Hitno!!!Problem sa modemom!!!

Svi modemi, uz odgovarajuci drajver, rade sa XP-om bez problema, bez obzira na service pack

Ukoliko se modem vidi u Control Panelu pod Phone and Modem Options, onda verovatno ti nije dobro neko podesavanje ( tipa iskljucenja stiklice iz polja " Wait for dial tone... " ili ukljucenja stiklice u polju " Use dialing rules " u samoj konekciji )

Ima jos jedna stvar: pre mesec dana video sam problem u kome Genius-ov softverski modem sa Intelovim cipom nece da radi na digitalnoj centrali ciji je prvi broj 2 a radi bez problema na centrali sa brojem 5 ?!

Probaj da obrises i nanovo instaliras modem. Ako nista ne pomogne, uzmi drugi modem
 
Meni se desilo par banalnih stvari ,
zastareli ili neodgovarajuci drajver za modem,
kompjuter ga jednostavno ne vidi isto kod instalacije service p xp
pa moras da ga trazis preko hardvera i okolo naokolo,
ili ono najcesce nije ocisceno u podesavanjima wait for dial tone
 
Nikako nisam uspeo da se javim i nabavim bilo kakav modem a nisam hteo da kupim opet neki modem,imam dva komada jedan je agere taj je nekad kao pistao ali nista i komp ga nikako nije prepoznavao posletoga :confused: ,a drugi je sweex-ov ambient modem i sa neta sam skinuo drivere za njega ali nikako nisam uspeo da ih instaliram isti problem kao i sa prethodnim komp prepozna novi hardware i tu je kraj :twisted: .Drivere sa narezao na cd,stavio ih na floppy ali uvek isto ono kao neodgovarajuci software i nemoze da se upotrebi hardware.Toliko znam probao sam jos nakih gluposti ali nista nije dovelo do uspeha.Usput od brata sam uzeo lucent-ov modem i on evo radi bez problema. :shock:
 
SP2 sam instalirao na cist sistem pre bilo kakvog pocetka,menjao sam slotove drugar je nosio kod sebe a neki poznanik mi je rekao da je problem u saradnji sa sp2 jer je on kao deinstalirao sp2 i instalirao sp1 i modem je proradio kod njega tj njegov modem(imao je isti problem) a glupo mi sad da ja probavam takvu akrobaciju posto sam relativno pocetnik a marfi mi zagorcava zivot tj ako postoji i najmanja sansa da krene naopako krenuce!!!
 
Sasa Zuber:
Nikako nisam uspeo da se javim i nabavim bilo kakav modem a nisam hteo da kupim opet neki modem,imam dva komada jedan je agere taj je nekad kao pistao ali nista i komp ga nikako nije prepoznavao posletoga :confused: ,a drugi je sweex-ov ambient modem i sa neta sam skinuo drivere za njega ali nikako nisam uspeo da ih instaliram isti problem kao i sa prethodnim komp prepozna novi hardware i tu je kraj :twisted: .Drivere sa narezao na cd,stavio ih na floppy ali uvek isto ono kao neodgovarajuci software i nemoze da se upotrebi hardware.Toliko znam probao sam jos nakih gluposti ali nista nije dovelo do uspeha.Usput od brata sam uzeo lucent-ov modem i on evo radi bez problema. :shock:
Agere je u stvari Lucent, ako taj Lucent kog imas radi trebalo bi i Agere da radi
Sweex-ovi modemi su sa Intelovim cipovima i to u principu radi, samo sam jedared video nekompatibilnost Geniusovog modema ( sa Intel cipom ) sa telefonskom centralom.
Najverovatnije je da ipak, iako si skidao drajver, nisi skinuo odgovarajuci, a to sa SP2 i SP1 nema nikakve veze , bar ja tako mislim. Ukoliko imas odgovarajuci drajver, sasvim je svejedno koji SP imas, tako da se ne mlatis da reinstaliras windows, nije u tome problem
 
sweex ima cudnne drajvere. Ja sam naleteo na nekoliko sweex internih modema i ni jednom cd koji je dobijen uz modem nije mao odgovarajuce drajvere.
Ne znam koliko si upoznat ali za modem moras da budes jaaaako oprezan u vezi drajvera i moras sa cipa da prepises oznake tvog modema i bas za njega da nadjes drajver jer ako se oznake ne poklapaju drajver nece raditi.
 
Ja imam taj 536EP (Sweex Hardware). Izmenjao sam mali vagon drajvera, a o cackanju po opcijama da ne pricam. Al on nece brze od 31,2Kbps (ustvari svaki 100-ti put ide na 48Kbps, i ima razlike). Probao sam i neke programe za testiranje modema, kao sve ok. Onda reko da nije tel linija. Odnesem komp kod komsije koji ima isti modem (samo Software) i koji ide na 52Kbps. Al opet isto. Valjda ga mrzi da radi brze :lol: .
 
Big Daddy:
Ja imam taj 536EP (Sweex Hardware). Izmenjao sam mali vagon drajvera, a o cackanju po opcijama da ne pricam. Al on nece brze od 31,2Kbps (ustvari svaki 100-ti put ide na 48Kbps, i ima razlike). Probao sam i neke programe za testiranje modema, kao sve ok. Onda reko da nije tel linija. Odnesem komp kod komsije koji ima isti modem (samo Software) i koji ide na 52Kbps. Al opet isto. Valjda ga mrzi da radi brze :lol: .
Ja imam 536EP, ali DTK, tako da mislim da nije problem u Intelu (chipset), vec u SWEEX-u! I samo da napomenem, taj modem nije hardverski, iako to pishe na kutiji. Danas su jako retki 100% hardverski modemi, i pretezno su eksterni.
 

Back
Top