bolest mushkatli

raindog

Domaćin
Poruka
3.811
jel zna neko sluchajno shta je ovo i kako se lechi ? :-(

izgleda kao larva necheg na listu, ali je deo lista + josh ima i neke odvratne bube u beloj lepljivoj chauri, a bube imaju oblik shtita i rezhnjeve po oklopu, i obichno su na zglobovima

uopshte ne znam shta da radim sa tim

proletos sam bacila sve mushkatle zbog istog tog sranja, kupila nove i evo ga sad opet
copyofmushkatleimoda0353dv.jpg



jel zna neko jel ima nade za ovo i kako se reshiti toga ?

copyofmushkatleimoda0307xt.jpg
 
ma vec sam nosila, na jednom mestu su mi rekli " paaaa, mozhda je plamenjacha , evo prskaj sa ovim"
na drugom su mi rekli " uuu to je genetski, baci to odma"
na trecem " aaa to su , bla bla, evo prskaj sa ovim "

naravno nishta nije pomoglo :?
 
Nina2:
Ne mogu da verujem :? Jel se to prosirilo na sve biljke koje imas?

chika mi je rekao da bacim sve i da ni sluchajno ne priblizhavam drugim biljkama, i ja bacila sve, dobro shto nisam iskuvala saksije...i odem na sajam cevca kupim nove divne sochne zelene, i kazhem tom chiki shta mi se desilo sa prethodnima,a on ce aaa ove su zdrave...samo vi njih negujte i sve ce biti ok

i odem kuci i kad sam presadjivala vidim na jednom listu od jedne tu kvrzhicu, vratim se do prodavca, a on ce " ma nije to nishta, samo vi otkinite taj list i sve ce biti ok "

i evo 6 meseci sve bilo ok, bivne divne sochne i zelene i dalje i evo sad
jedna saksija skroz za bacanje

na ostalima je lishce zhuto i vecina ima ta neka oshtecenja na poledjini lista :(


a meni tako zhao da ih opet sve bacim, mislim shta sam napravila onda... garant bi mi se i na novima opet to neshto pojavilo :(
 
Imam ja ovde odlicnu cvecaru u komsiluku, stvarno su strucnjaci za te bolesti. Do sada su mi vec par puta spasli cvece. Posalji mi sliku, ali malo vecu na mail i odnecu im pa cu ti reci sta su preporucile. Saljem ti adresu na pp :)
 
Probaj da pokidas tj odseces sve bolesne delove i da dobro istusiras biljku,jer moye da se desi da su je napale biljne vasi.
Muskatle su jako osetljive,tako da moras da pazis.Cini mi se da mogu da se orezuju u jesen
Vodi racuna da ti se i druge biljke ne zaraze
Jer to terasa u Novom Naselju - nesto mi je poznata:D ;)
 
jao, imala moja ruza te kvrzice na zglobovima i pri korenu pogotovo. cvecarka rekla da je to najbolje da se skida mahanicki - rukama - ja ih skidala velikom pincetom, ne ide bas lako, i mora redovno da se skida ali istrebi se... mada je i moja ruza bas bila zakrzljala na kraju smo je izvadili...
pitaj u nekoj poljoprivrednoj apoteci moza oni imaju neki insekticid ili nesto protiv biljnih vasi, ja mislim da to bas i jeste neka vrsta vasi...
 
random_cloud_form:
preporucio bi ti dok se ne snadjes da pospes pepeo na kontaminirana mesta, i sve ce ih ukloniti.
ali onaj sivi sitni pepeo koji nastaje od bukovih cepanica kad izgore. mozes dodati i manju kolicinu vode.

b. r.,
r. c.

mogu da se pobodu i sibice u zemlju oko korena sa 'glavom' nadole, naravno, onako na gusto oko korena... ne deluje odmah, ali deluje
 
raindog:
jel zna neko sluchajno shta je ovo i kako se lechi ? :-(

izgleda kao larva necheg na listu, ali je deo lista + josh ima i neke odvratne bube u beloj lepljivoj chauri, a bube imaju oblik shtita i rezhnjeve po oklopu, i obichno su na zglobovima

uopshte ne znam shta da radim sa tim

proletos sam bacila sve mushkatle zbog istog tog sranja, kupila nove i evo ga sad opet
copyofmushkatleimoda0353dv.jpg



jel zna neko jel ima nade za ovo i kako se reshiti toga ?

copyofmushkatleimoda0307xt.jpg



Čoveče, ti baš imaš problem. Moraću sad da pregledam moje muškatle. Šta ću grdna ako ih je neka buba napala.
 
gledam nesto fotke i terasa mi deluje izolovano ne verujem da je napast dosla od spolja, to treba odbaciti, hej mozda je od humusa koji kupujes i stavljas, bice da su larve odatle izmilile, umesto da kupujes taj problematicni humus bolje lepo skokni pored reke i na takvim mestima
 
esperanca137:
Probaj da pokidas tj odseces sve bolesne delove i da dobro istusiras biljku,jer moye da se desi da su je napale biljne vasi.
Muskatle su jako osetljive,tako da moras da pazis.Cini mi se da mogu da se orezuju u jesen
Vodi racuna da ti se i druge biljke ne zaraze
Jer to terasa u Novom Naselju - nesto mi je poznata:D ;)

ma tek kad sam sinoc slala Nini fotke, onda sam uvecala i skontala neke odvratnosti u vidu milion malih vashi , fuj !
nisam golim okom ni videla
uglavnom sve sam problematichno lishce skinula ali opet gamadi garant ima u izobilju


nego terasa je na Grabavici :wink:
 
Vasi su gadne,pazi i na drugo cvece,rekla sam ti vec.Pokusaj sa blagim tusiranjem,ali pazi da ne ostetis biljku.Zao mi je cveca,tako je lepo,a razbilelo se:roll:
Pitala sam te za terasu,jer me je podsetila na terasu moje bivse gazdarice u NS - bila je isto tako velika,sa puno cveca.Cesto sam tamo sedela i uzivala........valjda sam previse sentimentalna;)
 
e thanks :D

ja cu za svaki sluchaj da napishem shta je Nina otkrila ( u sluchaju da josh nekom zatreba informacija )
gamad -vatna vash

a lek (otrovchina) pesticid Confidor

(iskreno se nadam da nece nikom trebati )
 

Back
Top