezivljavanju, nego o brzom i lakom bogacenju..

ali ok sama rasprava o ovom je neki korak, i naravno da ima mnogo veceg zla na planeti...i neko bi mogao da kaze a deca u africi ...a rusenje iraka...a ovo a ono...
sve to znam, ovo je samo jedna od njih mozda i na kraju lestvice uzasa...ali ja eto nisam mogao da ne postavim ovo ovde...
poz
 
ne mogu da otvaram link.vec sam gledala nesto slicno na tv-u i bas sam se isplakala.:(
tragicno je kako te zivotinje muce i kako umiru sporom i bolnom smrcu.
to treba pokazati svakome pre nego sto se odluci da kupi bundu...da vidi ko je sve umro zbog njenog/njegovog krzna :-x
 
Ja sam otvorila danas na poslu i bilo mije lose ceo dan.Videla sam samo pocetak.Potresla sam se do koske.Jadne zivotinje.:-( Cak mi se povracalo izvesno vreme.:? Jos ne mogu da dodjem sebi.Covece,kakav je to monstrum da dere zivotinjicu dok je ziva:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
ili na prinudan dobrotvorni dozivotni rad sa zivotinjama. :-x
uvek se razbesnim kada vidim one nakindjurene babe koje ponosno setaju gradom sa svojim novim bundama.:evil: i ne daj boze da im nesto prigovoris,jos ce da se uvrede :roll:
ja bih to ponovo u skolu od prvog razreda osnovne. :-x
 
sada sam se setila da sam videla sam jedom na tv-u kako ubijaju male foke u kanadi.motkom u glavu dok ne crkne....da slucajno ne bi ostetili koji milimetar krzna ako bi ga ubili na bezbolniji nacin :evil:
nije mi jasno kakvi to ljudi mogud se bave tim poslom.
 
Moj deda je bio lovac.:evil: Kad sam bila mala stalno sam gledala zivotinje obesene na zidu i uvek mi se stezalo srce kad pogledam u njihove bezivotne oci.Nikada necu zaboraviti tugu koju sam tada osecala.Volela sam deku,ali sam ga i mrzela kad bi dosao i bacio babi na sto ubijene zivotinjice.Nekad sam bezala u sobu i plakala da me niko ne vidi.Mazila sam krisom mekane kozice i bilo mi je zao. Razumem da lovci ubijaju vukove i druge zveri ako napadaju ljude,ali lov iz sporta i krzna nikada to necu prihvatiti kao normalno.:evil:
 
ni ja...lov za prezivljavanje i ishranu,razmumem,to su pravi lovci,a ovi koji se bave lovom da bi posle okacili glavu na zid kao trofej ili napravili bundu...ne. :evil:
u poslednje vreme,svaki put kada pomazim mog psa,sine mi kako ima lepo i mekano krzno i kako bi i njega ladno odrao samo kada bi se pravile psece bunde.
jadne sve te zivotinjice koje umiru takvom smrcu od nestrucne ruke...:( kada sam videla da ih ubijaju strujom,nestrucno spremljenim otrovima pa ih onda deru zive...bas tuzno... :(
 

Back
Top