O sovinistickim bendovima koji mrze Srbe

Tristana

Obećava
Poruka
74
Bilo je reci o U2 koji je navodno izjavio da nikada nece doci na koncert u Srbiju jer smo mi stoka, bilo je reci o Nirvani i njihovom albumu na kojem je navodno bilo napisano "zabranjeno za Srbe i pse", bilo je nekih tezis izjava u toku poslednjih godina od strane muzicara... Ne znam za tacnost ovih informacija.
Ali...
Nedavno odem da procitam biografiju od James Blunt-s (koji peva "You're beautiful) i evo sta sam nasla:

"...In much the same way, he ended up in the army. In essence, one day he was sleeping off a hangover at the back of a sociology lecture hall and the next thing he knew he was in Kosovo with a gun and a guitar strapped to the side of a tank, wondering who he could possibly sleep with to get out of this war. To break up the super attenuated monotony, James would sometimes stroll through Serb villages wearing an East German cap singing, “All we are saying is give peace a chance”. “We were peace-keepers at that point,” he explained, shrugging helplessly..."

Bas razocaravajuce da bi se ljudi koji su umetnici upustili neke glupe izjave ovog tipa, neinformisane izjave pre svega. Da sigurno ga to pravi fenomenom sto se glupirao ovako, i pokazivao kako je beskicmena zrtva propagande za mase. Jos jednan glupak koji je uzeo oruzje u ruke i otisao u drugu zemlju da se "bori" za necije ideale.

Sta vi mislite o tome svemu, da li imate jos nekih primera...?
 
Tristana:
Bilo je reci o U2 koji je navodno izjavio da nikada nece doci na koncert u Srbiju jer smo mi stoka, bilo je reci o Nirvani i njihovom albumu na kojem je navodno bilo napisano "zabranjeno za Srbe i pse", bilo je nekih tezis izjava u toku poslednjih godina od strane muzicara... Ne znam za tacnost ovih informacija.
Ali...
Nedavno odem da procitam biografiju od James Blunt-s (koji peva "You're beautiful) i evo sta sam nasla:

"...In much the same way, he ended up in the army. In essence, one day he was sleeping off a hangover at the back of a sociology lecture hall and the next thing he knew he was in Kosovo with a gun and a guitar strapped to the side of a tank, wondering who he could possibly sleep with to get out of this war. To break up the super attenuated monotony, James would sometimes stroll through Serb villages wearing an East German cap singing, “All we are saying is give peace a chance”. “We were peace-keepers at that point,” he explained, shrugging helplessly..."

Bas razocaravajuce da bi se ljudi koji su umetnici upustili neke glupe izjave ovog tipa, neinformisane izjave pre svega. Da sigurno ga to pravi fenomenom sto se glupirao ovako, i pokazivao kako je beskicmena zrtva propagande za mase. Jos jednan glupak koji je uzeo oruzje u ruke i otisao u drugu zemlju da se "bori" za necije ideale.

Sta vi mislite o tome svemu, da li imate jos nekih primera...?
Pa mislim da malo preterujes,ja nisam pobornik teorije "srbi kao nebeski narod".Zivim u Vojvodini u jednoj multietnickoj sredini i najzdravije gledam na to,tako da mislim da kako neki navode da mrze Srbe tako neka druga grupa navodi da mrzi Bosance...itd.itd.....
Tako..........................
 
Nisam ni ja pobornik nikakvih teorija, niti da je jedan narod bolji od drugoga nego kada neko izjavi nesto glupo poput James Blunt-a i ostalih primera, meni se najezi kosa na glavi. Kakve veze ima to sto ti zivis u multietnickoj sredini???? Zivim i ja u jednoj velikoj multietnickoj sredini ali ovo o cemu govorimo nije nista protiv naroda, vec protiv onih koji izjavljuju gluposti na racun nekog naroda...
 
Svaka cast Tristana,odlicna tema!
1 Ja nisam siguran da li znam za jos neki bend,otprilike znam za ova tri benda koja si vec navela.James Blunt je inace izjavio da je pesmu "No Bravery" napisao jer ga je inspirisao strasan prizor koji je video.Navodno video je par nasih vojnika koji su poubijali nevine Albance,kako stoje pored njihovih tela,puse i smeju se.Taj idijot je dosao na Kosovo kad se nasa vojska skroz povukla tako da nije mogao da vidi nase vojnike jer ih tamo vise nije ni bilo!Vidi se koliko gad laze.A rekao je da bi zeleo da odrzi koncert na Kosovu cak i u Beogradu jer vise nisu isti ljudi na vlasti.Sto se tice nase zemlje ne verujem da ce doci a i ne treba, a na Kosovo bi mogao da ode da proslavi nezavisnost i etnicko ciscenje Srba.

2 Cuo sam za tu Nirvaninu izjavu,ali to me ne cudi jer ima je basista Hrvat.Da njega nije bilo,ne verujem da bi Grohl i Cobain uopste i culi za Jugoslaviju,ali su ipak gadovi jer su pristali na tu izjavu.Da li mozda znas na kom albumu je to pisalo?

3 Sto se tice grupe U2,svima je poznata njihova mrznja i cinjenica da je Alija bio Bonov veliki prijatelj.Bono je rekao da je Alija "nice and kind person".Bono je jedno veliko prevrtljivo djubre.Danas je za one sutra za ove.Nije ni cudo sto ga mnoge kolege ne podnose.To je i zasluzio.Znas neki sajt gde mogu da nadjem njihove izjave?
 
Pre neke dve godine cuo sam da je Eminem rekao da njegova muzika nije za Srbe,ali nisam siguran koliko je to tacno.Gledao sam Tv Metropolis i neki lik koji je bio na chatu napisao je:"Sto trazite tog Eminema kad je svasta pricao o Srbima?" Trazio sam to na internetu ali nisam uspeo nista da nadjem,tako da nemam pojma da li je lik to napisao onako iz zezanja ili je istina.Ako ti nesto nadjes posalji link.
 
Tristana:
Nisam ni ja pobornik nikakvih teorija, niti da je jedan narod bolji od drugoga nego kada neko izjavi nesto glupo poput James Blunt-a i ostalih primera, meni se najezi kosa na glavi. Kakve veze ima to sto ti zivis u multietnickoj sredini???? Zivim i ja u jednoj velikoj multietnickoj sredini ali ovo o cemu govorimo nije nista protiv naroda, vec protiv onih koji izjavljuju gluposti na racun nekog naroda...
U naslovu si pomenula "koji mrze Srbe"....a to treba najmanje da me interesuje...........
 
Postoji i jos slucajeva znatno vecih i jacih bandova kao sto su Helloween i Iron Maiden.
Pesma "Before The War" sa Helloween albuma "The Time Of The Oath" iz 1996. je po recima Mr.Weikia nastala pod uticajem rata u Jugoslaviji gde je on dao objasnjenje kako ipak nije bitno,nikako nije bitno ko je zapoceo rat,nego se osvrnuo na onu cinjenicu da svako ko pocinje rat misli da je on taj bogom dan da napravi nesto veliko i univerzalno.Band je kritikovao dosta Hrvatsku za vreme izmedju dva albuma 1995 godine zbog velikog licemerja jer su se u Hamburgu hrvati drzali dosta dostojanstveno zbog dobijanja svoje drzave,da ge je to podsetilo kako je on rekao "na naciste iz drugog svetskog rata koji su hodali okolo sa osecajem totalne svemoci",i da ih je drzanje hrvata sa kojima se on sretao bilo bas kao neki nepokolebljivi stav jer su stalno pricali o svojoj pobedi.

Iron Maiden su oduvek bili veliki poznanici u Jugoaslaviji,jer treba se setiti da je spot za pesmu "Hallowed Be Thy Name" snimljen upravo na Golubackom gradu.Turneje "World Slavery Tour" i "Somewhere On Tour" su bile njihove najuspesnije turneje i kako je jednom rekao Mr.Harris,da im je pocetak tih turneja sa prvim koncertom u Beogradu upravo doneo tu srecu. Poznata je i cinjenica da su 1995 na "The X Factour" hteli da pocnu turneju sa novim pevacem Blaze Baylem bas u Beogradu ali nikako nije bilo moguce odrzati koncert u to vreme kod nas pa je sve preslo u Budimpestu.
Inace,prilicno je poznato koliko je Bruce Dickinson (koji je po obrazovanju istoricar i arheolog) i Janick Gers (inace doktor slovenske knjizevnosti), pridavali simpatije za Srbiju kao izuzetno interesantnu zemlju nikada ne spominjuci politiku i to ko kakav smo mi narod.

Da,takodje na oficijalnom sajtu Saxona (www.saxon747.com),postoji dnevnik koji Byff Biford vodi i kada su bili na turneji proslog "Heavy Metal Thunder" albuma, Byff pise o tome kada su isli iz Atine za Budimpestu da su zastali u Beogradu secajuci se legendarnog koncerta 1980 godine koji je bio jedan od njihovih najvecih prvih koncerata u ranijoj karijeri,a sada se uveliko prica da na insistiranje samog banda Saxon ponovo hoce da svira u Beogradu.

Medjutim,najdrasticniji primer nacionalizma jeste ispoljen u bandu Scorpions koji nikada nisu bili blagonakloni prema drugima,a jedan od vrhunaca jeste jedna izuzetno apokalipticna,mracna,teska pesma "China White",koja govori o nepotrebnosti jedne tolike nacije i sto je jos gore oni su bili prvi band iz Evrope koji je svirao tamo i ta pesma je bila na repertoaru svake veceri.Pa onda njihova politicka aktivnost krajem osamdesetih i ona mamutska turneja po SSSR tadasnjem,i cuvena pesma "Wind Of Change" na koju niko ne obraca paznju na tekst,a bas se govori o rusenju Berlinskog zida,raspada SSSR i kako je sada Rusija znatno bliza Nemackoj i bice jos bliza kako su inace govorili na koncertima.
Ovakav stav Scorpionsa mogu da razumem,jer oni su prvi band koji nije bio sa engleskog govornog podrucja i bukvalno eksplodirao na sceni sedamdesetih godina,i normalno da su bili napadani samo zato sto su nemci,tako da je usledio odmah i njihov odgovor na svoj patriotizam.
 
Uostalom ako se za nesto treba boriti to je onda da se ukinu nacionalnosti i da vise nema tih gluosti. . . Dosta su glupostu te stvari napravile u istoriji. . .
antifasciste.gif
destrfascism.jpg
 
evo sta kaze ian anderson o nama u svome dnevniku... hehe mr. m ... kakav car!

The crew had the nerve-wracking journey through Belgrade to get to Turkey, but the border guards and frequent police-check officers seemed content with a T-shirt or four and English cigarettes. By careful pre-arrangement with the NATO forces, the roads to Turkey had been left intact during the earlier bombings to speed the crew bus on its weary way. I only hope that we are still professionally engaged when it comes time, as one day it must, to visit Serbia in safety and openness to play a concert for the successors to the current regime. Such a bloody waste of a perfectly good country. Mr. M, your time is up.
 
Mislim da se Kurt Cobain nikada nije ni bavio Srbima.......
Na originalu "Nevermind"-a nema te poruke. To su Hrvati stampali na svojim albumima, pa su ih mozda ovi nasi uvozili preko grane ili tako nesto.....
Sto se nacionalizma tice, pa, hm pogledajte koliko samo skinheads bendova ima... Dovoljno je to sto svi pricaju o religiji, religiji i samo religiji u muzici...onda imate i fasizam i rasizam.....uzas!!
Posmatrala sam mlade i njihovo odusevljenje fasizmom, oni misle da je to cool, mracno i mocno :roll: :sad:
 
Majesty Of The Nightsky:
Mislim da se Kurt Cobain nikada nije ni bavio Srbima.......
Na originalu "Nevermind"-a nema te poruke. To su Hrvati stampali na svojim albumima, pa su ih mozda ovi nasi uvozili preko grane ili tako nesto.....
Sto se nacionalizma tice, pa, hm pogledajte koliko samo skinheads bendova ima... Dovoljno je to sto svi pricaju o religiji, religiji i samo religiji u muzici...onda imate i fasizam i rasizam.....uzas!!
Posmatrala sam mlade i njihovo odusevljenje fasizmom, oni misle da je to cool, mracno i mocno :roll: :sad:

E to onda reci onom osakacenom glupom idotu iz Bergena Varg Virkensu koji samo da bi ostao u vrhu nekog tamo novog post Mayhem metala iz zatvora propagira odvratni fasizam.To samo govori koliko je glup i da nikada nije zasluzio mesto pored Øystein Aarsetha na norveskoj black metal sceni.
Nadam se da nikada nece izaci iz zatvora.
 
Majesty Of The Nightsky:
Mislim da se Kurt Cobain nikada nije ni bavio Srbima.......
Na originalu "Nevermind"-a nema te poruke. To su Hrvati stampali na svojim albumima, pa su ih mozda ovi nasi uvozili preko grane ili tako nesto.....
Sto se nacionalizma tice, pa, hm pogledajte koliko samo skinheads bendova ima... Dovoljno je to sto svi pricaju o religiji, religiji i samo religiji u muzici...onda imate i fasizam i rasizam.....uzas!!
Posmatrala sam mlade i njihovo odusevljenje fasizmom, oni misle da je to cool, mracno i mocno :roll: :sad:
To o kome pricas su boneheads-i, a skinheads-e mi ne driraj jer ako se neko broi protiv fasita onda su to oni!
logo.gif
 
nisam video nijedan shovinistichki bend koji mrzi srbe, i takva teza je samo proizvod nashe narodske sujete da smo mi neko i neshto pa da nas neko mrzi. ti sporadichni sluchajevi poput U2-a i debila Bona, koji misle da su srbi okupatori a muslimanci nevini, nisu plod nikakve mrzhnje prema srbima nego chiste manipulacije svetskih medija. nas niko ne mrzi. siguran sam da je svako ko je doshao i BIO ovde, mogao da vidi da je ovo ipak zemlja kao i svaka druga, sa prednostima, nedostacima, mnogo loshim stvarima, ali i mnogo dobrim, i tako dalje i tako dalje.

uz to, original Nirvaninog "Nevermind"-a nema na sebi nalepnicu 'zabranjeno za pse i srbe'. verovatno je to tako stiglo iz hrvatske.
 

Back
Top